Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Навчання учнів з вадами у психічному чи фізичному розвитку [ Додати статтю ]

Диференціація звуків [Т] – [Н]. Робота з текстом «Нестор Літописець».

Вчителька Соловйова Н.В.
Тема. Диференціація звуків [Т] – [Н]. Робота з текстом «Нестор Літописець».
Мета: уточнювати навички слухо-зоро-вібраційного сприймання незнайомого тексту; розвивати уміння сприймати на слухо-зоровій і слуховій основі і відтворювати новий мовленнєвий матеріал (словосполучення, питання, речень) у поєднанні із знайомим; диференціювати артикуляцію і звучання фонем [Т] – [Н] у складах, словах, словосполученнях, реченнях; розвивати навички самоконтролю за власною вимовою; вчити дотримуватися логічного наголосу у питаннях шляхом підвищення і зниження сили голосу; створювати тісні між предметні зв’язки РСЗТС і ФВ з уроками української мови та літератури; виховувати позитивне ставлення до індивідуальних занять, бажання спілкуватися словесною мовою, переносити мовленнєвий досвід занять у повсякденне життя.
Обладнання: кишенькова з/п система Amigo, презентація, таблиці.
                                                      Хід заняття
І. Вимова
Диференціація [Т] – [Н].
• Повтори складипарами (з елементами фонетичної ритміки)
ТА – НА АТА – АНА
ТО – НО ОТО – ОНО
ТУ – НУ УТУ – УНУ
ТЕ – НЕ ЕТЕ - ЕНЕ
ТИ – НИ ИТИ – ИНИ
• Скажи склади злито на одному видиху.
ТАНАТАНАТАНАТАНА
ТИНИТИНИТИНИТИНИ
ТУНУТУНУТУНУТУНУ

ІІ. Розвиток слухо-зоро-тактильного сприймання .
• Слухо-зорове сприймання тексту (повністю)
1. Девятого листопада відзначають день української писемності та мови на честь українського літописця Нестора. 2.Це не тільки державне, але й церковне свято. 3.З Нестора літописця почалася письмова українська мова. 4.Він народився у Києві. 5.В 17 років став послушником Києво-Печерської Лаври. 6.Нестор написав твір «Повість минулих літ». 7.Нестор написав про заснування Києва, про князя Олега. 8.Він написав про княгиню Ольгу, про хрещення Києва князем Володимиром. 9.В цей день покладають квіти до пам’ятника Нестору Літописцю.
• Слухо-зорове сприймання тексту по реченнях.
• Відповіді на питання. Робота над логічним наголосом.
Відповідай на питання.
Слова із червоною стрілкою говори голосно.
Слова із зеленою стрілкою говори тихо.
1. Яке свято відзначають 9 листопада ?
2. Ким був Нестор Літописець ?
3. Що почалося з Нестора Літописця ?
4. Який твір він написав ?
5. Про що цей твір ?
• Слухо-зорове та слухове сприймання словосполучень.
Послухай і знайди у тексті словосполучення.
Нестор Літописець
День української писемності
Повість минулих літ
Заснування Києва
Князь Олег
Княгиня Ольга
Хрещення Києва
• Відтворення словосполучень. Робота над злитністю та словесним наголосом.
ІІІ. Підсумок заняття.
Оціни свою роботу на занятті.



Джерело: http://www.docme.ru/doc/265475/konspekt-zanyattya
Категорія: Навчання учнів з вадами у психічному чи фізичному розвитку | Додав: (27.03.2014) | Автор: Соловйова Наталія Василівна E W
Переглядів: 1491 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!