Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Будь обережним

Тема. Будь обережним
Мета. Продовжувати формувати в учнів уявлення про обережність під час відпочинку.
Розвивати навички обачливості та обережності під час відпочинку біля водоймищ, при переході проїжджої частини дороги, під час природних лих,під час зустрічі з тваринами; повторити основні правила протипожежної безпеки.
Виховувати обережність, культуру поведінки, почуття відповідальності за своє здоров’я та життя.
Очікувані результати: учні повинні знати та розуміти, якими є небезпечні місця для ігор; повинні вміти самостійно обирати місця для ігор, розваг; правила безпечної поведінки біля водоймищ, повинні знати правила поведінки в селі, в лісі, правила пішохода, протипожежної безпеки; вміти надавати першу допомогу.
Обладнання і матеріали: Презентації, Таблиці, підручники, робочі зошити, сюжетні малюнки, плакати, муз.фон, роздатковий матеріал, мікрофон.
Тип уроку: комбінований.

                                                                         Хід уроку

І. Організаційний момент
Любі діти, у наш клас
Завітали люди щирі.
Привітайте в добрий час
Гостей усмішкою й миром.

Добрий день і в добрий час
Завітали ви до нас.
Всіх гостей ми в нас вітаємо.
Подивіться, що ми знаємо.
ІІ. Повідомлення теми уроку та мотивація навчання
1. Гра «Шість літер».

- Закресліть на листочках шість літер і прочитайте тему уроку.
БШУІДЬСОТБЬЕЛРІЕТЖЕНРИМ
2. Проблема.
— Діти, а як ви думаєте чому ми будемо говорити на цю тему?
3. Відгадування загадки.
Розквітають в луках квіти,
Зеленіють в лісі віти.
Все зелене, молоде…
За весною … (літо йде).
                                     Н.Забіла
4. Слово вчителя.
- На зміну весні приходить улюблена всіма пора року — літо. Це пора канікул, пора відпочинку.
Сьогодні на уроці ми повторимо про правила безпечної поведінки під час відпочинку, як бути обережним, щоб не трапилось біди.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
1. Кореспондент. Мікрофон. Мозковий штурм.

- У нас в гостях кореспондент нашої шкільної газети «Планета 3 D».
- Будь ласка, вам слово.
— Добрий день, гості, діти! Я Кореспондент «Шкільної газети». Мені дали завдання
написати замітку про ваш клас. Дайте, будь ласка, відповіді на запитання:
— Де подобається вам відпочивати ?
(На березі річки, моря, озера, у лісі, у селі,на вулиці.)
— Які небезпечні ситуації можуть виникнути на відпочинку?
— А чи знаєте ви правила безпечної поведінки?
— Як треба поводитись у лісі?
— Яких правил безпечної поведінки на воді ви дотримуєтесь?
— Як поводити себе під час зустрічі з тваринами, незнайомцями?
- Дякуємо Вам, кореспонденте, очікуємо на гарний репортаж.

2. * Асоціативний кущ. (Вивішую під час інтерв’ю.) «БУДЬ ОБЕРЕЖНИМ»
Річка Море Озеро Ліс Село Дача Вулиця Табір Вдома
3. Очікування.
- Дітки! А що ви очікуєте від цього уроку?
- Напишіть свої очікування і одягніть наше деревце. Погляньте! На ньому жодного листочка. Прикрасьте його.
4. Робота з прислів’ям.
— Доповніть та прочитайте прислів’я, поясніть його значення.
• Бережи одяг, поки … новий, а здоров’я — поки …молодий.
- Чому треба берегти здоров’я?
ІV. Сприйняття й осмислення нового матеріалу
1. Розповідь учителя.

- Відпочинок — важливий елемент життя будь-якої людини. Без відпочин¬ку неможливо зберегти здоров'я. Втома стає причиною захворювань нерво¬вої системи, послаблення імунітету, загального зниження працездатності.
Вам, діти, важливо збагнути не лише необхідність відпочинку, а й те, що корисним є тільки безпечний відпочинок.
— Як ви розумієте значення вислову "безпечний відпочинок?"
2. Словникова робота.
Безпечний відпочинок -відповідальне ставлення до свого життя і здоров’я.
Не слід забувати і про небезпечні місця для розваг.
Відпочиваючи в селі, на дачі чи в лісі, ви повинні дотримуватися правил
безпечної поведінки, щоб ніщо не зашкодило вашому здоров'ю і життю. Тільки за такої умови відпочинок буде корисним, зміцнить ваше здоров'я.
Повторимо правила безпечного відпочинку.
3. Презентація: Робота в групах
• «Небезпечні місця для розваг» (с.84-85)
o Гра «Так чи ні» Робота в парах.
— Назвіть місця, де дітям можна гратися.
- А тепер, навпаки, спробуємо назвати місця, які є небезпечними для розваг.
- Розташуй слова у 2 стовпчики таблиці.

Робота в групах
І група «Розваги»
- І група «Розваги» підготувала інформацію . Заслухаємо їх і перевіримо свої знання.
Дитячий майданчик, ліфт, підвал, горище, шкільний стадіон, спортивний майданчик, дах будинку, сходинки, дорога, звалище.
* Небезпечні місця для ігор: * Безпечні місця для ігор:
Висновок: Гратися можна тільки в безпечних місцях.

o Робота в парах. Гра «Збери та запам’ятай».
— Зберіть та прочитайте речення, розташувавши слова в порядку зростання цифр-підказок.
* 3 6 1 4 7 2 5
повинні ти Батьки знати, знаходишся. завжди де
Висновок: Батьки завжди повинні знати про те, де перебуває їхня дитина.
* Будь обережним на дорозі!
Ігри на дорозі не допустимі!
- Дякуємо групі «Розваги» і заслухаємо групу «Сонечко». Ці діти нагадають нам правила безпечного прийому сонячних ванн.

ІІ група «Сонечко»
• «Правила прийому сонячних ванн»
o Приймати сонячні ванни можна лише через 1,5—2 години після прийо¬му їжі.
o Засмагати краще вранці або перед заходом сонця.
o Не можна приймати сонячних ванн з 12 до 17 годин дня, бо в цей час можна обпекти шкіру.
o *Початкове перебування на сонці повинно бути обмеженим (2-3 хв. з наступними перервами). Перебування на сонці протягом дня не повинно перевищувати 30—40 хвилин.
o Перебування на сонці без головного убору може спричинити сонячний удар.
- Дякуємо групі «Сонечко» за корисну інформацію і з задоволенням послухаємо групу «Водичка»

ІІІ група «Водичка»
• «Правила безпечної поведінки на воді й біля води»
o *Не можна перебувати біля водойми без дорослих.
o У воді слід поводитися особливо обережно.
o Небезпечно запливати далеко від берега на матраці (камері) — він може перевернутися.
o *Купатися можна тільки в спеціально відведених місцях та під наглядом батьків.
o Не можна пірнати, якщо ви не знаєте, яким є дно озера чи річки.
o Не купайтеся дуже довго, щоб не переохолодитися.

- Дуже актуально. Дякуємо вам, діти. Ми обов’язково будемо дотримуватись цих правил.
- Притомилися, малята?
- Будемо відпочивати.

Фізкультхвилинка (імітація кожного рядка).
Добре те, що сонце світить! (Ручки вгору.)
Добре те, що віє вітер! (Дмуть.)
Добре те, що цей ось ліс (Присіли.)
Разом з нами ріс і ріс! (Встали.)
Добре гратися надворі! (Плескають в долоні в парах.)
Добре вчитися у школі! (Ручки склали.)
Добре плавати в ставу! (Ручки розводять.)
Добре те, що я живу!

- Дякую. Сідайте, будь ласка.

«Правила безпечної поведінки в лісі»
— Влітку приємно відпочивати у лісі. Ліс дарує нам гриби, ягоди, лікар¬ські рослини.
Але треба пам'ятати, що не кожен гриб і не кожну ягоду можна класти в кошик ...
Щоб не сталось лиха, потрібно добре розрізняти корисні та отруйні яго¬ди, їстівні і неїстівні гриби.
Запам'ятайте ці рослини і гриби. Вони отруйіні для людини. А дикі тва¬рини ними лікуються
- Як зберегти себе від небезпеки, нам розкаже група «Лісовичків». Запам'ятайте такі правила
ІV група «Лісовички»
*« Небезпека отруєння ягодами і грибами».
o Збирайте тільки ті гриби й ягоди, які добре знаєте.
o Ніколи не куштуйте ягід, яких не знаєте.
o Не збирайте перезрілих, червивих, трухлявих грибів.
o Обов'язково покажіть дорослим гриби і ягоди, які ви поклали у свій кошик.

- Хочу додати: у лісі нічого не буває зайвого!
- Експерти цієї групи розкажуть нам правила протипожежної безпеки в лісі.

• *«Правила протипожежної безпеки в лісі; біля поля, на якому дозріли зернові культури; біля торфовища»
o Не грайтеся сірниками.
o Не розводьте без дорослих вогнище, особливо під деревами або біля поля, на якому дозріли зернові культури
o Не залишайте вогнище, не погасивши.
o Якщо почалася пожежа, погасіть вогнище землею, піском.
o Негайно повідомте про пожежу дорослих.

- Дякуємо! Дуже важливі правила і дотримуватись їх – наш обов’язок.
- Дітки! Я хочу, щоб ви зрозуміли, що в ліс ми ходимо у гості.
- А як поводять себе в гостях? Хто мешкає у лісі?
- Не треба забувати правила поведінки.

- Група «Лісовички» продовжує свою роповідь.
• *«Правила безпечної поведінки в лісі»
o Не руйнуй пташині гнізда.
o Не руйнуйте мурашники.
o Не забирай з лісу додому тварин.
o Не ображай лісних комах.
o Не зривайте рідкісні квіти.
o Не ловіть метеликів.
o Не шуміть в лісі.
o Не залишай сміття в лісі.
o Не розбивайте скло в лісі.
o Не вирізуйте надписи на деревах.
o Не виривайте рослини з корінням.
o Не портіть неїстивні гриби.
o Не ображай змій.
- Запам’ ятаємо ці правила і будемо дотримуватися їх. Дякуємо групі «Лісовички».

• «Правила безпечної поведінки в селі»
- Далі ми з вами відправляємось в уявну подорож в …ОЛЕС. Ой, куди! (В село!)
- Так. Але і там теж може очікувати на нас небезпека. І треба бути обережним, щоб не потрапити в біду.
- Допоможе нам в цьому група «Дачників»

V група «Дачники»
• «Правила поводження із домашніми тваринами»
o Не показуй страху.
o Не чіпай тварину.
o Будь обережним із телятами, ягнятами, козенятами.
o Не підходь до коня ззаду, може вдарити.
o Не наближайся до цих тварин.
o Якщо доглядав свійську тварину, помий руки.

• «Поводження із незнайомими тваринами»
o Не чіпай безпритульних собак.
o Не дивись пильно в очі собакам.
o Якщо собака напав — відбивайся тим, що є під руками.
o Не забирай у собаки предмет, яким він грається.
o Не чіпай тварину, коли вона спить або їсть.
o Якщо тебе вкусила тварина, скажи про це дорослим: тобі треба терміново зробити щеплення.

Пам'ятайте!
Не в кожному селі, дачному селищі є лікарня, пожежно- рятувальна команда. Тому намагайтеся виконувати правила безпечної пове¬дінки, з якими ви ознайомились.
Будьте уважними і готовими допомогти людям, які потребують допомоги.

• Станція «Лікувальна»
VІ група «Санітари»
— Тут зустрінемося з групою спеціалістів, які розкажуть нам про травми, що їх можна отримати під час відпочинку, та як їх лікувати.
* - Розглянемо інструменти, якими можна поранитись, якщо не дотримуватись правил техніки безпеки.
* - Розглянемо травми і види першої допомоги при синцях.
* - Розглянемо першу допомогу при забитих місцях і порізах, скалках.
* - Обробити рану від порізу.
- Витягти скалку.

- Діти! Треба пам’ятати, якщо сталася біда – терміново звертайтеся до батьків, дорослих, сусідів, або дзвоніть у службу швидкої допомоги по телефону 103.
- Правила безпечної поведінки ми повторили. Чекаємо канікули.
V. Узагальнення та закріплення нових знань
1. Поетична хвилинка.

Канікули
"Канікули! Канікули!" — співає все навколо.
Канікули, канікули, канікули у школі!
А що таке канікули?
Це літні дні барвисті,
це час, коли нам ніколи
хоча б на мить присісти,
бо треба мчати босими
наввипередки з вітром,
з густих лісів приносити
горіхів повні відра.
Це час у річці хлюпатись,
підсмажувати спини,
і зранку в лузі слухати
тонку струну бджолину ...
А. Костецький
2. Складання «Пам’яток на канікули» Гра «Закінчи речення»
3. Інтерактивна гра «Мікрофон».

— Чому треба бути обережним під час відпочинку?
— Які небезпечні ситуації можуть виникнути на відпочинку?
— Як треба доглядати за очима?
— Як треба поводитися в лісі?
Висновок: Намагайтеся дотримуватися правил безпечної поведінки на відпочинку. Не в кожному населеному пункті є лікарня.
VІ. Підбиття підсумків уроку
Як є здоров’я – буде все, як треба,
Сміятиметься сонечко із неба.
І дітям світ постелиться під ноги,
Щоб ви пройшли усі дороги.
Здорові діти – нація здорова,
Багата Україна і чудова!
Тож, діти, ви здоровими ростіть,
В майбутнє добрими ідіть!
                                                  (Н.Будна)
VІІ. Домашнє завдання
- Дотримуватись правил безпечного відпочинку.
- Кожному треба вміти надавати потерпілому першу допомогу в різних ситуаціях.

Категорія: Уроки | Додав: SvetlanaPalamar (28.03.2015) | Автор: Паламарчук Світлана Вікторівна E
Переглядів: 1422 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!