Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Ділення двоцифрового числа на одноцифрове (26 : 2). Задачі на подвійне зведення до одиниці.

Тема. Ділення двоцифрового числа на одноцифрове (26 : 2). Задачі на подвійне зведення до одиниці. ( ст.. 119- 120)
Мета. Пояснити спосіб ділення двоцифрового числа на одноцифрове; вчити розв’язувати задачі на подвійне зведення до одиниці; розвивати мислення учнів; вдосконалювати обчислювані навички; виховувати старанність і уважність.
Обладнання. Таблиця , картки, підручники, зошити.
Тип уроку. Комбінований.

                                                                             Хід уроку

І. Організація класу.
Дзвоник всім нам дав наказ :
До роботи швидше в клас!
Біля парти станем чемно –
Плине час хай недаремно
Будемо уважні і старанні всі
Сядемо рівненько на місця свої
ІІ.Актуалізація опорних знань.
1. Перевірка домашнього завдання.

№759.
(30+48):6=78:6=13 30:6+48:6 =5+8 =13
(24 +64):8=88:8=11 24:8+64:8=3+8=11
(27+54):9=81:9=9 27:9+54:9=3+6=9
Задача 760.
Вінні-Пух -8 глечиків по 2 на полиці
П’ятачок - 4 глечики по 2 на полиці
Скільки полиць ?
1) 8:2=4 полиці Вінні-Пуха.
2) 4:2= 2 полиці Пятачка.
3) 4+2=6 полиць
1 спосіб
8:2+4:2=6
2 спосіб
(8+4):2=6
Відповідь: всього 6 полиць.
2. Математичний диктант.
Знайти значення виразу (2+7). 6= 48
Знайти добуток чисел 5. (3+4) =35
Знайти частки : 70:7=10 0:6 =0 6:6 =1
Знайти добутки: 0. 7 =0 9. 1 =9 4 . 100=400
Обчислити: 14+6. 3 =32
Розвязати рівняння х-6 =26
х= 26+6
х=32
3. Робота біля дошки.
31. 3 =93 32. 2 =64 18. 5 =90
7 .12 =84 4 . 19 =76 8 . 14 =112
42: 3 =14 45:3 =15 60:5=12
36:3 =12 55:5 =11 48:2 =24
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ми на уроці вивчатимемо спосіб ділення двоцифрового числа на одноцифрове; навчимося розв’язувати задачі за текстовою умовою.
ІV. Робота над темою уроку. Вивчення нового матеріалу.
Виконання завдань.
1. Пояснення способу обчислення за таблицею.
2. Підготовча вправа №761 (робота з підручником ст. 119).

Вивчення теоретичного матеріалу. Ст.119.
3. Первинне закріплення знань за завданням з підручника №762.
Коментовано 39:3 =(30+9) :3 =30:3 +9:3 = 10+3 =13
44:4 = (40 +4) :4 = 40:4 +4:4 = 10+1 =11
48:4 =(40+8):4 =40:4 +8:4 =10+2 =12
Самостійно 55:5 =(50+5):5 =50:5 +5:5= 10+1 =11
28:2 =(20+8):2 =20:2 +8:2 =10+4=14
36:3 =(30+6):3 =30:3+6:3= 10+2=12
Фізкультхвилинка
«Раз»-підняти руки вгору,
«Два»-натягнулися додолу,
Не згинайте , діти ноги,
Як торкаєтесь підлоги,
«Три-чотири»-прямо стати,
Будемо знову починати
4. Розвязування задачі (Робота біля дошки)
№763
Крихітка Єнот за 3 години - 36 пагонів
Мавпочка за 4 години - 36 пагонів
Хто з них за 1 годину більше пагонів?
1) 36:3 =12 пагонів - Крихітка Єнот
2) 36 :4 = 9 пагонів - Мавпочка
3) 12 > 9 на 3 пагони
Відповідь. На три пагони більше Крихітка Єнот.
5. Пояснення розв’язання задачі за текстовою умовою
Задача 764.
Розвязання
1) 66:6 =11 метрів за 1 годину І верстат
2) 11+2 =13 метрів за 1 годину ІІ верстат
3) 13. 5 =65 метрів ІІ верстат за 5 годин

Фізкультхвилинка
Вітер дерева колише – гойдає обертаються
То направо , то наліво нахиляє нахиляються вправо ,вліво
То вгору , то назад потягуються то вгору то назад
То вниз нагинає нахиляються вперед
Птахи летять – відлітають махають руками – крилами
А учні за парти тихенько сідають сідають за парти
V. Узагальнення та систематизація знань.
1. Самостійне розв’язування задачі № 765

Корів -6 за 4 дні 48 кг силосу
Скільки кг 1 корова за 1 день?
І спосіб
1) 48:4=12кг за1 день 6 корів
2) 12:6 =2кг 1 корова за 1 день
ІІ спосіб
1) 48:6=8 кг 1 корова за 4 дні
2) 8:4 = 2 кг 1 корова за 1 день
Відповідь: 2 кілограми силосу з’їдає 1 корова за 1 день.
2. Геометрична задача. №766
Квадрат, прямокутник, ромб.
3. Фронтальна робота над логічною задачею.
І рибак -17 рибин
ІІ рибак -12 рибин
ІІІ рибак - 10 рибин
Хто кому і скільки має віддати, щоб було порівну?
1) 17+12+10 =39 рибин всього
2) 39:3 =13 рибин у кожного
І – 1 –ІІ; І- 3 –ІІІ
4. Робота з картками
60:4 +5 = 20 92:4 -5 =18 300:2- 50 =100
(45+35):5 =16 (36+54):6 =15 (200 +400) :2 =300
VІ . Підсумок уроку.

Знайти частки 84:2 =80:2 +4:2 =40+2=42
69:3= 60:3 +9:3= 20+3=23
Підкресліть вирази, значення яких не можна обчислити шляхом розкладу діленого на розрядні доданки. 52 :4 =13 28:2 =20:2+8:2 =14
84:6 =14 39:3 = 30:3 +9:3 =13 98:7 =14
VІІ. Домашнє завдання.

Ст.120 Розв’язати рівняння №768
Розв’язати задачу 769.

Категорія: Уроки | Додав: школа8775 (20.03.2015) | Автор: Коберник Тетяна Вікторівна E
Переглядів: 2958 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!