Каталог статей
Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки | [ Додати статтю ] |
Тема. Кома і крапка з комою у складних безсполучникових
реченнях. Мета: домогтись засвоєння учнями розділових знаків у
складному Тип уроку:
урок-практикум. Обладнання: Узагальнююча таблиця «Смислові зв'язки і розділові знаки у
Хід уроку І. Повідомлення
теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності. ІІ. Актуалізація
опорних знань. 1.
Самооцінка
підготовки домашнього завдання. 2.
Супровідне
повторення. Словниковий
диктант з перевіркою за допомогою коду (код учні записали на початку уроку). Зразок коду: № П - м'який знак не пишеться: 1)
після
б, п, в, м, ф, р, ж, ч, ш, к, х; 2)
між
буквами, що позначають м'які приголосні; 3)
в
дієсловах 2 ос. одн., на еш, єш, иш, їш; 4)
в
назвах десятків і сотень; 5)
в
словах баский, різкий,боязкий, похідний. В'язкий (5),
дядько, Харків (1), сімдесят (4), Кобзар (1), твориш (3), дощ (1), пісня (2),
календар (1), ставте (1), щастя (2). 3.
Перевірка
рівня орфографічної грамотності за допомогою асистентів Використання
аркуша самооцінки. Учні записують оцінку, виставлену асистентом до нього. Оцінка за урок складається з успішного виконання 3 видів робіт: написання словникового диктанту, відповіді правила, виконання індивідуального завдання. ІІІ. Організація
роботи в групах за рівнем пізнавальної активності.
Перевірка рівня засвоєння знань, як і в ІІ групі з використанням допомоги асистентів. ІV.
Сприймання і усвідомлення учнями нових знань. 1.
Робота
з підручником. - Знайдіть у підручнику відповіді на питання, коли між простими реченнями, що входять до складу БСР, ставиться крапка з комою. 2.
Спостереження
над реченнями вправи з підручника. -
Прочитайте
речення. Визначте тип смислових відношень між простими у безсполучниковому. -
Що
є спільного у вживанні коми і крапки з комою у БСР? Що відмінного? - Подумайте, що спільного у вживанні крапки з комою і коми у БСР і ССР? 3.
Скласти
речення за схемами (І гр.) 1)
[ ],
[ ], [
]. одночасність 2)
[ ] ;
[ ]. послідовність -
Розставити
розділові знаки (кому і крапку з комою) в індивідуальних картках (ІІ гр.) -
Підрахунок
балів,виставлення оцінок. 4.
Робота
біля дошки. Підкреслити
граматичні основи та пояснити правила пунктуації. Блискавка
розпорола темне небо; над окопом прокотився грім. Небо
було суцільно чорне;його розривали блискавки. 5.
Прослухайте
у магнітофонному записі текст. Визначте на слух безсполучникові складні
речення, накресліть їх схеми (І гр.), ІІ гр. визначає номер по порядку БСР. V. Узагальнення і
систематизація вивченого. 1.
Яке речення називається безсполучниковим складним? 2.
На які групи поділяються БСР за характером синтаксичних та смислових зв'язків? 3.
Для чого використовують безсполучникові складні речення в мовленні? 4.
За допомогою чого виражаються смислові відношення в безсполучниковому складному
реченні? 5.
Коли ставиться кома у БСР? 6. Коли ставиться крапка з комою у БСР? VІ. Домашнє
завдання (диференційоване) та інструкція по його виконанню.
| |||||||
Переглядів: 2414 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |