Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Інформатика [ Додати статтю ]

Ознайомлення з комп'ютером

Тема  уроку:                                  Ознайомлення з комп’ютером

Мета уроку:                                  Ознайомити учнів з поняттям  « інформація» та

                                                       основними пристроями комп’ютера; формувати

                                                       навички правильної безпечної роботи з ПК; вчити

                                                       користуватися маніпулятором « миша». Розвивати

                                                       увагу і спостережливість. Виховувати любов до

                                                       предмета.

 

Хід уроку.

 

І Організація класу.

 ГРА « ТАК- НІ». Якщо ви згодні з правилом - плескайте в долоні, якщо ні - тупайте ніжками.

 

В клас комп’ютерний спітнілі

Ми вриваємось щосили...

    (діти тупають ніжками)

 

Витри старанно взуття,

Не потрібне нам сміття!

    (учні плещуть в долоні)

 

За улюблений комп’ютер

Падаєм, мов спілі фрукти...

      (тупають ніжками)

 

А щоб сісти нам за парти,

Дочекаємось команди!

                (плещуть в долоні)

 

        Сяду від екрана так...

Сантиметрів п’ятдесят!

          (плещуть в долоні)

 

ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ми познайомимося з пристроями комп’ютера. Попрацюємо з одним з них практично.

Комп’ютер став

Одним-єдиним і надійним

Помічником для нас всіх вірним.

А щоб ці мрії всі здійснити,

Його нам потрібно вчити!

 

ІІІ. Робота над новим матеріалом.

1.Повторення правил поведінки на уроці в кабінеті інформатики.

2. Демонстрація презентації з елементами бесіди.

Учитель.  Діти, зверніть увагу  нам надійшов подарунок!  Яка красива святкова  посилка! А яка вона важка!  Давайте відкриємо! Що нам надійшло? Це – повідомлення. Різноманітні повідомлення і є ІНФОРМАЦІЯ.

 

Нам надіслали комп’ютер.

 

Учитель.  Пропоную розглянути  наш подарунок.

- Скажіть , а яке призначення комп’ютера ? Що може ця машина?

Комп’ютер – це  машина, яка допомагає людині зберегти, обробити та передати інформацію.  Комп’ютер у перекладі з англійської мови означає « обчислювач».

- Яку інформацію ви отримали?

- Яку інформацію ви отримали? 

- Яку інформацію ви отримали?

- Яку інформацію ви отримали?

3. Демонстрація наукового фільму із серії « Вундеркінд» « Комп’ютер»

- Подивіться, і скажіть для чого дитині потрібен комп’ютер. Яких правил безпеки треба дотримуватись при роботі за комп’ютером

4. Проблемне питання.

- Чи вважаєте ви комп’ютер –надзвичайним винаходом людства?

5. Інтерактивне голосування.

Встаньте, будь ласка, діти, які  вважають комп’ютер –надзвичайним винаходом людства.

Фізкультхвилинка.

6. Гра « Відгадай»

Розгадайте кросворд

7.      Гра « Впізнай»

Впізнайте основні пристрої комп’ютера. 

8.      Гра «Портфелик»

Зверніть увагу на літери, які знаходяться у портфелі. Складіть із літер пристрій, який допомагає вводити інформацію у комп’ютер.

9. Гра « Чарівні склади»

Переставляючи склади, спробуйте утворити слово. Яке призначення даного пристрою?   

- Яку б інформацію ви могли б мені надати про даний пристрій комп’ютера?

10.  Гра « Відокрем слова»

- Який  пристрій комп’ютера, що ви прочитали, є  серцем комп’ютера?

11.  Робота із зошитом.

12.  Завдання №1.

-               Яке слово загубилося?

Ти хочеш символи ввести

Чи скласти літери красиво?

Візьми ... ти,

Без неї все це неможливо.

(Клавіатуру)

 

Він на екран виводить фільми,

Тексти, ігри та мультфільми.

Ось, вмикай- і враз почнеться!

Це зоветься.

(монітором)

 

Різні пристрої ховає,

Їх він струмом наділяє,

Усі розв’язує проблеми,

Зберігає мікросхеми.

(Системний блок)

IV. Пояснення домашнього завдання.

Вдома кожен учень збере інформацію про свою сім´ю і заповнить схему.

V. Робота з комп’ютерною навчальною програмою « Скарбниця знань»

 Вправи для очей.

А) Правила безпечної поведінки при роботі за комп’ютером.

Б) Практична робота.

Робота дітей з маніпулятором « мишка».

Діти, порухайте мишкою. Що ви помітили? Наведіть « мишку» на любий об’єкт на робочому столі? Що ви помітили? Комп’ютерна  « мишка» має ліву частинку і праву. Кожна частинка нам буде потрібна.

(Мишка - це пристрій, який допоможе нам відкривати програми, він рухає курсор і дає команди комп’ютеру.

В) Гра « Збери комп’ютер»

Г) Демонстрація вчителя

Сьогодні ви вперше самостійно спробуєте попрацювати за комп’ютером. Щоб увійти у програму ми наводимо Комп´юшу на слова « Знайди відмінності» і натискаємо ліву частинку мишки. Ось так.Д) 

Демонстрація вчителя « Знайди відмінності 1»

Діти, ви повинні дуже уважно проаналізувати малюнок зліва і справа. Знайти відмінності. Навести маніпулятор « мишу» на місце, що відрізняє малюнки. Таких відмінностей повинно бути 5. Будьте уважні. Я починаю працювати.

 Е) Робота дітей з комп’ютерною програмою « Скарбниця знань» « Знайди відмінності 1»

VІ. Релаксація.

Відгадайте загадку.

Може він порахувати,

Може він пісні співати,

Малювати і писати,

Помилки перевіряти.

Може він листа прийняти,

З другом швидко нас зв’язати,

Він багато чого може

І завжди нам допоможе! (комп’ютер )

- В яких галузях господарства використовують комп’ютер?

VІІ. Підсумок уроку.

Гра « Закінчи  речення»



Джерело: http://docme.ru/Vbk
Категорія: Інформатика | Додав: Виктория1972 (24.04.2011) | Автор: Свічкар Вікторія E
Переглядів: 4666 | Рейтинг: 4.2/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!