Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Як змінюється влітку нежива природа?

ПРИРОДОЗНАВСТВО 2 КЛ. ЗУСТРІЧ 52. ЯК ЗМІНЮЄТЬСЯ ВЛІТКУ НЕЖИВА ПРИРОДА?
Мета: розширити уявлення дітей про те, як змінюється влітку нежива природа; розвивати у дітей уміння виділяти прикмети кожної пори року; виховувати любов до природи, дбайливе ставлення до неї.

Хід уроку Природознавство 2 кл. Зміна влітку неживой природи
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Перевірка домашнього завдання
— Які народні прикмети про літні місяці ви знаєте?
— Розкажіть, який літній місяць вам подобається найбільше. Які є відмінності між літніми місяцями? Які ви придумали для них символи?
III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про явища природи, що відбуваються
влітку.
IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
1. Робота яв підручникам (с. 132-133)
— Пригадайте! Як змінювалася тривалість дня і ночі впродовж навчального року? Чи світить у віконечко сонце, коли ви тепер йдете до ніколи? Коли на вулиці темнішає?
— 22 червня — особлива дата для природи. Це — найдовший день та най-коротша ніч у році.
Сонечко Семикрапочка пропонує: пригадайте, як змінюється нежива природа влітку?
Робота в парі
— Складіть розповідь про погоду влітку.
— Відгадайте загадки.
— Без рук, без ніг, а стукає. (Грім)
— Що без леза та без зуба ростина міцного дуба? (Блискавка)
— Розгляньте фотографії на с. 133 (гроза, блискавка, град, злива, веселка).
— Розкажіть, як наближається гроза? Що така злива? Коли буває блискавка? Що таке град?
— Льодяні горошини-градинки нівечать листя й квіти, обривають недостиглі плоди із дерев, знищують майбутній урожай.
— Коли з'являється веселка?
— Гроза — це природне явище з громом і блискавками. Під час грози дме сильний вітер і йде злива. Відбувається в теплу пору року, переважно влітку.
2. ФІакультхвилинка
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
1. Робота в парах
— Підкресліть ознаки літа.
■ З'являються листочки на деревах;
■ найдовший день;
■ птахи збираються у вирій;
■ висаджують розсаду;
■ збирають хліб;
■ косять сіно;
■ достигають фрукти;
■ цвітуть сади;
■ пташенята вчаться літати.
2. Гра «Чому так говорять?»
— Як ви розумієте зміст приказок і прислів'їв про літні місяці?
• Червень складає сіно в копиці.
• Червень — рум'янець року.
■ Липень вершина літа.
■ Липень молодий бджілок годує.
■ Серпень чудовий булки дарує.
■ Серпень — жнивець.
■ Як у серпні дбаєш, так узимку маєш.
VI. Підсумок уроку. Природознавство 2 кл. Зміна влітку неживой природи
— Про що ми говорили сьогодні на уроці?
— Як змінюється нежива природа влітку?
— Які природні явища бувають улітку?
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
С.132-133.
— Складіть розповідь про те, як потрібно поводитися під час грози.

ДОДАТКОВИЙ МАТЕРІАЛ
Загадки
Як настав цей літній місяць, —
Все росте у нас навколо,
Ягідки почервоніли.
Спіє в полі щедрий колос.
(Червень)
Н. Забіла

Іде літо на коні
Та й несе гарячі дні.
Зацвіли пахучі липи.
Як цей місяць зветься?..
(Липень).
С. Жупанин

В місяці спекотнім цім
Жарка дуже нам усім.
Хочеться в саду побути,
Смакувати спілі фрукти.
(Серпень)
С. Жупанин



Джерело: http://fiz-cultura.ucoz.ua/news/prirodoznavstvo_2_kl_zustrich_52_jak_zminjuetsja_vlitku_nezhiva_priroda/2014-01-11-674
Категорія: Уроки | Додав: (25.07.2015) | Автор: Home
Переглядів: 1533 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!