Як навчити дитину писати? - Різні аспекти цього питання - Увага! Першокласник! - Каталог статей - Вчитель вчителю, учням та батькам

Каталог статей

Головна » Статті » Увага! Першокласник! » Різні аспекти цього питання [ Додати статтю ]

Як навчити дитину писати?

1
Як правило, батьки навчають дитину дошкільного віку алфавітом, вмінню дізнаватися і вимовляти букви. Деякі йдуть далі, навчаючи малюка складати з літер слова і читати. Але абсолютно не береться до виду, що улюблене чадо треба навчити писати букви кульковою ручкою ще до школи.

2
Часи занадто змінилися: раніше діти навчалися письму пір'яними ручками, і вчителям волею-неволею доводилося навчати їх правильному триманню такого інструменту тому, що неправильно затиснута в пальцях пір'яна ручка просто не писала або ламалася. Навчання каліграфії займало всю початкову школу - 3 роки.
З появою кулькових ручок навчання пришвидшується максимально. У першому класі учням роздаються прописи з прикладами написання букв, під кожну з яких відводиться три рядки. Оцінки першокласникам не ставляться.

3
Природно, дитина намагається якомога швидше заповнити три рядки, щоб потім зайнятися своїми справами. В результаті, ручку він тримає, як попало, букви пише недбало, а потім закріплюється неправильний навик письма.
Пізніше, коли на уроках потрібно буде багато писати, у дитини швидко буде втомлюватися робоча рука, і швидше за все, лист стане викликати неприязнь. Віддуватися, в будь-якому випадку, доведеться батькам, тому виділіть час на навчання письму ще до школи.

4
Перш за все, покажіть дитині, як правильно затискати в пальцях ручку. Дітей, засвоїли неправильний навик тримання в руці інструменту при малюванні, штриховке, листі друкованими літерами, перевчити потім дуже важко.

5
Спочатку ручка кладеться згин між верхнім і середнім фалангами середнього пальця, потім зверху ручка закріплюється подушечками вказівного і великого пальців .
Відстань від кінчика пише інструменту до вказівного пальця близько 2 см. Поясніть, що тримати ручку потрібно легко, без напруги. При листі кисть спирається на мізинець і рухається лише вона, лікоть залишається в нерухомому стані.

6
Придивіться, як тримає письмовий прилад ваша дитина. Неправильний навик можна розпізнати за такими моментам: дитина тримає ручку "пучкою" або в кулаці. Ручка лежить не на середньому, а на вказівному пальці. Великий палець розташований на ручці нижче вказівного або перпендикулярно до нього. Занадто високо або занадто низько до кінчика затиснутий інструмент для письма. Кисть в момент листи практично нерухома; занадто слабкий або занадто сильний натиск при листі.

7
перевчити можна наступними способами: поставте маркером точку на середньому пальці дитини в тому місці, де повинна лежати ручка. Їм же проведіть риску на ручці, нижче якої пальці дитини розташовуватися не повинні. Якщо кисть дитини занадто фіксована, малюйте і зафарбовуйте разом з ним великі фігури на альбомному аркуші. Слідкуйте, щоб дитина не повертав лист в різні сторони: повертатися повинна саме кисть.

8
Розвивайте дрібну моторику. Ліпіть букви з пластиліну, вирізайте їх ножицями з паперу, робіть з тіста, малюйте на піску і снігу, складайте з гілочок. Тут ви можете побачити, які саме букви гірше даються вашій дитині, і допомогти в їх засвоєнні.
Так само добре розвивають ручки спорудження виробів з паперу, шнурування, стиснення і катання по столу пальчиками дрібних твердих і м'яких кульок або намистин, малювання , розфарбовування картинок і будь-які інші заняття, де потрібна захоплення предмета пальцями.

9
Навчання письму фахівці радять почати до 4 років: до цього віку у дитини вже має встановитися навик правильно тримати ручку. Навчання повинно бути щоденним, але не більше 20 хвилин за один підхід.

Категорія: Різні аспекти цього питання | Додав: lesiachviruk (06.12.2014) | Автор: Чвирук Леся Миколаївна
Переглядів: 1710 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!