Леонід Каденюк – перший український космонавт - Класні виховні заходи - Вчитель вчителю - Каталог статей - Вчитель вчителю, учням та батькам

Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Класні виховні заходи [ Додати статтю ]

Леонід Каденюк – перший український космонавт

Леонід Каденюк – перший український космонавт

 

Інформаційна хвилинка


      
Народився Леонiд Каденюк 28 січня 1951 року на Буковинi в селi Клишкiвцi Хотинського району, в родинi вчителiв. Мати - вчителька молодших класiв, батько - вчитель фiзкультури та працi, iнвалiд вiйни: носив у собi 7 осколкiв. В 1967 році після закінчення середньої школи із срібною медаллю поступає в Чернігівське Вище військове авіаційне училище льотчиків (ЧВВАУЛ).

В 1971 р. закiнчив його і отримав квалiфiкацiю льотчик-iнженер. У 1976 р. був вiдiбраний у групу космонавтiв при Центрi пiдготовки космонавтiв iм. Ю. Гагарiна (Зоряне мiстечко). Проходив пiдготовку льотчика-випробувача в Державному науково-дослiдному командному iнститутi Вiйськово-повiтряних сил Радянського Союзу, що завершив у 1977 р. У 1978 р. завершив курс загального космiчного пiдготування в Навчальному центрi iм. Ю. Гагарiна. Курс включав бiологiю, екологiю, медицину, метеорологiю, космiчну геологiю i геоботанiку. Як космонавт-дослiдник одержав пiдготовку по виконанню наукових дослiджень i експериментiв з кожної iз зазначених дисциплiн. У 1978-1983 р. Л.К.Каденюк служив у якостi космонавта-випробувача i льотчика-космонавта в Групi космiчних систем багатократного використання в Центрi пiдготовки космонавтiв iм. Ю.Гагарiна.

Брав участь у розробці та випробуваннях авіаційно-космічних систем, у їх ескізному та макетному проектуванні, а також у льотних випробуваннях систем.

Літав більш ніж на 50 типах та модифікаціях літаків різного призначення, в основному - винищувачів, а також на американському винищувачі Т-38.

За час підготовки до космічних польотів пройшов підготовку з проведення наукових експериментів на борту космічних літальних апаратів у найрізноманітніших напрямках: біологія, медицина, метрологія, екологія, дослідженні природних ресурсів Землі із космосу, геології, астрономії, геоботаніки.
      У 1990 р. Л.К. Каденюк, вiдповiдно до українсько-росiйської угоди про спiльну космiчну програму, призначений командиром українського космiчного екiпажа. У наступнi два роки вiн провiв наземнi тренування з керування космiчним кораблем "Союз-ТМ-С" на етапi його стикування iз кораблем "Буран" i станцiєю "Свiт" і т.д

В 1995 році відібраний в групу космонавтів Національного космічного агентства України.

Пройшов підготовку до космічного польоту в NASA на американському космічному кораблі багаторазового використання як спеціаліст по корисному навантаженню.
      У 1996 р. працював в iнститутi ботанiки Нацiональної академiї наук України (м. Київ) на посадi наукового спiвробiтника i брав участь у пiдготовцi спiльного українсько-американського експерименту з космiчної бiологiї.
      Леонiд Костянтинович Каденюк - один iз перших, хто був вiдiбраний у групу космонавтiв Національного космічного агентства України. У листопадi 1996 р. був призначений НКАУ i НАСА спецiалiстом-дослiдником у Спiльному українсько-американському експериментi (Collaborative Ukrainian Experiment, CUE), проведеному в рамках космiчної програми "STS-87". Пройшов курс пiдготовки в Космiчному центрi iм. Джонсона i був основним спецiалiстом-дослiдником на борту космiчного корабля "Колумбiя" пiд час мiсiї "STS-87" (19 листопада -5 грудня 1997 р.).
Під час польоту виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського експерименту з трьома видами рослин: Брасіка Рапа, соя і мох. Крім цих експериментів в космічному польоті виконувалися експерименти Інституту системних досліджень людини по тематиці "Людина і стан невагомості".

Каденюк Л.К. - Генерал-майор Збройних Сил України, нагороджений відзнакою Президента України "Герой України", орденами і медалями, заступник Генерального інспектора генеральної військової інспекції при Президентові України з питань авіації і космонавтики. Автор п'яти наукових праць.

Категорія: Класні виховні заходи | Додав: [ADM]Irina (09.04.2009)
Переглядів: 29469 | Рейтинг: 4.0/60
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!