Ми не маємо права знижувати соціальний статус вчителя, - Гриневич - Новини - Вчитель вчителю - Каталог статей - Вчитель вчителю, учням та батькам

Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Новини [ Додати статтю ]

Ми не маємо права знижувати соціальний статус вчителя, - Гриневич

Ми не маємо права знижувати соціальний статус вчителя, - Гриневич

Збільшення навантаження на вчителів можливе лише на тлі зростання заробітної плати. Таке переконання висловила голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич у ефірі Громадського радіо, коментуючи пропозиції Міністерства фінансів щодо збільшення навантаження на вчителів з 18 до 20 годин.

"Наприклад, збільшення навантаження на вчителів з 18 до 20 годин. Я хочу повідомити, що можливо таке збільшення навантаження колись можна буде зробити в системі освіти, але тільки в тому випадку, якщо воно буде відбуватися на тлі зростання заробітної плати. Зараз в такій складній економічній ситуації ми цього допустити не можемо без зростання заробітної плати", - зазначила голова профільного парламентського комітету.

Окрім того, вона повідомила, що збільшення навантаження призведе до звільнення щонайменше 9 тисяч учителів, оскільки при збільшенні навантаження на ставку, зменшується кількість годин в цілому, які залишаються для додаткових ставок.

"Є проблема, яка характерна для всього європейського простору це демографічний спад і, наприклад, поляки минулого року змушені були звільнити 6 тисяч вчителів. Але коли вони це робили, то вчителі отримували одразу шестимісячну заробітну плату, а також сприяли їхньому працевлаштуванню або перекваліфікації. Ми такого соціального пакету зараз для вчителів передбачити не можемо", - зауважила Гриневич.

"Тому Комітет з питань науки і освіти і Міністерство освіти і науки єдині в думці про те, що ми можемо шукати джерела економії, і такі джерела економії є. Але ми в жодному разі не маємо права зараз понижувати соціальний статус вчителя, і до речі це записано в Коаліційній угоді під якою підписалися всі члени коаліції. Це наша спільна позиція", - наголосила голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

Як відомо, Міністерством фінансів України підготовлені пропозиції щодо змін до законодавчих актів, що мають на меті оптимізацію витрат державного бюджету, в т.ч. на освітню галузь.

У Профспілці працівників освіти і науки України вже заявили, що реалізація ініціатив Міністерства фінансів може призвести до звільнення близько 100 тисяч учителів впродовж двох наступних років.Джерело: http://osvita.ua/school/44598/
Категорія: Новини | Додав: (12.12.2014) | Автор: Osvita.ua/
Переглядів: 712 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!