Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Читання [ Додати статтю ]

Мандрівка в країну Загадок

Підготувала завідуюча бібліотекою

 Уманської загальноосвітньої

школи І-ІІІ ступенів №1 ім. О.С.Пушкіна

Уманської міської ради Черкаської області,

голова методичного об’єднання бібліотекарів міста

Григоренко Ліна Володимирівна

 

Мандрівка в країну загадок

 

Матеріал для вчителів початкових класів,

вихователів групи продовженого дня, бібліотекарів

МЕТА:

  • Виховувати почуття колективізму, відповідальність.
  • Закріпити знання учнів про букви абетки.
  • Розвивати мову, логічне мислення, увагу, уявлення.
  • Вчити чути товаришів, вчителя.

Обладнання:

Персональний комп’ютер, екран або телевізор, макет дуба, зелене листя, жолуді.

Хід заняття.

  1. Організаційний момент.
  2. Інтелектуальна розминка.
  3. Основна частина.
  4. Динамічна пауза.
  5. Підведення підсумків.
  6. Аналіз.

Доброго дня, діти!

Я рада вас бачити. Сьогодні ми з вами помандруємо до «Країни Загадок».

  • Загадки – виникли дуже давно. Їх складав народ.  Як і казки вони на протязі багатьох століть передавалися з вуст в вуста.
  • З загадках, задуманий предмет зображується хитро, і треба подумати над відповіддю.
  • «Думати добре, а відгадувати і того краще.»

Ми з вами знаходимося в казковій кают компанії. Герої казок заховалися і спостерігають за вами. Їм дуже цікаво – чи зможете ви їх знайти?

Діти, до нас в гості прийшов дуб. Але він дуже сумний. На ньому немає листя.

Його зачарувала зла чарівниця. Давайте допоможемо йому.

Відповіді дітей:

Дуб є героєм багатьох казок. В своєму творі О.С.Пушкін писав: «У Лукомор’я дуб зелений…»

Подивіться діти  на наш дуб, він сумний і не зелений. Ми з вами діти допоможемо нашому дубу. У мене на столі лежать різнокольорові дубові листочки, жолуді. Будемо відгадувати загадки і дарувати дубу листочки, не відгадали, даруємо жолудь. В кінці уроку подивимось, який дуб буде у нас.

Спочатку розминка.

·         Два кінця, два кільця,

Посередині гвіздок. (Ножиці)

  • Плету хлівець на четверо овець, а п’яте окремо. (Рукавичка)
  • Ця хатинка невеличка,

Має тридцять три кімнати,

В кожній з них живе сестричка.

Як же цю хатинку звати? (Абетка)

 

Добре з завданням справилися. Приклеїмо дубу листочки.

Мандрівка продовжується, слухайте уважно яка буква часто повторюється в цих рядках?

·         Бегемот розкрив рот, булки просить бегемот. (Б)

·         Носоріг бодає рогом,  не шуткуйте з носорогом! (Н)

·         Їжу їм, що їсть їжак, доброго - здоров’я знак. (Ї)

·         Кіт ловив мишей і крис. кролик лист капустний гриз. (К).

·         Івасик – молодець, бо він, як тато, працює і в школі, і вдома багато. (І)

·         Дятел жив в дуплі пустому, дуб довбав, як долотом. (Д)

·         Вівця просила ворону, визвати вовка  до телефону.(В)

·         Панцир носить черепаха, ховає голову від страху.(П)

·         Рано – рано – раненько вмиюсь росою біленько. (Р)

·         Учень вчив уроки, в нього в чорнилах щоки. (У)

·         Жук у житі зажурився, жвавий джміль десь забарився. (Ж)

Відгадали? А тепер на цю літеру самі придумайте свої слова (піднімаємо руку і відповідаємо). Які ви молодці! Ви замітили, який гарний стає наш дуб. Продовжуємо нашу мандрівку. 

ЗАГАДКИ – не тільки цікаві, але й красиві повчальні та мудрі.

Фізкультхвилинка.

  • Скік – по скік, скік, по скік.

Зайка пригнув на поріг.

Зайкі холодно сидіти.

Треба лапочки погріти.

Лапки вверх. Лапки вниз.

На носочках підтягнись.

На носочках скік – по скік,

Пригати зайчатко хоче

Тільки голову мороче.

Ви дуже добре виконували завдання. А тепер задача складніша… Слухайте уважно, не поспішайте відповідати.

  • Чорненька собака дім стереже. Не гавкає, не кусає, а в дім не пускає. (Замок)
  • Летить, як стріла, гуде, як бджола. (Літак)
  • Їла, їла дуб, дуб. Поламала зуб, зуб. (Пилка)
  • Гарне коромисло над лісом повисло. (Райдуга)
  • Без рук, без ніг ворота відкриває. Без рук малює, без зубів кусає! (Мороз)
  • Під місточком, під кусточком дві лисички, дві сестрички. (Гриби лисички)
  • Хоч і дикий птах оцей, та живе біля людей. Не у полі і не в лісі – він гніздечко звів у стрісі. Невеличкий молодець – Всім знайомий ….  (Горобець)
  • Кругла, жовта, соковита, наче сонечком налита. В кінці літа достигає, кожен добре її знає. На баштані господиня запашна солодка ….(Диня)
  • Довкола пеньочків вмостились грибочки. Більші та маленькі, а звуть їх … (Опеньки)
  • Я яскрава, довгоноса і зелені маю коси, я хрумка і соковита, люблять всі: дорослі й діти. (Морква)
  • Може і розбитись, може і зваритись. Коли хочеш в їжу може перетворитись. (Яйце)
  • Він червоний у середці, родич моркві, ріпі, редьці, здавна хронові свояк називається …. (Буряк)
  • Має він зелену вроду, дуже любить пити воду, без води жовтіє, в’яне і стає гірким поганим. (Огірок)
  • Червоніє зелен – сад, намистинки скрізь висять. Як достигнуть, їх їдять, тільки кісточки летять. (Вишня)
  • Бачить - не бачить, чути - не чує. Мовчки говорить, дуже мудрує. (Книжка)
  • Хазяїн книг, книжковий лікар. Так хто ж він …? (Бібліотекар)
  • Я люблю дивитись фото. У Христини, у Марини, а сьогодні друг Пахом мені приніс фото… (Альбом)
  • До схід сонця встає. Спати нам не дає… (Півень)
  • Довгі вуха, куций хвіст, до мисливства в нього хист: все знаходить навмання - це маленьке…(Цуценя)
  • В нас гуляє біля тину, має носик-намистину, сам він схож на будячок - це колючий… (Їжачок)
  • В хаті я мишей ганяю, вуса ще з дитинства маю, лапкою миюся щодня. Я пухнасте…(Кошеня)
  • Є горішки і грибочки у дуплі на мотузочку. Пригаю по гілочкам, я – руденька … (Білочка)
  • В лісі тваринка живе полохлива, добра, пухнаста, та дуже ляклива. Вушка вона притискає свої, шурхіт усякий лякає її. (Заєць)
  • Пасеться на лугу тварина: пухка і сіра, як хмарина. Вона нам вовною дає турботу і тепло своє. (Вівця)
  • Я в хазяйстві допомога маю вим’я і два роги. Цілий день траву жую, молоко смачне даю. (Корова)
  • Невеличка та сіренька в норці мешкаю тихенько. Уночі по хаті – нир, я шукаю сало й сир. (Мишка)
  • Засвітились серед ночі в темній хащі жовті очі. Наче лісу грізний дух – гострі ікла, сірий смух. Полювати йде хижак. На весь ліс наводить жах. (Вовк)

Які ви молодці! Допомогли нашому дубу. Подивіться, який він гарний. Я впевнена, наш урок пройшов для вас цікаво.

В кінці уроку учні працюють самостійно. Змагання між рядами. Діти загадують один одному свої загадки.

Підводим підсумок. Діти, наша мандрівка закінчилася. Ви показали відмінні знання. Допомогли нашому дубу. Спасибі вам.

Діти дуб приготував для вас подарунки. Активні учні отримують символічні подарунки.

До побачення. До нових зустрічей.
 

Презентация



Джерело: http://docme.ru/waQ5
Категорія: Читання | Додав: (04.08.2016) | Автор: Григоренко Ліна Володимирівна
Переглядів: 1793 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!