Лисиця та їжак (українська народна казка) - Уроки - Вчитель вчителю - Каталог статей - Вчитель вчителю, учням та батькам

Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Лисиця та їжак (українська народна казка)

Тема. Лисиця та їжак (українська народна казка)
Мета. Вчити правильно висловлювати свої думки, характеризувати героїв казки, удосконалювати діалогічне мовлення, розвивати увагу, пам’ять, швидкість мовлення, мотивувати необхідність жити у суспільстві за певними моральними законами.

Хід уроку

I. Організація класу
Емоційне налаштування на урок
Сьогодні у нас незвичайний урок: у казку сьогодні ми зробимо крок.
Із казкою ми зустрічались не раз, і знову вона завітає у клас.
В казках є завжди перешкоди, та знаю: для творчих дітей їх ніколи немає.

II. Актуалізація опорних знань
1. Читацька розминка

Щоб мовлення було правильним, працюємо з чистомовкою.
Жу-жу-жу – я вам казку розкажу
Чок-чок-чок – зустрілися лисичка й їжачок
Ились-ились-ились – вони добре пригостились
Ились-ились-ились – і назавжди посварились
2. Вправи на розвиток пильності зору
Знайди пеньок:
Вовк пень палиця
Вовк день палиця
Шовк пень полиця
Вовк пень палиця
3. Вправи на розвиток кута зору
Ти со ва
До ля ма ки
Пар кан си ни
Трам вай лі то
шу ба

III. Повідомлення теми і мети уроку
1. Відгадування загадок

Вона руденька ще й хитренька, не велика й не маленька.
Вона вовчику – сестричка, а зовуть її - … (лисичка)
-------- -------- ----------
Дивний звірок, круглий, мов клубок, голки стирчать, спробуй узять.

IV. Опрацювання казки
1. Слухання казки
2. Перевірка первинного сприймання
3. Словникова робота
4. Вправи для розвитку кута зору

У це
Від піди
Овочі радощі
Бурчить праворуч
Стара голубонько
Іде пасеться
Ж побіжу
куди
як
5. Повторне сприймання казки окремими учнями

V. Фізкультхвилинка
Їжачок ішов лісочком, вмить згореувся він клубочком,
А лисичка походила, їжачка того не з'їла

VI. Аналіз казки з елементами вибіркового читання
1. Складання порівняльної характеристики головних героїв

Лисичка їжачок
Хитра винахідливий
Підступна кмітливий
Зла ввічливий
Улеслива розумний
2. Гімнастика для очей
«Маятник» - рух очей вправо, вліво
«стовпчик» - рух очей вгору- вниз
«Катаємо м'ячик» - по колу

VII. Підготовка до діалогічного мовлення . Читання в особах
- як треба читати слова лисички?
- як треба читати слова Їжачка?
Знайдіть і прочитайте тільки слова лисички, їжачка

VIII. Підсумок уроку
Технологія «Незакінчене речення»
Я дізнався на уроці …….
Мені сподобалось …….
Я навчився …….

IX. Домашнє завдання: Навчитись читати казку в особах. Намалювати малюнок до казки

Категорія: Уроки | Додав: валя1529 (05.12.2015) | Автор: Філіпчук Жанна Іванівна E
Переглядів: 347 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!