Тема. Обчислення площі прямокутника. Розв’язування задач, пов’язаних із площею прямокутника
Мета: навчити учнів застосовувати формули для знаходження площі та периметра прямокутника і квадрата; вчити аналізувати, пояснювати свої дії під час обчислення площі і периметра; розвивати навички самоконтролю; виховувати акуратність під час виконання обчислень.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання
Математичний диктант
Запишіть числа:
тисяча триста сорок дев'ять;
вісім тисяч двадцять;
сімдесят шість тисяч шість;
сто двадцять три тисячі п'ятсот сорок.
Запишіть 4 п'ятицифрових числа, використовуючи цифри: 4; 8; 9; 0; 2.
Запишіть число 788 880. Скільки всього цифр у його запису? Скільки різних цифр?
Запишіть число, у якому:
30 одиниць другого класу і 7 одиниць першого класу;
32 одиниці першого класу і 7 одиниць другого класу;
650 одиниць третього класу і 83 одиниці першого класу;
4 одиниці третього класу і 460 одиниць другого класу.
Відповіді:
1349; 8020; 76 006; 123 540.
48 902; 49 802; 49 820; 48 920; 48 092.
Усього 6 цифр; різних цифр 3.
30 007; 7032; 650 000 083; 4 460 000.
ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
IV. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ
1. Письмове виконання завдання з поясненням на дошці. Робота за підручником (с. 97)
Завдання 593
1) а = 4 см, Ь = 2 см; 2) а = 3 см, Ь = 4 см;
Р = 2 × а + 2 × Ь; Р = 2 × 3 + 2 × 4 = 6 + 8 = 14 (см);
Р = 2 ×4 + 2 × 2 = 8 + 4 = 12 (см); S = 3 × 4 = 12 (см2)
S = а × Ь (S — це площа);
S = 4 × 2 = 8 (см2)
Завдання 594
Р = 2 × а + 2 × Ь;
Р = 2 × 2 + 2 × 3 = 4 + 6 = 10 (см);
S = а × Ь;
S = 2 × 3 = 6 (см2)
Обчисліть площу квадрата, якщо:
а) його сторона дорівнює 7 дм;
б) його периметр дорівнює 24 см;
в) його периметр дорівнює периметру прямокутника зі сторонами 10 і 12 см. Запам'ятайте!
Якщо сторона одного квадрата у 3 рази більша за сторону другого квадрата, то його площа у 9 разів більша за площу другого квадрата.
Фізкультхвилинка
Самостійна робота
Завдання 595
Розв'язування задач
Завдання 596 (з коментуванням біля дошки)
Розв’язання
90 : 15 = 6 (б.) — за 1 день Фрекен Бок;
90 : 10 = 9 (б.) — за 1 день Карлсон;
9 + 6 = 15 (б.) — за 1 день разом;
90 : 15 = 6 (дн.) — їстимуть разом.
Відповідь: за 6 днів з'їдять 90 булочок Карлсон і Фрекен Бок разом.
Завдання 597 (фронтально)
Розв’язання
1) 180 : 60 = 3 (год) — час руху;
2) 48 : 3 = 16 (км/год) — швидкість.
Відповідь: швидкість 16 км/год.
Складання і розв'язування рівняння
Завдання 598
x × 7 = 987;
x = 987 : 7
x = 141.
Відповідь: 141 — невідоме число.
Гімнастика для очей
Самостійна робота (за варіантами)
Завдання 599
2075 · 9 - 11 307 = 7368
100 + 24 · 4 - 18 = 100 + 96 - 18 = 196 - 18 = 178
2 · 7766 + 83 030 · 6 = 513 712
220 – 200 : 2 – 50 = 220 – 100 – 50 = 120 – 50 = 70
867 : 3 + 2384 · 6 = 289 + 14 304 = 14 593
75 294 – 3504 · 8 = 75 294 – 28 032 = 47 262
V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
— Що нового дізналися на уроці?
— Яке завдання було найцікавішим?
VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Завдання 600; 601 (с. 98).
Джерело: http://classportfolio.ucoz.ua/publ/konspekti_urokiv/matematika/4_klas_obchislennja_ploshhi_prjamokutnika_rozv_jazuvannja |