Каталог статей

Головна » Статті » Різне » Калейдоскоп цікавинок [ Додати статтю ]

Житомирська міліція розповіла чому діти вчиняють злочини!

Житомирська міліція розповіла чому діти вчиняють злочини!


[ Опубліковано 29.11.2008 ]

Дитину провокують самі дорослі, в окремих випадках навіть батьки. В основному – на вчинення крадіжок чужого майна. У поточному році вже порушено 67 кримінальних справ за фактами втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність.

Окрему віху становлять і злочини, скоєні проти дітей. Найбільшу стурбованість у правоохоронців викликають особи, що вчиняють насильство в сім’ї. За свідченнями заступника начальника відділу кримінальної міліції у справах дітей Валерія Ратинського, на обліках органів внутрішніх справ знаходиться 128 таких осіб. Наразі на Житомирщині виявлено 380 родин, де дорослі негативно впливають на розвиток дітей.

Насильство над дітьми – взагалі окрема тема. Як пояснюють психологи, у батьків, які систематично б’ють своїх дітей, дуже часто не вистачає інтелекту знайти для дитини потрібні слова, а також відсутнє вміння стримувати свої емоції, от вони й використовують методи фізичного впливу. Хоча набагато страшніше насильство моральне, що проходить під лозунгом «Моя дитина – моя річ». Часто воно завуальовано під «суворість виховання».

Восьмирічна Іринка донедавна навчалась у школі-інтернаті м.Новограда-Волинського. Цього року її матері, на вихованні якої знаходяться ще троє дітей, порекомендували влаштувати дитину до навчального закладу за місцем проживання, тобто в обласному центрі. До речі, ще один 2-річний Іринчин братик перебуває в обласному Будинку дитини.

До Богунського райвідділу міліції звернулась жінка, що проживає по сусідству з багатодітною родиною. Саме заявниця звернула увагу на те, що маленька Іринка вже котрий день з’являється з синцями на обличчі. Зізнаватися у знущаннях з боку матері, дівчинка не бажала, адже «ненька» суворо наказала тримати язик за зубами. Судмедексперт нарахував більше двадцяти синців та саден на обличчі, руках та спині дитини.

Вперше в поле зору правоохоронців дівчинка потрапила в серпні. Того разу її помістили до притулку, а з матір’ю було проведено профілактичну роботу. Жінка запевнила, що дитина отримала синці випадково, і такого більше не трапиться. Місцеві органи опіки та піклування повірили горе-матері. Проте, як видно, дарма.

Наразі вирішується питання про порушення відносно Іринчиної матері кримінальної справи за ст.166 (Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною) Кримінального кодексу, що карається обмеженням або позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. Крім того, її буде позбавлено батьківських прав. Ірина ж потрапить до інтернату, подальша її доля цілком залежатиме від держави.

До речі, на Житомирщині загалом порушено 61 кримінальну справу відносно батьків за злісне ухилення від виконання своїх батьківських обов’язків.

Дуже часто діти висловлюють протест проти жорстокої реальності, в якій є суцільне непорозуміння батьків, рукоприкладство, алкогольна залежність дорослих тощо. Залишена без догляду, не маючи належної уваги з боку дорослих, дитина ладна йти світ за очі, лише б подалі від цього безглуздого буття поряд з нікчемними батьками.

В системі органів внутрішніх справ існує окремий підрозділ – приймальник-розподільник для дітей. Офіційно – це спеціальна установа для тимчасового утримання окремих категорій неповнолітніх віком від 11 до 16 років, яких необхідно ізолювати. У закладі перебувають чотири основні категорії дітей: ті, що вчинили у віці 11 — 14 років суспільно небезпечне діяння (за постановою органу дізнання, слідчого, санкціонованою прокурором або за постановою суду); діти, які згідно з рішенням суду направляються в спецустанови для неповнолітніх; ті, які самовільно залишили спеціальний навчально-виховний заклад, де вони перебували; підлітки, що знаходилися у розшуку. За словами начальника приймальника-розподільника для дітей при УМВС України в Житомирській області Галини Шилової, специфічна дитяча установа одним дітям допомагає повернутися додому, іншим — вирішити певні проблеми, наприклад, із влаштуванням в інтернат. Що ж до тих дітей, які скоїли правопорушення, то приймальник-розподільник є для них певним етапом, щоб зрозуміти, що спонукало їх до порушення закону. За 30 днів перебування дитини в розподільнику його працівники намагаються розібратися самі й роз’яснити їй, чому так сталося, знайти причини скоєння правопорушень, зорієнтувати її на майбутнє — як треба поводитися, щоб надалі цього уникнути. Дитині пояснюють, що в неї є вибір — повернутися додому і жити нормальним життям разом із батьками, ходити до школи чи знову братися до старих справ. Тут вони отримують шанс, так би мовити, квиток у нормальне життя.

Наразі у житомирському приймальнику-розподільнику перебуває четверо дітей. Будемо сподіватися, що кожен із них скористається цим шансом.

Правоохоронці звертаються до громадян з проханням не бути байдужими та не залишатися осторонь дитячих бід. Якщо Вам стали відомі випадки невиконання батьківських обов’язків, бездоглядності та жорстокості у відношенні до дитини, повідомте про це працівників міліції (телефон 02 працює цілодобово) чи службу у справах неповнолітніх за місцем проживання.



ВЗГ УМВС України в Житомирській області

Категорія: Калейдоскоп цікавинок | Додав: [ADM]Irina (30.11.2008)
Переглядів: 1276 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!