Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Я - класний керівник [ Додати статтю ]

Основні цілі виховної роботи
Основні цілі виховної роботи:
 

·                    Формування особистих рис громадянина України, національної свідомості та самосвідомості учнів;

·                    виховання духовної культури особистості;

·                    виховання поваги до Конституції, законодавства України, державної символіки;

·                    формування високої мовної культури, оволодіння українською мо­вою;

·                    утвердження принципів загальнолюдської моралі на основі віднов­лення історичної пам'яті;

·                    збагачення народних традицій, звичаїв;

·                    виховання свідомого ставлення до навчання, розвиток пізнавальної активності і культури розумової праці;

·                    формування творчої працелюбної особистості;

·                    забезпечення повноцінного фізичного розвитку учнів, охорони та зміцнення здоров'я;

·                    формування екологічної культури учнів, гармонії її відносин з при­родою;

·                    створення умов для творчого розвитку природних обдарувань дитини, залучення учнів до різноманітної діяльності щодо інтересів, допомогти знайти кожному справу до душі;

·                    посилення уваги до питань морально-етичного виховання, створення системи успішної профілактики відхилень у поведінці учнів;

·                    підпорядкування змісту, форм і методів роботи визнанню особистості дитини як найвищої соціальної цінності;

·                    зміцнення служби соціального та психолого-педагогічної допомоги дітям, батькам, сім'ям;

·                    організація педагогічно-доцільної системи учнівського самоврядування, колективне планування діяльності вчителів та учнів через раду, учнівський профспілковий комітет;

·                    доцільне використання можливостей навчального закладу  для організації позакласної та гурткової роботи в класі.

 

Основні напрямки колективної творчої діяльності учнів пла­нуються згідно з Концепцією виховання дітей та молоді у національній системі виховання, Концепцією громадського виховання, Програмою «Діти України», Програмою «Обдаровані діти», Програмою попередження дорожньо-транспортного травматизму, Програмою з профілактики правопорушень, наркоманії та СНІДу, тютюнопаління.

Громадське виховання

Метою громадського виховання є формування свідомого громадянина, патріота, професіонала, тобто людини з притаманними їй особистісними якостями й рисами характеру, світоглядом і способом мислення, почуттями, вчинками та поведінкою, спрямованими на саморозвиток та розвиток демократичного громадянського суспільства в Україні. З цією метою пропонується використовувати цільові творчі програми: “ Я – громадянин України “, “Я – людина“, “ Я – учень“, “ Я – лідер! “, “Я і моє здоров’я“, рекомендовані Управлінням освіти і науки. Для цього доцільно широко охоплювати учнів такими формами роботи, як бесіди – роздуми, твори – роздуми, конкурси, диспути, відверті діалоги, зустрічі, акції, дні, тижні, подорожі, години спілкування, інтелектуальні ігри, тематичні конференції тощо.

Патріотичне виховання

Проводити виховні години за тематикою: “Символіка України”, “Дорогами козацької слави“, “Витоки української нації”, “Основні періоди історії України”, “Визвольна війна українського народу  в 17 ст. Гетьманщина”; організовувати та проводити виставки “Українська вишиванка”, “Український одяг”. Оформити стенд “Україна – шлях до незалежності”. З метою вшанування подвигу українського народу в роки Великої Вітчизняної війни організувати і провести такі заходи:

·     екскурсії в музей бойової і трудової слави;

·     конкурс настінних газет „Наш край (наше місто) в роки Великої Вітчизняної війни;

·     екскурсії до міст – героїв;

·     конкурси малюнків «Війні ми говоримо: «Ні!»»;

·     зустрічі з ветерани Великої Вітчизняної війни;

·     продовжується робота по створенню (удосконаленню) шкільного музею.

Художньо-естетичне виховання

В школі працюють гуртки художньої самодіяльності: художнього читання, естрадний, танцювальний та вокальний. Гуртки за інтересами: клуб «Подруга», гурток  художньої вишивки «Чарівниця», а також предметні гуртки.

На базі школи  працює філіал музичної школи, гуртки “Молода господарочка”,  “Ритмічної гімнастики” та секція по настільному тенісу. Учнями самостійно технічно обладнаний та естетично оформлений  дискоклуб, де проводяться дискотеки, вечори відпочинку, диспути і т.п.

 

Моральне виховання

Спільно з майстрами виробничого навчання, класними керівниками, бригадирами (командирами) класів  і лікарями та медсестрою розроблений комплекс заходів щодо профілактики захворювань на СНІД, інфекційних і венеричних  захворювань, наркоманії.  Щорічно проходять акції „Молодь проти Сніду». Кожний клас в рамках акції пише конкурсні роботи на дану тематику: випускає стінну газету, плакати, реферати. Відбуваються зустрічі з лікарями: наркологом, гінекологом, санітарним лікарем. Проходять виховні години „За здоровий спосіб життя” в рамках міжнародної  програми  „Рівний рівному”.

З метою пропаганди здорового способу життя  використовується  спортивна база школи: працюють два спортивних зали, один з яких обладнаний сучасними тренажерами. Біля школи знаходиться великий стадіон для занять різними видами спорту. Десять спортивних секцій  (волейбол, баскетбол, футбол, настільний теніс, шахи, шашки, айкідо, ритмічна гімнастика, легка атлетика, загальна фізична підготовка) відповідають інтересам учнів. До занять залучені також учні, схильні до правопорушень.

Весело й цікаво проходять спортивно - масові свята, конкурси – свята «Козацькі забави», «Тато, мама і я – спортивна сім’я»,  “Всією сім’єю на старт”, “Козацький гарт”, „Богатирські ігри”, «Ну-мо, дівчата!».

Категорія: Я - класний керівник | Додав: [ADM]Irina (02.04.2009)
Переглядів: 8492 | Рейтинг: 2.4/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!