Електронні підручники в Україні - Поради батькам - Вчитель батькам - Каталог статей - Вчитель вчителю, учням та батькам

Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель батькам » Поради батькам [ Додати статтю ]

Електронні підручники в Україні

                  Електронні підручники в Україні, 2013-2014 навчальний рік

Де можна безпечно скачати електронні копії українських шкільних підручників? Що таке електронний підручник - це електронна книга чи планшет? Яка технологія найкраще підходить для такого підручника - e-ink чи TFT?

В статті відповіді на ці та інші запитання щодо впровадження електронних шкільних підручників в Україні.

Електронний підручник - все тільки починається

В даний час існує декілька версій визначення словосполучення "електронний підручник" - починаючи від файлів електронних версій навчальних посібників і закінчуючи складними електронними пристроями, які оновлюються з централізованого джерела і інтерактивно взаємодіють з учнем, включаючи виставляння оцінок, завантаження домашнього завдання і іншу фантастику. Час останніх ще не настав і настане не завтра, тому в рамках даної статті електронним підручником вважається електронний пристрій, який замінює собою шкільні підручники і додаткову літературу.

В навчальному 2013-2014 році багато батьків планують придбати своїм дітям електронний підручник, яким можна було б замінити класичні паперові підручники та хрестоматії, щоб не травмувати здоров'я своїх дітей перевантаженнями хребта, але велика кількість вчителів в школах відносяться до цієї ідеї, м'яко кажучи, не дуже прихильно, і в них є на це свої причини:

1. Електронні підручники (в даний час це планшети або електронні книги) відрізняються від класичних шкільних підручників і дітям важко буде працювати синхронно з класом. Дослід, проведений весною 2013 року ученицею 9 класу, якій лікарі заборонили носити важкі речі через проблеми з хребтом, довів, що навіть недорогий 7-дюймовий китайський планшет із завантаженими в нього просканованими підручниками відносно нормально справляється з роллю замінювача шкільних підручників, хоча такого розміру екрану часто було мало. До початку 2013-2014 навчального року її батьки планують придбати аналогічні пристрої з більшим екраном іншим своїм дітям (учні 5 і 7 класу)

2. Так як електронні підручники на перервах завжди будуть залишатись в класах (на відміну від мобільних телефонів), їх можуть вкрасти, що буде додатковою проблемою для вчителів.

3. Звичайна інерційність мислення старших вчителів і страх будь-яких інновацій.

Але все ж більшість вчителів, особливо молодих, до ідеї впровадження електронних підручників ставляться позитивно або нейтрально, тому батькам залишається лише зробити правильний вибір. А з цим є певні труднощі.

Складний вибір

Треба з'ясувати, що повинен вміти електронний шкільний підручник, який міг би стати повноцінною заміною паперових підручників:

1. Великий екран, діагональ не менше 9,7 дюйма. Розповсюджені в даний час 7-дюймові пристрої, особливо недорогі, часто показують текст або нечітко, або занадто дрібно, або доводиться занадто часто скролити сторінку.

2. Роздільна здатність не менше 1200 x 800 пікселів. При меншій роздільній здатності втрачається чіткість малюнків, а дрібний текст взагалі може бути нечитабельним.

3. Робота від батареї не менше 10 годин (або більше, враховуючи старіння батареї з часом). Для того, щоб електронний підручник не вимкнувся в школі в ході навчального процесу, в нього повинна бути потужна батарея або технологія, яка дасть змогу працювати без підзарядки тривалий час.

4. Технологія кольорового зображення, наближена до паперових книжок, як найбільш бережлива для дитячих очей.

В даний час на українському ринку немає електронного пристрою, який міг би за розумну ціну задовольняти усім цим вимогам, тому варіантів електронних підручників може бути декілька. Так як більшість батьків планують придбати планшет або TFT-електронну книжку, варто зауважити, що тривала робота з такими екранами не найкращим чином впливає на зір, особливо дітей, тому без шкоди для здоров'я дитини можна використовувати лише електронні підручники, екран яких вироблений по технології e-ink. На жаль, в даний час вказана технологія не дозволяє якісно відтворювати кольори, хоча в цьому напрямку ведуться активні розробки, які можуть бути доступні на ринку в найближчі декілька місяців.

В продажу доступна велика кількість різноманітних пристроїв з екранами e-ink, які можна використовувати як електронні підручники в школі. Вони мають дуже вагомі плюси - чітке зображення, не шкідливе для зору, робота від батареї тижнями без підзарядки, але і один суттєвий недолік - відсутність кольору, лише 16 відтінків сірого. Для класичних художніх творів і деяких підручників, де достатньо монохромного зображення, використання таких пристроїв в якості електронних підручників може бути ідеальним, але в багатьох інших випадках, особливо в початкових класах, без кольорового зображення заміна шкільних підручників неможлива. Великим плюсом пристроїв на технології e-ink є неможливість відтворення на них мультимедійних файлів, таким чином, електронний підручник буде саме підручником, а не звичайною ігровою приставкою типу планшету з десятками ігор і сотнями мультимедійних "приколів" всередині.

Можливі варіанти

1. Змішаний варіант e-ink електронного підручника. У цьому варіанті паперові версії підручників і книг, в яких колір має критичне значення, використовуються, як звичайно, а в якості електронного підручника використовується електронна книга з екраном e-ink, в яку завантажуються всі інші шкільні підручники і додаткова література.

В якості електронних підручників бажано використовувати електронні книги великої діагоналі, наприклад, 9.7" EvroMedia Е-Учебник Classic Pro (1280х800 пікселів, орієнтовна вартість 1500 грн.) або аналогічні. Використання електронних книг менших діагоналей небажано, але у крайньому випадку можна використати недорогі 6" електронні книги, наприклад, EvroMedia Е-Учебник Classic Lite (800х600 пікселів, орієнтовна вартість 700 грн.) або аналогічні.

2. Повний варіант e-ink електронного підручника. У цьому варіанті всі електронні версії підручників, книг та додаткова література завантажені до електронної книги з кольоровим екраном e-ink. Технології виробництва екранів e-ink в даний час не дозволяють відтворювати яскраві живі кольори, до того ж, орієнтовна вартість електронних книг, які використовують такі екрани, дуже висока, до 3000 грн., що є неприйнятним для більшості батьків. Прикладом такої електронної книги є PocketBook Color Lux (PB801). Доцільно почекати деякий час, так як найближчим часом очікуються екрани наступного покоління.

3. Повний варіант TFT електронного підручника. У цьому варіанті всі електронні версії підручників, книг та додаткова література завантажені до планшету, обов'язково з потужною батареєю (понад 4500 мАч) та бажано великим екраном. На екранах планшетів всі кольори відтворюються якісно, але сама технологія TFT не дуже корисна для дитячих очей, до того ж, мало які планшети великої діагоналі навіть з потужними батареями зможуть протриматись більше 6 годин на одному заряді батареї, чого інколи може бути недостатньо, зважаючи на поступове старіння батареї.

В даному варіанті може підійти планшет EvroMedia Play Pad Fire S-5 (вартість близько 1100 грн.), або в крайньому випадку електронна книга Texet TB-880HD Red (вартість близько 680 грн.). Звісно, що використовувати брендові моделі планшетів (Samsung, Asus, Apple і т.п.) значно зручніше, ніж бюджетнsі, але їх можуть дозволити себе далеко не все діти.
4. Просто зачекати. У 2013-2014 навчальному році в багатьох школах планується провести експерименти з впровадження спеціалізованих електронних підручників, а за давніми запевненнями міністра освіти України, до 2014 року всі школи перейдуть на електронні підручники. Але що це будуть за підручники, придбані коли і на які кошти, які будуть підводні камені і терміни впровадження - суцільний туман.

Який варіант обрати для електронного підручника?

Для 9-11 класів або якщо коштів небагато, то можна вибрати перший варіант - носити частину шкільних підручників і чекати рік чи два, поки не з'являться доступні кольорові e-ink електронні книги.

Якщо коштів не жаль, можна спробувати другий варіант, але є ризик того, що покупка буде невдалою, так як кольорова e-ink технологія ще занадто нова.

Якщо хочеться все і відразу, а потенційна шкода для дитячих очей очікується менша, ніж від набитих підручниками рюкзаків на спині, то можна вибрати третій варіант.

Чи варто вибирати четвертий варіант - швидше ні, ніж так, так як закупівля всім школярам електронних підручників (передбачається, що ціна кожного з урахуванням ліцензій буде не менше 400 у.о.) обійдеться в 1,5 млрд. у.о, а на фоні нескінченної кризи це малоймовірно.

Маленька хитрість: у випадку, якщо у Вас вже є планшет або електронна книга, але вони не дуже якісні, тримають заряд батареї дуже мало або Ви переживаєте, що в школі їх можуть вкрасти, можна завантажити в них всі шкільні книжки і використовувати вдома, а паперові книжки залишати в школі в надійному місці (якщо є можливість)

Чи можна завантажувати електронні копії шкільних підручників?

Згідно ст.53 Конституції України, держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах, тому доступ до усіх шкільних підручників, рекомендованих Міністерством освіти, в тому числі їх електронних версій, не може обмежуватись ніяким чином, відповідно, вільне завантаження текстових, сканованих та інших версій шкільних підручників є повністю законним.

Найкращі сайти з прямими посиланнями на файли для електронних підручників

(пошукові слова для цього розділу - електронні шкільні підручники, 2013, 2014, скачати, скачать, онлайн, безплатно, безкоштовно, 1 клас, 2 клас, 3 клас, 4 клас, 5 клас, 6 клас, 7 клас, 8 клас, 9 клас, 10 клас, 11 клас, Алгебра, Англійська мова, Біологія, Всесвітня історія, Географія, Геометрія, Етика, Інформатика, Історія України, Зарубіжна література, Математика, Основи здоров'я, Правознавство, Праця, Природознавство, Російська мова, Українська література, Українська мова, Фізика, Хімія)

Електронні версії шкільних підручників можна завантажити в багатьох місцях, але будьте уважні, так як здебільшого посилання будуть непрямими, заплутаними або навіть шкідливими. Більшість файлів доступні для завантаження в форматах DjVu и PDF, одна з самих зручних програм для перегляду підручників на пристроях з операційною системою Android - EBookDroid.


http://schoolbooks.org.ua/Для завантаження електронної копії підручника необхідно на його сторінці клацнути правою кнопкою на "Завантажити підручник" та вибрати "Сохранить ссылку как..." або аналогічний пункт меню.

http://portfel.at.ua/ Для завантаження електронної копії підручника необхідно на його сторінці клікнути по іконці PDF або DjVu поряд з зображенням книжки і в наступному вікні також вибрати "Скачать".

http://4book.org/uchebniki-ukraina Підручник завантажиться в вигляді архіву, його необхідно буде розпакувати (програмою WinRaR або аналогічною), так як більшість пристроїв не зможуть його прочитати.

http://shkola.yccat.com/index.html Дуже гарний сайт, але для завантаження електронних копій підручників необхідно пройти просту реєстрацію.

У випадку, якщо певного підручника декілька варіантів, завантажте всі і виберіть той, який в найкращій якостіДжерело: http://www.dxdigitals.info/2013/08/elektronni-shkilni-pidruchniki-Ukraina.html
Категорія: Поради батькам | Додав: (24.06.2014) | Автор: Кореспондент
Переглядів: 5788 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!