Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Конспект уроку з поетики "Мова квітів" 2 клас

Предмет : поетика.
Вчитель :Челяк О.В.
Тема : Мова квітів.
Мета : ознайомити дітей з різноманіттям віршів та інших творів про квіти, вчити виділяти характерні особливості квітів, знаходити рими, вжиті порівняння, авторські прийоми ; визначати тему та ідею ; прищеплювати естетичний смак і любов до природи та краси довкілля, формувати активний словник дітей ; розвивати усне мовлення, образне мислення; використовувати здоров’язберігаючі технології.
Обладнання : пісня «Квіточка», квіти для зображення свого настрою, програмки (план уроку), макет телевізора, комп’ютер , загадки про квіти, вірші про квіти, офтальмотренажер, парта-конторка, мудрі казки від сови, квіти для гри «Віночок», завдання від квітів у конверті( вірш-благання), альбомний листок (А3) для передачі своїх почуттів на кінець уроку.

                                                                                 ХІД УРОКУ

І. Пісня «Квіточка»   (аудіозапис).
ІІ. Віршоване вітання.
Добрий день чарівні діти.
Ви красиві , наче квіти.
Личка – ніжні пелюстки,
що сміються залюбки.
Посміхніться ще раз всім-
І дорослим , і малим,
Небу, сонцю, гілкам ,вітам
І усім , звичайно, квітам.
І на квіточці одній
намалюйте настрій свій. (Діти малюють свій настрій на квіточках)
- Намалювали? Молодці!

-А тепер зверніть увагу
На галявинку квіток:
І ромашок, і тюльпанів ,
І барвінку , й нагідок.
Можна їх тоді зірвати,
Коли готові відповідь ви дати.
Хто назбира квіток багато під кінець,
Той буде - справжній молодець!
( Оцінювання учнів – вербальне. За кожну правильну відповідь одну квіточку)

ІІІ. Введення у тему.
Увага! Увага! Я хочу спитати:
Ви хочете тему уроку здогадатись?
То треба уважно послухати і постаратись.
Одна учениця , забувши про втому,
До уроку старанно готувалася вдома.

Опереджаючи навчання.( Виходить дівчинка , представляється і розповідає про квіти.)
Мене звати Влада.
Я зустрітись з вами рада.
Вам розкажу щиро я,
Що квіти є окрасою життя
У мене теж квіткова вдача.
В ефірі – телепередача.
Помешкання добрих і щиросердних людей завжди видно здалеку. Там буяють зеленим листям і яскравим квітом рослини. Кожна квітка – це окраса життя. Той , хто любить квіти, піклується про них, знає , що у рослин також є душа. Вони дуже чутливі, вміють віддано любити людину,яка не шкодує праці і часу, щоб за ними доглядати. Квіти дарують нам не тільки свою красу. Вони - частинка всієї живої природи, завдяки якій ми маємо змогу дихати чистим повітрям, Адже рослинність, яка прикрашає нашу Землю, часто називають легенями планети!

- За розповідь – Владі ми кажем «Спасибі»
І плескаєм щиро розумній дитині. (Діти плескають в долоньки)
---Проблемна тема.
- А як ви думаєте , діти?
Чи розмовляють між собою , квіти ?
А чи хотіли б знати ви,
Про що між собою говорять вони?(відповіді дітей)
- Сьогодні на уроці , братці.
Попробуємо в цьому розібратись.

ІV. Визначення теми та мети уроку.
-Ну , що здогадалися тему , любі мої,
Тоді розкажіть передбачення свої.(Відповіді дітей)
- Я бачу , здогадались ви тему уроку. (Запис теми на дошці)
Тоді перейдем до наступного кроку.
Чого від уроку ви ждете? Скажіть.
Від мене, від себе,від друзів своїх.
(Відповіді дітей).

V. План уроку.
- Я хочу, щоб урок приніс вам радість.
Багато знань, і вмінь , і новизни.
Тому на партах в вас усіх лежать програмки-
План, за яким сьогодні будем працювати ми.(діти знайомляться з планом уроку)

VІ. Загадки про квіти.
1) Відгадування загадок.
-Із загадочками , схоже,
Нам комп’ютер допоможе.
(відгадування загадок)
- Молодці - не підкачали ,
Всі загадки відгадали.
Складання загадок. (робота в групах)
Користуючись знаннями власними ,
Спробуєм загадки групами скласти.
( Кожній групі роздані конверти з малюнками квітів , діти складають загадки за малюнком)
- Ви – розумні діти.
Правди ніде діти.
Я хвалю за розум вас.
Молодці ви 2 клас.
VІІ. Екологічна робота.
А чи помітили ви всі,
Що деякі квіти зникли з лиця Землі.
Можливо, хтось хоче пораду нам дати?
Чи , може, хтось хоче поради спитати?
(Відповіді дітей).
-А тепер усі – мовчок.
Послухайте, що порадить нам жучок.( комп., поради жучка)
- Червона книга України
Ви подивіться –ось вона!
І більше хто хоче про неї узнати
То може узяти і прочитати.

VІІІ. Вірші про квіти. (Читання, аналіз, словникова робота.)
-Ми поетику із вами
Уже 2 рік вивчаєм.
Вмієм слова римувати
І навіть віршики складати.
Зараз дівчинка Софія
Вам свій вірш продекламує.
А ми уважно послухаєм
і проаналізуєм.
(Дівчинка читає вірш,який склала сама. Цей вірш э на парті у кожної дитини. Діти аналізують вірш за схемою, а один учень біля дошки складає модель цього вірша)
Словник :
Аналізувати – розглядати , розбирати.

Схема аналізу вірша.
1. Рими . Порівняння.
2. Тема. Мета.
3. Який настрій у вас викликав цей вірш? Чому?Доведіть його словами з вірша.
4. Вірш «теплий» чи «холодний» ? Чому?
5. Що ви уявили собі , коли Софійка читала вірш?

ІХ. Фізкультхвилинка і вправа для очей.
-Піднімемося на хвилинку
І проведемфізкультхвилинку.(на фоні ліричної музики діти виконують рухи і промовляють:
Рано-вранці квітка спить
Далі починає
Розкривати пелюстки
І з вітерцем грає.

Покружляла у танку,
Побешкетувала,
До сенечка потягнулась,
на скрипці заграла.

І на вечір квітка знову
Пелюстки закрила
І під листячком тихенько
Голівку схилила.)

А тепер наш масажер-Офтальмонотренажер.(Таблиця)

Х. Казка від мудрої Сови «Квіти дружби»
- Послухайте, малята , казку
Від мудрої сови.
А потім скажете , будь ласка,
Висновок який зробили ви?
(робота в парах)

ХІ. Мовна гра «Віночок».
- Сплетемо зараз ми віночок
Із різних-різних квіточок.
До квіточки добавим риму
І зробим ще один скачок. (Діти вибирають квітку, добирають до неї риму і вплітають її у віночок.)

ХІІ . Завдання від квітів. ( Вірш-благання на дошці)
- Наше наступне завдання-
Від квітів вірш-благання.
Спробуєм добру справу зробити:
Слова добавити і віршик створити.
(Діти додають слова, які пропущені у віршику істворюють свій вірш)

ХІІІ. Д/З
- Ви , звичайно , молодці!
Квітів різних ви знавці.
Намалюйте квітку дома,
яку любить ваша мама.
Спробуйте ще дома . діти.
Вірш про квітку цю створити.

ХІV. Підсумок уроку.
- Укінці уроку
Підсумок ми зробим.
На листку альбомнім
ми картину створим.
( Діти малюнком передають свої емоції та почуття на кінець уроку, поки звучить вірш у виконанні вчителя.)

-Ти лети, лети листок
Через гори і місток ,
Через балку і дорогу,
Через Криничанську школу.
І від парти і до парти,
Від дівчати до хлоп’яти.
Щоб по великому рахунку
Висловить міг кожен думку.

І через одну хвилину
Ми побачили картину.
Всі думки свої сплели
Й підсумок ми підвели.
Що навчились , що дізнались,
що нового ми пізнали ?
З римою чи подружились?
Чи вірші писать навчились?
І чи кожен з нас сьогодні
Піде з радістю додому?
( Вчитель вивішує малюнок на дошку і аналізує)

На картині бачу ніжні,
світлі й теплі кольори.
Можу висновок зробити ,
що уроком задоволені всі ви.

ХV. ОЦІНЮВАННЯ (самооцінювання і взаємооцінювання)
- Бачу кошики в вас повні.
Підніміть їх, покажіть.
Підсніжників назбирали
Вдома мамам подаріть.
А тепер свої листівки
друзям подаріть.
Та не просто – за роботу.
А за яку – ви розкажіть.
(Діти вручають своїм друзям листівки і пояснюють за що вони їх їм дарують)
ДЯКУЮ ЗА УРОК

Категорія: Уроки | Додав: tchelyakoxana (01.04.2016) | Автор: Челяк О. В.
Переглядів: 1612 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!