Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Логопедичні заняття [ Додати статтю ]

Закріплення постановки звука [с]. Автоматизація звука на початку слова
Мета: формувати правильну вимову звука; розвивати рухомість артикуляційного апарату; слухову увагу і фонематичне сприймання; вчити чути звук на початку слова і виділяти перший приголосний звук у словах.
Розвивати память, увагу ,мислення.
Виховувати працелюбність, старанність, любов до рідної мови.
Обладнання: профіль артикуляції, дзеркало, вата,шпатель,предметні малюнки,фішки.

Хід заняття 

І.Повторення назв частин артикуляційного апарату.
Гра «Назви правильно».

Логопед показує на профілі артикуляційного апарату кінчик (спинку) язика, піднебіння, дитина називає і показує на собі за допомогою шпателя.

ІІ. Підготовчі артикуляційні вправи.
Говорити кожен звик –
має кожен з нас язик
та не всіх він слухать звик,
а щоб він слухняний став,
зробимо ми кілька вправ.
1.Вправа «Парканчик»: усміхнись так, щоб зуби були зімкнені і трохи оголені.
2. Вправа «Хованка»: висунь широкий язик між зубами, а потім заховай його за нижні зуби.
3. Вправа «Вітрячок»: відкрий рот, поклади широкий язик на нижню губу і подуй на вітрячок так, щоб повітря йшло на кінчик язика.
4. Вправа «Віслючок»: покажи зуби, сховай за них язик з вигнутою спинкою і пошепки, а потім голосно промовляємо звуки «і-и-і-и», «и-і-и-і».


ІІІ. Формування правильної вимови звука [с].
1.Повторення положення органів мовлення при вимові звука [с].
-Ми вже навчились промовляти деякі звуки. Сьогодні ми будемо продовжувати вчитись промовляти звук, але щоб знати який, ти маєш послухати віршик і сказати, який звук тут чується найчастіше.
В ямі не спиться вусатому сому.
Сому вусатому сумно самому.
-Давай пригадаємо, коли ми промовляємо звук [с], що роблять губи?
-Де знаходиться язик?
-А зуби які?
-Що роблять краї язика?
-Давай промовимо звук [с]. Положи пальчик на нижню губу і простеж чи проходить повітря.
-Горло працює чи спить?
-Це звук дзвінкий чи глухий?
-Голосний чи приголосний?
-Покажи пальчиком як ми позначаємо приголосні звуки?
Гра на звуконаслідування.
Відбери малюнки, де в природі ми чуємо звучання звука [с].
1.Свистить вітер на вулиці: с-с-с, с-с-с.
2.Сичить гусак: с-с-с, с-с-с.
3. Шини накачують насосом: ссс…ссс…ссс.


І˅. Автоматизація звука в складах.
Вимов спочатку звук [с] у складі са протяжно, потім швидше.
Ссса, сса, са. Сссо, ссо, со. Сссу, ссу, су. Ссси, сси, си.

˅.Автоматизація звука в словах.
Гра «Відбери малюнок». Назвати малюнки, розкласти малюнки під відповідну схему, визначити місце звука у слові.

˅І. Визначення наявності звука [с] серед звуків.
Гра «Злови звук».
С, г, м, п, р, и, л, с, б, к, в, д, с.
Гра «Назви слов».
Назвати слова в яких звук [с] стоїть на початку слова.

˅ІІ. Підсумок заняття.

Кримська Оксана Іванівна, вчитель-логопед СЗОШ І-ІІІ ст. №15 м.Хмельницького 
Категорія: Логопедичні заняття | Додав: Кримська (22.05.2013) | Автор: Кримська Оксана Іванівна E
Переглядів: 11927 | Рейтинг: 4.0/14
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!