Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Оксана Кротюк "Найкраща земля"
Літ.чит. Дата ______________
Вчитель Бондар Т.М.
Тема: Оксана Кротюк «Найкраща земля»
Мета: ознайомити з творчістю сучасної письменниці, зокрема з віршем «Найкраща земля»; розвивати навички виразного читання; удосконалювати вміння працювати над віршем; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати любов до України, почуття гідності за неї.
Хід уроку:
І. Організація класу
ІІ. АОЗ, МНД, повідомлення теми
1. Мовна розминка
Гра «Яке слово зайве?»
Україна, Батьківщина, школа.
Українець, лев, патріот.
2. Скоромовка
Росте липа біля Пилипа.
3. Розчитування
Складова таблиця
Читання речення з питально. інтонацією
Що таке Батьківщина?
Дайте відповідь на питання.
4. Розповідь вчителя
Кожна нація і народ створили десятки тисяч слів. Одні з них живуть довго, інші – з часом стираються і щезають з пам’яті. Але є сова, які можуть зникнути лише тоді, коли зникає народ, що створив їх. До таких слів належить прекрасне слово Батьківщина.
Як ви гадаєте, про що ми сьогодні будемо говорити на уроці?
Так, ми будемо говорити про Батьківщину й прочитаємо вірш Оксани Кротюк «Найкраща земля»
ІІІ. Вивчення теми
Первинний синтез:
1. Розгляд книжки
Коротка бесіда за ілюстраціями
2. Читання вчителем вірша
3. Коротка бесіда за прочитаним
Фізкультхвилинка
Вторинний синтез
1. Читання вірша учнями мовчки
2. Читання вголос «естафетою»
3. Узагальнююча бесіда за прочитаним
ІV. Закріплення
1. Різні форми читання
 Читання «ланцюжком»
 Вибіркове читання
 Читання «незнайком» (один учень читає, інший виправляє помилки)
2. Розвиток мовлення
Словесне «малювання»
Що б ви намалювали до рядків:
Вже і на луках
Учився літати,
В полі, на вигоні
І біля хати.
3. Осмислення прочитаного
Тестова робота
1.Автор вірша
А) Оксана Кротюк; б) Михайло Кушнір.
2.Назва твору
А) Батьківщина; б) Найкраща земля.
3.Головний герой
А) Ослик; б) корова.
4.Хто сказав слова «Копита не крила, і ослик – не птах»?
А) Сова; б) ворона.
Перевірка
4. Словникова робота
Ослик що робить?
Сова яка?
Доберіть спільнокореневі слова до слова пташка (пташиний, птахи, пташеня)
5. Виразне читання хором
V. Підсумок, рефлексія
VІ. Д/з
Категорія: Уроки | Додав: adelina (10.12.2016) | Автор: Тетяна Миколаївна E
Переглядів: 960 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!