Доброта й жорстокість. Виховний позакласний захід - Класні виховні заходи - Вчитель вчителю - Каталог статей - Вчитель вчителю, учням та батькам

Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Класні виховні заходи [ Додати статтю ]

Доброта й жорстокість. Виховний позакласний захід

Тема. Доброта та жорстокість

МЕТА. Ознайомити дітей з поняттям «доброта», «жорстокість». Розвивати вміння творити добро, усувати прояви жорстокості в своїй поведінці. Виховувати чуйне ставлення до людей і всього навколишнього світу.

 

Хід уроку
 

І. Організація класу. Мотивація навчальної діяльності
- На цьому уроці нами буде знайдено одну перлину, яка наповнить наші серця.

 

ІІ. Корекція знань
1. Бесіда за запитаннями
- Чому на світі так багато зла?
- Чому на небо йдуть хороші люди?
- Чи може в цьому й наша є вина?
- Що нині зло живе уже повсюди?
- Чому несправедливість в світі є?
- Чому страждають безневинні діти?
- Чому добро верх не бере своє?
- Щоб люди всі могли життю радіти.

 

ІІІ. Формування знань
1. Розповідь учителя

Людина приходить у світ для добра. Вона наділена розумом, тому може дуже багато чого навчитися, здатна творити сама свою долю. Але щоб бути господарем власної долі, їй потрібно з дитинства вчитися, багато працювати над собою, гартувати волю і характер, набувати добрих звичок, вдосконалювати дух і тіло, виробляти різні вміння і навички. Все це під силу кожній людині, бо знання, вміння і навички самі не приходять, їх треба здобувати наполегливою працею. З дитинства людина повинна зайняти активну життєву позицію і досягати всього сама. І щоб жити в цьому багатогранному і складному світі гідно, треба багато чого навчитись, знати, вміти, а головне – бути доброю і мудрою людиною.

2. Дискусія в групах
- Як ви гадаєте, що таке доброта? У чому вона виявляється?
- Як ви ставитеся до тих людей, котрі з вами добрі, лагідні та щирі?
- Наведіть приклади людської доброти, що їх ви бачили чи відчули на собі?
- Як ви гадаєте, що таке жорстокість? У чому вона може виявлятись?
- Чи хотіли ви жити з жорстокими людьми або просто зустрітися з ними? Чому?
- Якими б ви хотіли бути в цьому житті:жорстокими чи добрими? Чому? Доведіть це.(Відповіді дітей).

З. Підсумок дискусії
Вчитель. Бачу, ви розумієте, що таке доброта і що таке жорстокість і не хотіли б зустрітись у своєму житті з жорстокою людиною. Тому давайте поговоримо про те, як не стати жорстоким, а вирости добрим, чуйним, співчутливим до чужого горя.

4. Релаксаційна пауза
Уявіть себе добрими чарівниками. Ви творите добро і вам від цього приємно, ви набираєтеся нових сил! Розплющіть очі, усміхніться, у вас – хороший настрій.

5. Розгляд ситуації
- Давайте розглянемо такий випадок: ви давно мріяли про домашню тваринку, вам хотілося мати у себе вдома гарного песика, який би вас любив, слухався, виконував різні команди. І ось вам, нарешті, принесли маленьке цуценя – вашого майбутнього друга. Принесли просто так, з любові до вас, хоча батьки були категорично проти. І ось почалися напружені дні. Песик не лише грається і кумедно перевертається, а ще й скавучить, тобто плаче за мамою, відмовляється їсти те, що ви пропонуєте, а чим нагодувати його ви не знаєте і, що найгірше, - за ним треба прибирати. Вам не хочеться, а мама з татом сварять вас. Ви вперто стараєтесь перебороти у собі неприязнь до такого виду занять, але перебороти себе не можете. Мама наполягає, щоб вигнати пса з квартири і постійно це робить, коли вас не має вдома. Ви у відчаю. Усе це так набридло та ще й поїздка кудись нагодилась. От ви виносите пса з хати і залишаєте його подалі від дому. Серце трохи стискається, але поїздка куди важливіша за песика, тому ви вибираєте її. А песик? Він маленький, беззахисний… Тепер у нього немає ні мами, ні господаря, який би турбувався про нього, а сам він безпорадний. Що ж йому залишається робити? Ви поїдете з батьками відпочивати, вони дбатимуть, щоб ви раділи і насолоджувалися життям.
А в цей час ваш чотириногий друг шукає собі їжу на смітниках, його вже, може, розривають бродячі пси. Їх так само хтось викинув, бо не хотів доглядати, не хотів бруднити біленьких рук…
Погляньте, діти, навколо себе. Таких песиків і котиків є багато навіть у нашому місті. Чи це не ті тваринки, яких хтось спочатку взяв, щоб забавляться, а потім викинув, бо таке заняття здалося важким? Запам’ятайте: ми відповідаємо за тих, кого приручаємо. Гадаю, що ви такого ніколи не зробите. Чи не так?

6. Малюнок «Наші менші друзі»
Зараз ми з вами намалюємо свого домашнього улюбленця-песика або котика, попугайчика чи морську свинку. (Діти малюють та складають власні розповіді про їх добрі стосунки).

 

ІV.Застосування знань та формування вмінь і навичок
1. Гра «Добра справа»

Дітям роздаються картки з малюнками будь-яких предметів чи явищ навколишнього світу(наприклад: сонце, вода, вітер, земля, дерева, будинок, меблі, посуд, одяг, книга…). Кожен має розповісти про доброту того, що зображено на картці, не називаючи його.
Діти повинні відгадати, про що розповідали їхні друзі (наприклад: напуває, умиває (вода); вкриває, захищає від негоди, дарує затишок (будинок)…).

 

2. Збери прислів’я про доброту
Завдання для учнів – поєднати частини, щоб утворилися прислів’я про доброту.
 Краще добро робити, …(ніж гарно говорити).
 Злий не вірить, …(що є добрі люди).
 Не одяг красить людину, …(а добрі діла).
 Добре діло твори…(сміливо).
 Добрі діла тихо ходять, а злі…(як дзвони дзвонять).

 

3. Вірші про доброту
Учень 1

Не лінуйтесь робити добро,
Лише зла не бажайте нікому,
Бо воно, як велика гора,
Стане вам на шляхові земному.
І заступить навколишній світ,
Зробить серце жорстоким, холодним.
Ви з любов’ю живіть з юних літ,
Будьте чуйним, веселим і добрим.

Учень 2
І старайтесь робити добро
День і ніч, і у кожну хвилину.
Щоб серденько, як сонце, цвіло,
Це доброю робить людину!

Учень 3
Хай душа буде світлою в вас
Й промениться завжди добротою.
Йдіть робити добро! В добрий час!
І живіть в цьому світі з красою.

Учень 4
Правда в світі є дуже проста:
Сонце землю теплом зігріває.
А людину – її доброта,
І любов у житті прикрашає.

4. Робота в парах
Розробити правила доброти, яких повинні дотримуватись всі люди.
Правила доброти:
1) Допомагай слабким, маленьким, хворим…
2) Не будь жадібним.
3) Прощай помилки іншим.
4) Ніколи не заздри.
5) Жалій інших, а не себе!
6) Будь щирим, милосердним!

 

VІ. Підсумок уроку
Слово вчителя. Байдужа людина може пройти повз людину, котра потрапила в біду. Пам’ятайте, діти, жорстоким своє серце зробити легко, лише варто декілька зробити зло, а далі це стає звичкою. Люди з жорстоким серцем здатні на злочин. Вони, не вагаючись, вбивають, грабують. Але будь-який злочин карається. Рано чи пізно жорстоку людину карають за її злочини.
А тепер поміркуймо разом, кому краще у світі жити: доброму чи злому? (Відповіді дітей). Добра людина може досягти вершин у своєму житті, якщо тільки цього захоче. А зла? Вона обов’язково зробить щось таке, за що буде покарана. Чи досягне ця людина успіхів? А тепер скажіть, діти, що робить серце жорстоким?(Відповіді дітей). Звичайно, ви ще маленькі і не можете допомагати всім тваринам, що потребують цього, всім людям, так як це роблять дорослі. Щоб ваше серце було добрим, а не жорстоким, то не чиніть зла. Допоможіть, чим зможете, і не проходьте повз нужденного. І немає різниці – людина це чи тварина, всі ми хочемо тепла і ласки, любові й захисту.
Поспішайте творити добро, вчіться співчувати. Не намагайтеся комусь зробити зло, причинити біль, тому що за це рано чи пізно ви будете покарані. Колись ви також можете опинитись у скрутній ситуації, і вам ніхто не подасть руки. Пам’ятайте! Як ви ставитесь до цього світу, таким боком і світ до вас повернеться. Якщо ви зростете добрими людьми, то буде й вам всюди добре, бо, як каже народна мудрість: «Доброму скрізь добре!» А коли ви будете робити зло, коли ваше серце стане жорстоким, то і світ до вас повернеться жорстокістю і злом. Не забувайте про це ніколи. Нехай у вашому серці завжди живуть велика любов і доброта, щирість і співчуття, людяність і щедрість.
- Яку перлину знайдено? (Доброта)
Наповніть нею свої серця.
Вписування цієї якості в моделі дитячих сердець.Джерело: http://osvita.ua/school/lessons_summary/outschool/30736/
Категорія: Класні виховні заходи | Додав: (21.11.2015) | Автор: Коваленко Н.В., Сільченко В.І.
Переглядів: 975 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!