ТЕМА : Закріплення знань про звукове значення букви Тт ( “те” ).
Читання речень, поданих рукописним шрифтом. Опрацювання
тексту “Ластівка”.
МЕТА : Закріпити знання учнів про букву Тт ( “те” ) та її звукове
значення; вчити читати склади, слова, речення з новою буквою;
удосконалювати навички звуко-буквенного аналізу слів;
розвивати вміння зіставляти слова за значенням та за фонетич-
ними особливостями; збагачувати словниковий запас учнів;
виховувати бережне ставлення до природи, допитливість,
працелюбність.
ТИП УРОКУ: урок подачі нового матеріалу.
ОБЛАДНАННЯ: картки із завданням; схеми для звукового аналізу слів;
зображення букви «Те»; предметні малюнки; розрізна азбука;
променеві таблиці; комп’ютерна презентація.
ХІД УРОКУ
1. Організаційний момент (слайд 1).
Ось дзвінок нам дав сигнал –
Працювати час настав.
Нумо всі часу не гаєм, -
Працювати починаєм.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім першім класі
Діти – просто молодці!
ІІ. Повторення вивченого матеріалу.
1.Артикуляційна гімнастика (слайд 2).
• Поплямкаємо губками (пппп);
• Посичимо гускою ( ссссс ) ;
• Продзижчимо комариком ( ззззз ) ;
• Пошумимо вітром ( шшшшш ) .
- Які звуки ми вимовляли ? ( Приголосні )
2. Робота над чистомовкою (слайд 3).
Ра-ра-ра – висока трава,
Ро-ро-ро – гостре перо,
Ру-ру-ру – вчуся добру,
Ри-ри-ри – книжку бери,
Рі-рі-рі – сонце вгорі.
3. Вправа “Незакінчене речення”.
- На минулому уроці ми вивчали букву …
- Вона позначає звуки …
- Назвіть букви, що позначають голосні, приголосні ?
4. Звуко-буквенний аналіз слів. Робота в парах.
- До нас на урок завітали Котик, Півник, Колобок.
- З’єднайте малюнки зліва з звуковими схемами справа.
–о –о– П І В Н И К
=о –о– К О Т И К
–о –о –о– К О Л О Б О К
5. Гра «Слово розсипалось».
На дошці предметні малюнки равлика, ріпки, сороки. З розсипаних
букв скласти відповідні слова.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
1. Виділення найуживанішого звуку (слайд 4)
Тато-тигр, тигриця-мама
Тихо ходять чагарями.
Тигреня ричати вчиться –
Тигра всякий звір боїться.
- Який звук зустрічається найчастіше?
- Який це звук?
2. Знайомство з друкованою буквою (слайд 5)
- На що схожа буква?
Всім відомо, що гриби мають одну ніжку.
Зверху шляпкою прикрились – в букву Т перетворились.
3. Мовна розминка (слайд 6).
І троянда, і тюльпан, і струнка тополя,
телефон і торт, труба і травичка в полі –
всі вітають букву Т теплими словами:
- Люба Т, нехай тобі добре буде з нами.
-Які слова зі звуком т запам’ятали?
- Який звук на початку слова тюльпан?
4. Читання прямих і обернених складів (слайд 7).
5. Робота з загадками. Звуковий аналіз слів-відгадок (слайд 8).
Зелене покривало
Влітку на землі лежало. (трава)
Ти впала мені під ноги,
Розтягнулася по дорозі.
І тебе не можна підняти,
І не можна тебе прогнати. (тінь)
6. Робота з текстом на с.90 (слайд 9, 10).
- читання вчителем
- Яка пора року прийшла?
- словникова робота: вівсянка, співучий птах.
- аналіз тексту: - Між ким відбулася розмова?
- Назвіть птахів, яких я вам назвала.
- Озвучте малюнки словами кожного птаха (слайд 11 – 13).
- виділення звуків [т], [т'] з озвучення голосу дрозда, дятла. їх артикуляція (слайд 14)
Вимовте слова дятла. Вимовте перший звук. Який він? Чому?
Проспівайте пісню дрозда. Вимовте останній звук. Який він? Чому?
7. Збагачення словникового запасу учнів. Читання слів томат, такса, трембіта, терен (слайди 14 – 17)
8. Робота над текстом на с.91 (слайд 18 – 19).
- читання вчителем та читаючими учнями;
- аналіз прочитаного
- Кого ви бачите на малюнку ?
- Кого тримають діти ?
- Чому ластівка потрапила до рук дітей ?
- Які наміри у дітей?
- Як ви думаєте, що сталося навесні?
ІV. ПІДСУМОК УРОКУ.
Гра «Магазин» (слайд 20).
Купуй речі, у назві яких є звуки [ Т, Т ‘ ]
ГРА “МІКРОФОН”.
Час урок закінчувати нам
Що запам’яталося вам?
Джерело: http://files.mail.ru/F7057795A65348FFBF88BD9C4AC2A52A |