Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

«Найгарніша мама» В. Сухомлинський
Тема уроку: «Найгарніша мама» - В. Сухомлинський.
Мета уроку: закріплювати фонетичні знання учнів, вчити працювати над текстом, робити висновки; виробляти навички виразного та свідомого читання; розвивати усне мовлення школярів, розширювати словниковий запас учнів; виховувати любов та шану до матері.
Обладнання: картки, ілюстрації, мікрофон.

Хід уроку: 

I. Організація класу до роботи.
Слайд 1.

- Ранок! Сонце в небі прокидається,
Наш клас з гостями вітається.
А тепер часу не гаймо
І урок – розпочинаймо.

II. Повторення та закріплення вивченого.
1.1. Загадка-добавлянка.

Я зачитую запитання, діти хором дають відповіді.

- Що б не трапилося з нами, біжимо куди? До (мами!).
- Відведе біду руками і прихилить небо (мама!).
- Вам не передать словами, як летить душа до (мами!).
- Підростаємо з роками, але мами завжди з (нами!).
- Нас життєвими стежками всіх веде за руку (мама!).
- Мама любить нас! Так само кожен любить рідну (маму!).
- Все найдорожче, що є тільки з нами – все починається з нашої (мами!).

1.2. Слово вчителя: Так, діти,
З матусі починається життя,
Вона дарує дітям щастя жити.
І кожен йде у власне майбуття.
Стрічає сонечко, що так чарівно світить.
Ідете в світ. І поки ще малі,
За ручку кожного веде вас люба мати.
Нема ріднішої людини на землі,
Її ім’я найкраще і крилате!

III. Повідомлення теми уроку.
- Отож, діти, ви зрозуміли, що сьогодні на нашому уроці ми будемо говорити про найдорожчу, найріднішу, найгарнішу людину для всіх нас – про маму.
1.1. І продовжимо наш урок розчитанкою.
Слайд 2.

Розчитанка.
(З телевізора по рядах)
Перший ряд: Другий ряд : Третій ряд:
мама тихо гарна
матуся тихше гарненька
матінка тихенько гарнесенька
матусенька тихесенько найгарніша

1.2. Фотооко (з дошки - на картці)
Слайд 3.

неня
ненька
ненечка
мамуся
- Яке слово було першим?
- А яке останнім?
- А, може, хтось запам’ятав слово, в якому букв більше, ніж звуків?

Слайд 4.
1.3. Скринька народної мудрості.

- Про матінку український народ склав багато прислів’їв. У нашій скринці є прислів’я. Але ви його мусите скласти з окремих слів і прочитати.
- А тим часом діти за партами у парах складають з окремих слів друге прислів’я, а потім зачитають.
1-ше: У дитини заболить пальчик, а у матері серце. (Одна дитина бере зі скриньки слова і складає).
2-ге: 1 пара зачитує з місця: На сонці тепло, а біля матері добре.
(Прислів’я вивішую на дошці).

1.3. Фонетичні завдання для прислів’їв :
1. – знайдіть двоскладові слова, трискладові.
2. – промовити наголошені склади у словах: сонце, матір, пальчик.
3. поділіть на склади слова: сонце, матір, пальчик.
4. знайдіть слово, в якому букв більше, ніж звуків. (Пальчик.)

IV. Фізкультпауза.
Встало вранці ясне сонце, зазирнуло у віконце.
Ми до нього потяглися, за промінчики взялися.
Будем дружно працювати, сонечко розвеселяти.
Встали – сіли, встали – сіли, бачите, як звеселили?
Стало сонце танцювати, нас до танцю закликати.
Нумо разом, нумо всі потанцюєм по росі.
Покружляли, потяглися й до роботи знов взялися!

V. Підготовка до вивчення тексту.
Слайд 5.
1.1. Гра «Назвіть маму».

- Діти, скажіть, а чи тільки у людей є мама?
- А ще у кого вона є?
- Зараз ви пограєтесь, а ми почуємо, чи знаєте ви, хто мама у різних тварин?
У зайченят мама? … (зайчиха).
У лисенят мама? … (лисиця).
У вовченят мама? … (вовчиця).
У ластів’ят мама? … (ластівка).
У совенят мама? … (сова). (Картинки тварин по телевізору.)

VI. Робота над текстом.
- На сьогоднішньому уроці ми вивчимо казочку прекрасного вчителя і письменника В. Сухомлинського «Найгарніша мама.»
1.1. Первинне читання.
Завдання перед читанням: - Я читатиму, а ви уважно слідкуйте і після читання скажете, хто ж головні герої цієї казки? (Я читаю, після читання діти відповідають на поставлене запитання).
- Перегляньте казочку ще раз, можливо знайдете незрозумілі слова і зверніть увагу на слова, які промовляли Соловей, Дрізд, Дятел, Совеня.
(Проводжу словникову роботу, діти зачитують окремо слова героїв.)
1.3. Словникова робота:
Слайд 6.

Банькатий
Зареготали
Потвора
1.3. Читання в особах.
1.4. Відповіді на запитання. (с. 105 - підручника).

- То хто ж зробить висновок, чия ж мама найгарніша?
1.5. Мозковий штурм.
- А якби мати- Сова не почула крику совеняти, і воно розплакалося б, і його сльозинка впала б вам на руку чи на щоку. Як би ви заспокоїли його, як допомогли б?
1.6. Гра «Найкращі слова для мами».
Слайд 7.

Прикрасити деревце радості гарними словами про маму. (Завдання для дітей з телевізора:
- Закінчити речення: «Моя мама ……». Я словами прикрашаю деревце радості.
Гарна, розумна, добра, мила, приваблива, люба, радісна, працелюбна, турботлива, прекрасна, ніжна, щедра, най…) Скільки названо слів – стільки яблучок з’явиться на дереві.
- А чи потрібно допомагати мамі?
1.7. Відпочинок. Гра рухів «Як ви вдома допомагаєте мамі?»
Діти рухами показують, як вони допомагають мамі, а ми відгадуємо.

VII. Підсумок уроку.
Слайд 8.

- Про кого ми сьогодні говорили на уроці?
- А чия ж мама найкраща?
- Про свою любов та шану до мами зараз діти розкажуть поетичними рядками:
Мамочко, найкраща, дорогенька,
Ти для мене сонечко ясне.
Я люблю тебе, моя рідненька
Й знаю я як любиш ти мене.

Ти на ніч мені читаєш казку,
І ведеш у поле, та у гай.
І даруєш щедро ніжну ласку,
І розкажеш все, що не спитай.

А на свято платтячко пошиєш,
Щоб була охайна й гарна я.
Ти усе, усе на світі вмієш,
Найрідніша мамочко моя.
(Дякую.)
- На завершення послухайте пісню про маму у виконанні Тетяни Бученко.
- В кінці пісні під мелодію звертаюсь до дітей з просьбою берегти маму, старатись ніколи її не засмучувати.

Рідну маму бережіть
Кожен день і кожну мить.
Бо душа в матусі за вас болить
Кожен день і кожну мить.

- Дякую за гарну роботу на уроці.
Категорія: Уроки | Додав: валя1529 (17.02.2014) | Автор: Бойко Катерина Степанівна E
Переглядів: 4293 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!