Каталог статей

Головна » Статті » Увага! Першокласник! » Різні аспекти цього питання [ Додати статтю ]

Перший клас. Місія здійснима

Перший клас. Місія здійснима

 

Ваш малюк скоро стане школярем? Щоб школа не перетворилася на каторгу, допоможіть маляті! Адже і дорослому так хочеться поспати зайвий час…

 

Ось і закінчується радісне літо — пора відпусток і канікул. І нам, дорослим, доводиться повертатися з відпусток, а як же нашим малятам… Особливо тим, хто перший раз йде в школу. Через те, що зараз дітям доводиться багато займатися (адже навчати їх починають частенько ще в садку), малята не встигають повноцінно відпочити. Їх можна було б лише пожаліти, але ж материнське серце рветься на частини побачивши стомленого малюка, що похнюплено плентається робити уроки. Або при погляді на заспану мордочку, на якій великими буквами написано: "Дайте мені спокій!"

 

Кожному з цих маленьких "великих людей" так хочеться повернутися назад в дитинство, під час безтурботних ігор і вільного часу. Так чому нам не допомогти їм? Тим більше що багато ігор допоможуть дитині адаптуватися до шкільного графіка і робити уроки з радістю. Отже, вирішуємо проблеми іграми.

 

Складно вставати рано вранці

Це важливе питання не лише для дітей, але і для багатьох дорослих. Насамперед не забувайте, що "рано встає той, хто рано лягає" — не дозволяйте дитині сидіти за комп'ютером або телевізором допізна.

 

Для того, щоб вставати було легко, зробіть кожен новий день святом. Включіть фантазію — і ваше маля чекатиме щодня з надією: а що ж мамуся придумає сьогодні нового? Якщо у тебе мало фантазії, то купи відривний календар свят. Ви запитаєте — яке відношення матиме день рибака до сірого ранку? Найпряміше! Розкажіть малюку, яке сьогодні свято, і хай він спробує вгадати, яку рибку ви загадали. Окрім тренування пам'яті, маля буде раде "вгадати" — це дасть йому заряд упевненості на весь день. Ще одним вирішенням цієї проблеми може бути видача призів і дарунків уранці. І неважливо, що це цукерка або баночка йогурту. Головне, це правильно "подати" дарунок — в ігровій формі. Пригадайте розповідь Пришвіна "Лісичкин хліб"!

 

Непосиді складно усидіти в школі

Багато активних дітей насилу можуть висидіти відведені 35—40 хвилин уроку, починають крутитися і заважати вчителеві. У результаті конфлікти в школі, а потім і вдома.

 

Запропонуйте маляті пограти в гру "хороший учень". Тобто йому не потрібно ним бути, потрібно їм здаватися. При цьому краще за все, якщо ви домовитеся з деякими батьками інших активних дітей, і у дитяти з'явиться ефект "змагання" – хто краще за всіх поводився, хто більше за всіх відповідав біля дошки. Ця гра прищепить прагнення до лідерства в майбутньому; якщо маля втягнеться, то весь час навчання буде прагнути вчитися краще за всіх.

 

І дуже важливий факт — під час перерви дитині необхідно активно рухатися. На цей час краще всього придумати рухливі ігри. Це входить в обов'язки вчителя, але далеко не всі педагоги проводять "активні перерви", які дуже важливі для першокласників, і далеко не в усіх школах адміністрація дозволяє дітям «активно рухатися». Отже вам варто про це поклопотати — адже ви не хочете, щоб малюк був стомленим та пасивним цілий день.

 

Важко робити домашнє завдання

Прийшовши додому після занять в школі, маля вже не налаштоване на виконання домашнього завдання. Малюку потрібна зміна роду діяльності. Дайте йому відпочити, не вимагайте неможливого від маленького організму.

 

Якщо є можливість поєднання домашнього завдання з активною грою, скористайтесь цим. Наприклад, якщо необхідно розучити вірш або пісеньку.

 

Джерело: WMJ

Автор: Болотова Л.

Категорія: Різні аспекти цього питання | Додав: [ADM]Irina (27.12.2008)
Переглядів: 1198 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!