Черкащанам будуть оплачувати лікарняні по-новому - Новини - Вчитель вчителю - Каталог статей - Вчитель вчителю, учням та батькам

Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Новини [ Додати статтю ]

Черкащанам будуть оплачувати лікарняні по-новому

Черкащанам будуть оплачувати лікарняні по-новому

Восени і взимку через різку зміну погоди, переохолодження та активізацію вірусів люди хворіють частіше. Цьогоріч нас окрім усіх цих напастей та підвищення цін на ліки у разі захворювання очікують ще й неприємності від уряду. Бо Кабінет міністрів затвердив нові правила оплати лікарняних, пише «Інфоміст».

Про це інформують на сайті «Конфедерації вільних профспілок України». Тепер для їх нарахування використовують середню зарплату не за шість, а за дванадцять місяців. Окрім того, до не відпрацьованого з поважних причин часу віднесли й періоди відпусток без збереження зарплати (без прив’язки до законодавчих підстав для їхнього надання).

Оплаті підлягають календарні, а не робочі, як було раніше, дні тимчасової непрацездатності, відпустки по вагітності та пологах і в інших страхових випадках (п. 2 Порядку №1266).Середньоденну зарплату застосовують для всіх страхових виплат, у т.ч. якщо працівник трудиться неповний робочий день і коли облік робочого часу ведеться в годинах.

Змінився й розмір допомоги у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю залежно від страхового стажу (див. табл.).


До пільгових категорій згідно з п. 1 ст. 24 Закону №1105 зараховують:

  • осіб, що належать до І-ІІІ категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.За страховими випадками, які настали з 01 січня 2015 року, пільга з виплати допомоги в розмірі 100% середньої зарплати незалежно від страхового стажу не надається працівникам-чорнобильцям ІV категорії (лист ФСС з ТВП від 17.01.2015 р. №2.4-17-92);
  • одного з батьків або особу, яка їх замінює, що доглядає за хворою дитиною віком до 14 років, які постраждали від Чорнобильської катастрофи;
  • ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • осіб, зарахованих до жертв нацистських переслідувань відповідно до Закону «Про жертв нацистських переслідувань»;
  • донорів, які мають право на пільгу, передбачену ст. 10 Закону «Про донорство крові та її компонентів».

Суму лікарняних, декретних та оплати днів тимчасової непрацездатності за кошт роботодавцяобчислюють множенням середньоденного заробітку за календарний день на відсоток оплати залежно від страхового стажу (коли його застосовують) та на кількість календарних днів, що підлягають оплаті відповідно до оформленого листка непрацездатності.

При цьому при розрахунку святкові та неробочі дні не відкидають. На роботі за сумісництвом і за основним місцем роботи визначають розрахунковий період і середню зарплату окремо за кожним місцем роботи. Сумарна зарплата, із якої розраховують виплати, за місяцями розрахункового періоду за основним місцем роботи та за місцем (місцями) роботи за сумісництвом не може перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску – на сьогодні це 20706 грн.

Роботодавець, як і раніше, сплачуватиме за перші п’ять днів тимчасової втрати працездатності через хворобу або травму, отримання якої не пов’язане з нещасним випадком на виробництві. А починаючи з шостого й за решту днів виплати здійснюватимуться за рахунок коштів Фонду соціального страхування тимчасової втрати працездатності.Джерело: http://04744.info/novyny-umani-ta-rehionu/item/20356-cherkashchanam-oplachuvatymut-likarnyani-po-novomu
Категорія: Новини | Додав: [ADM]Irina (01.02.2016) | Автор: 04744.info
Переглядів: 591 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 3

Добавил: [ADM]Irina
0

Я вважаю, що черкащан стосуються саме ці рядки: "Окрім того, до не відпрацьованого з поважних причин часу віднесли й періоди відпусток без збереження зарплати (без прив’язки до законодавчих підстав для їхнього надання)."
Дата публикации: 01.02.2016 в 15:58

Добавил: AnnaZ
0

в даному викладі незозуміло, про що автор хотів сказати. (без прив’язки до законодавчих підстав для їхнього надання). в п. порядку 1266 (обчислення середньої зарплати) сказано, що Середньоденна заробітна плата обчислюється шляхом ...у розрахунковому періоді без урахування календарних днів, не відпрацьованих з поважних причин... і одна з причин - відпустка без збереження заробітної плати.

Як можна надати відпустку без підстави - я не розумію, це "де-юре".
Дата публикации: 01.02.2016 в 16:33 Спам

Добавил: AnnaZ
0

Чого тільки Черкащанам? Лікарняні  всім будуть вже оплачують згідно нового Законодавства. 
Поради щодо стажу тут дати не можливо.... крім працюйте і чекайте. 
А от щодо днів лікарняного - є ньанси. Якщо раніше було все одно в які дні ти захворів, лікарняні оплачувались тільки згідно графіку роботи в робочі дні, то зараз - оплачуються дні хвороби. Тобто лікарняний потрібно у лікарів вимагати з дня хвороби, включаючи вихідні дні. 

Наприклад, Ви працюєте з понеділка по пятницю, субота-неділя вихідні. І Ви захворіли з суботи, а до лікаря звернулись в понеділок, Ви маєте вимагати відкрити Вам лікарняний з суботи. А якщо Вам в пятницю лікар каже: "Ну,... до понеділка буде все добре, хоч хвостик ще трішки є. Лікарняний закриваємо сьогодні", то ви не погоджуйтесь, а скажіть: "Значить побачимо чи хвостик є в понеділок, або закриваємо лікарняний неділею!".
Тому що разаз оплачуються ВСІ ДНІ ХВОРОБИ. А раніше оплачувались ДНІ ХВОРОБИ ТІЛЬКИ ТІ, ЯКІ БУЛИ ЗАПЛАНОВАНІ ГРАФІКОМ РОБОТИ ЯК РОБОЧІ
Дата публикации: 01.02.2016 в 15:48 Спам
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!