Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Логопедичні заняття [ Додати статтю ]

Диференціація звуків [з]-[ж] за місцем утворення
Мета: навчити учнів розрізняти звуки за акустичними та артикуляційними ознаками. Порівнювати й аналізувати склади,слова із звуками[ з-ж].
Розвивати слухову увагу,фонематичний слух,пам'ять,увагу,мислення,
Збагачувати активний словник.
Виховувати працелюбність,старанність,виховувати культуру мовленнєвого спілкування.
Обладнання: предметні малюнки,профілі артикуляції звуків,індивідуальні карточки, дзеркала,сюжетні малюнки.

Хід заняття 

І.Організаційний момент.
1.Психологічний настрій.

- Доброго дня!- мовлю за звичаєм.
- Доброго дня!- кожному зичу я.
- Доброго дня!- людям бажаю.
І посміхаються у відповідь люди:
Добрі слова ж бо для кожного любі.
Щоб урок минув не марно,
Треба сісти рівно,гарно.
Не базікать на уроках,
Як папуга чи сорока.

ІІ. Повторення та закріплення вивченого матеріалу.
1.-Над якими звуками ми працювали на попередньому занятті?

- Це звуки голосні чи приголосні?
- Що спільного при вимові цих звуків?
- Чим відрізняється вимова цих звуків?
- Сьогодні ми будемо продовжувати вивчати приголосні звуки і розрізняти їх за положенням язика.

ІІІ. Основна частина.
Щоб дізнатися які звуки будуть чергувати сьогодні на занятті,вам потрібно відгадати загадки та у словах-відгадках визначити перший звук.
Летить виє.
Сяде-землю риє.
Чорне тіло,чорний вус,
Ніби справжній сажотрус.

В лісі тваринка живе полохлива,
Добра,пухнаста та дуже ляклива,
Вушка вона притискає свої,
Шурхіт усякий лякає її.

- Отже,сьогодні на занятті ми будемо вчитись розрізняти звуки [з-ж].
2. Робота з профілями артикуляції.
3.Робота з індивідуальними дзеркалами (слідкуємо за органами мовлення при вимові даних звуків).
(При вимові звука [ з ] – форма губ наближається до посмішки, кінчик язика за зубами внизу).

- Язик донизу- за,за,за
Кору берези гризе коза.
(При вимові звука[ ж ]–губи наближають до кола, язик за верхніми зубами,піднятий догори).
Язик вгору-жа, жа, жа
Грає в лісі ведмежа.
-Отже, що спільного при вимові цих звуків?
-Чим відрізняється вимова звуків з-ж.
4.Запис числа та теми заняття в зошити(звертаємо увагу дітей,що звуки[ з ],[ж] на письмі позначаються буквами з,ж.

І˅.Закріплення матеріалу.
1.Прочитати схему звукового ланцюжка.
2. Читання складів за стрілочками.

А - У

О - О

У - У

Е - Е


А - А - А


О - О - О

3.Читання слів із заданими звуками(букви у словах записані ,а ми рукою показуємо умовне положення язика у словах).
Взував – жував
Залізо – жаль
Озимина – ожина
Зебра – жебрак
Везу – важу
Лоза – ложка
Вези – біжи
4. Гра «Збери букет квітів».(З квіток облетіли пелюстки,потрібно взяти пелюстку,назвати малюнок,що на пелюстці,прикріпити правильно пелюстку з малюнком на квіти,де живуь букви З,Ж).

˅.Фізкультхвилинка.

5.Робота в зошитах.
(Назвати малюнки,записати слова у два стовпчики,виділяючи букви різним кольором).
6.Скласти словосполучення із словами (по одному на вибір з кожного стовпчика).
7.Скласти і записати речення.
8.Вправа «Фотооко»(визначити зайве
слово)газета,лижі,кажан,бензин,жир,огірок.
9.Гімнастика для очей.

10.Робота з карточками(заміни символи буквами).

˅І. Підсумок заняття.

Кримська Оксана Іванівна, вчитель-логопед СЗОШ І-ІІІ ст. №15 м.Хмельницького 
Категорія: Логопедичні заняття | Додав: Кримська (22.05.2013) | Автор: Кримська Оксана Іванівна E
Переглядів: 4650 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.8/11
Всього коментарів: 1

Добавил: lubasha7785
0

Велике спасибі. tongue
Дата публикации: 02.10.2013 в 21:21 Спам[Материал]

 

ble>

 

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!