Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель батькам » Сімейне виховання [ Додати статтю ]

Заведений порядок (режим дня)

Заведений порядок

(режим дня)

 

Дітям необхідний сталий порядок. Деякі батьки вважають, що дотримання режиму заважає дітям здійснювати спонтанні, немотивовані вчинки, але в той же час зовсім не сковує їх безпосередність і творчу активність.

Без заведеного порядку в більшості сімей запанує хаос. Режим же, навпаки, дозволяє чітко організувати життя сім'ї, всьому знайти своє місце: і роботі, і відпочинку, і розвагам, але він повинен бути гнучким і розумним. Діти швидко звикають до розпорядку дня і сприятливо на нього реагують. Чим менше діти, тим більше комфортно вони себе відчувають в його рамках. Уявіть собі дошкільника, звиклого до молока з печивом, до вечірньої казки і що намагається пристосуватися до раптових змін. Якщо діти живуть за режимом, батькам немає необхідності постійно давати вказівки. Встановіть прийнятний для всіх розпорядок дня на сімейних зборах. Дуже важливо, щоб всі члени сім'ї взяли участь у його розробці. Дозвольте дітям, в рамках допустимого вибору, знайти відповідні для них варіанти. Але якщо дитина говорить: “Я зовсім не хочу цього робити” - скажіть їй: “Ти можеш зробити це до сніданку або до обіду, або вибрати інший час. Не робити цього зовсім - це не вибір”.

Зробіть наочні посібники, щоб допомогти членам сім'ї запам'ятати розпорядок дня, який складений з їх участю. Це можуть бути таблиці, малюнки і так далі. Забавним буде вживання кухонного таймера, щоб зіграти відбій після закінчення дня. Якщо всі згодні з розпорядком, використовуйте його в грі за ролями. Добивайтеся втілення розпорядку дня в життя, діючи з м'якою наполегливістю. (Посилайтеся на таблицю або запитуйте: “Якою була у нас домовленість?”. Протидійте звільненню від обов'язків без важливих причин і читанню нотацій.) Ще один важливий компонент режиму дня - це встановлення термінів. Прикидайте, скільки часу необхідно на ту або іншу роботу. Наприклад, якщо ви хочете, щоб прибирання квартири було закінчено до 2 годин дня в неділю, то в сім'ї залишиться час на прогулянку. Продумайте, які у кого будуть завдання, скільки часу буде потрібно на їх виконання і коли всім необхідно почати роботу. Відмітьте, що більшість розпорядків дня стосуються всіх членів сім'ї. Діти із задоволенням співробітничатимуть з батьками, якщо бачать, що ті теж дотримуються заведеного розпорядку. Встановлення режиму дня - ключ до усунення сутичок з приводу відходу до сну, ранішніх підйомів, часу для їди, виконання домашніх завдань, покупок, домашніх обов’язків.

Категорія: Сімейне виховання | Додав: [ADM]Irina (13.09.2008)
Переглядів: 2414 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!