Бурі, урагани, смерчі, буревії - Основи здоров'я - Готуємо уроки разом з дитиною! - Каталог статей - Вчитель вчителю, учням та батькам

Каталог статей

Головна » Статті » Готуємо уроки разом з дитиною! » Основи здоров'я [ Додати статтю ]

Бурі, урагани, смерчі, буревії
Бурі, урагани, смерчі, буревії

Це дуже сильні вітри, що спричиняють велике руйнування — на суші валять будівлі, зривають дахи, з корінням виривають дерева, перекидають лінії електропередач. На морі викликають величезні хвилі.
Ось як починалася буря в червні 1998 року в Москві: «Дерева стояли, не поворухнувшись, не відчувалось навіть подиху вітерця. Природа якось дивно замерла. А потім...
Ураган налетів раптово, до нього ніхто не готувався, ніщо не віщувало біди. Сильний (більше 20 метрів за секунду) вітер зривав дахи з будівель і носив їх як осіннє листя, перевертав гаражі, валив величезні рекламні щити (від них якраз і постраждала найбільша кількість людей).
Ураган виривав з коренем дерева; тисячі стовбурів падали на тротуари, машини, будинки, на людей».
Коли під час бурі вихровий рух повітря піднімає пісок, порох, воду у вигляді лійки чи стовпа — це смерч (або торнадо, як його називають американці).
Наближення смерчу можна відчути по свистінню, що переростає в оглушливе ревіння, яке супроводжується тріском зламаних дерев. Його шлях звичайно не перевищує 80 км, а живе він не більше 2 годин.
Швидкість повітря в середині смерчу може перевищувати 1000 км за годину. При такому вітрі піщинка, піднята ним, пробиває людину наскрізь, як куля.
Буває, що піднятий предмет просто гойдається в середині смерчу. А через деякий час м'яко опускається на землю. Одного разу кухонна шафа була перенесена на декілька сотень метрів і жодна тарілка в ній навіть не зрушила з місця.
Було й таке, коли кури, що потрапили в епіцентр бурі, залишались живими, але без жодної пір'їнки. А одного разу смерч підняв з пасовища корову, переніс її на 700 метрів і поставив на землю. На елеваторі повністю зруйнував будівлю, а вагони з зерном позривав з рейок і розставив як йому заманулось. Але при цьому зерно в вагонах навіть не розсипалось.
Ось іще одна розповідь очевидців. Налетівши на маленьке селище, смерч пронісся по ньому. Захопивши один з будинків, відніс його на 20 метрів і перевернув, поставивши на дах. Легковий автомобіль проніс по вулиці і залишив в такому стані, ніби на ньому потоптався слон.
Охайно складені штани і сорочки, що лежали на столі, тепер опинились (так само охайно складеними) на підлозі, а стіл кудись зник, Зате в шафі замість одягу опинився битий шифер.
Всі ці історії виглядають смішно, але вітряна буря — це трагедія.
Літаюча корова, що залишилась живою, люди, яких переносить на великі відстані і ставить на землю неушкодженими — це винятки з правил.
Зустріч зі смерчем завжди закінчується для всього живого якщо не смертю, то травмами, хворобами, великими руйнуваннями всього довкілля.
 
Запам'ятай!
Ураган носе потрійну загрозу життю людей, що опинились у нього на шляху: вітер, дощ, град. Кожна з них може причинити величезне зло і невідомо, що небезпечніше. Дощ вважається найбільшим ворогом в тих районах, де часто трапляються повені.
 
Л.Бондаренко, Л.Петренко, м.Ніжин, Чернігівська обл.
 
 
Категорія: Основи здоров'я | Додав: [ADM]Irina (09.11.2009)
Переглядів: 5445 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!