Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Читання [ Додати статтю ]

Закріплення звуків [д], [д'], літер Дд. Робота над текстом «Парк на пустирі»

Тема. Закріплення звуків [д], [д'], літер Дд. Робота над текстом «Парк на пустирі»

Мета. 1. Формування ключових компетентностей – вміння вчитися (організовувати своє робоче місце, орієнтуватися в часі та берегти його, доводити роботу до кінця); загальнокультурної компетентності (вміння будувати взаємні стосунки на партнерській, толерантній основі); здоров’язбережувальної компетентності (взаємозв’язок організму з природним та соціальним оточенням, удосконалення фізичної, соціальної та духовної складових здоров’я, дбайливе ставлення до природи); громадянської компетентності (здатність екологічно мислити); соціальної компетентності (продуктивно співпрацювати у парі, проявляти ініціативу, досягати консенсусу, уміти брати на себе відповідальність).

2. Формування предметних компетентостей – закріпити та узагальнити знання про звуки [д], [д’] та  букву Д, д; удосконалювати читацькі навички,  розвивати аналітико-синтетичні здібності, спостережливість, увагу, мислення, зв’язне мовлення, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати дбайливе ставлення до природи, допитливість, працелюбність.

Очікувані результати:

знати: звуки [д], [д’];

уміти: позначати їх буквою «де», читати склади, слова, текст; робити звуковий аналіз слів;

застосовувати: скоромовки для артикуляційного апарату.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації навчального матеріалу.

Обладнання: презентація, фішки для звукового аналізу; конверти з буквами.

ХІД УРОКУ

І. Самовизначення до діяльності (організаційний момент)

Ось дзвінок нам дав сигнал –      Слайд 1

Працювати час настав.

Нумо, всі часу не гаєм, -

І роботу починаєм.

Працюватимем старанно,

щоб почути у кінці,

що у нашім першім класі,

діти – просто молодці!

Девіз уроку:    Слайд 2

Не просто слухати, а чути.

Не просто дивитися, а бачити,

Не просто відповідати, а міркувати,

Дружно і плідно працювати.

  • А що ви, діти, очікуєте від уроку?

ІІ. Підготовчі артикуляційно-слухові вправи

1. Мовленнєва розминка

Дихальні вправи    Слайд 3

— Пір’їнку здуємо з долоньки.

— Понюхаємо квітку.

Гра «Щоб ротик був слухняним»    Слайди 4, 5

— Пропоную вам вирушити у подорож, сядемо на пароплав і попливемо морем.

— Ось ми допливли до пристані і кажемо: У-У-У-У.

— А тепер пересядемо на потяг і поїдемо: ЧУХ, ЧУХ, ЧУХ.

— Пересядемо на мотоцикл і поїдемо далі: Р-Р-Р-Р.

— Дуже захотілося ще й на конику поскакати: ЦОК-ЦОК-ЦОК.

— Потім пересіли на велосипеди: ДІНЬ-ДІНЬ-ДІНЬ.

2. Робота над загадками. Звуковий аналіз слів-відгадок

Цілий день працює в гаї,

 Діловито дзьобом б’є,

 Він не цвяхи забиває,

 Він комашок дістає. (дятел)   Слайд 6

Я жовтенька, я маленька,

 Мов медочок солоденька.

 На баштані достигаю,

 Тепле сонечко вітаю. (диня)    

  • З яких звуків починаються ці слова?
  • Якою буквою позначаються ці звуки?
  • Так якою, на вашу думку, буде тема нашого уроку?

ІІІ. Визначення теми уроку

(Висловлювання дітей)

Сьогодні ми продовжимо читати слова і тексти з вивченими буквами виразно, чітко, безпомилково. Помандруємо у Країну Знань. Поступово до нашого паровоза будуть приєднуватись вагони і в залежності від того, як ви будете працювати на уроці, наш потяг буде довгим чи коротким. Тому будьте уважні.     Слайд 7, 8

ІV. Актуалізація опорних знань

1. Алфавітне називання вивчених літер (за азбукою) Слайд 9 (крокодил дає завдання)

2. Робота в парі   Слайд 10

Завдання: вийміть букви з конвертів. Необхідно скласти слово, використавши всі букви. Перша буква має бути  червоного кольору.

(Ознайомитися з усіма словами, які складали пари).     Слайд 11

Підсумок …

3. Читання складових таблиць     Слайд 12

Підсумок …          (Чебурашка) Слайд 13

4. Гра «Вгадай слово»     Слайди 14-17

5. Гра «Хитре слово»     Слайди 18-21

Підсумок …

V. Узагальнення та систематизація знань

1. Робота над скоромовкою  

Наступний казковий герой – черепаха, привезла нам скоромовку.     Слайд 22

  • Як ви гадаєте, навіщо ми вчимо скоромовки?

Слайд 23

Ми носили воду в ситі,

Та дерева не политі.

Воду в ситі не носити,

Саду ситом не полити.

Словникова робота: сито — знаряддя за допомогою якого відсіюють дрібні частки, використовується для пересівання борошна, різноманітного насіння. 

  • То чому сад не можна полити ситом?
  • А чим можна полити дерева? (Відро, лійка…)

Читання скоромовки:

1) хором повільно;

2) хлопчики та дівчатка;

3) читаємо швидко; ще раз;

  • Хто готовий прочитати? Позмагаємося!

Підсумок …  Можете вдома позмагатися з мамою, татом, хто швидше промовить скоромовку.

Фізкультхвилинка

2. Робота за Букварем (с. 70–71)

Слайд 24

Наш давній знайомий – вовк, привіз нам нове завдання. Він хоче почути, як ми читаємо,  відповідаємо на запитання та пояснюємо прочитане.

Відкрийте сторінку 70  букваря та прочитайте назву тексту.

Слайд 25-26

  • Що означає слово «пустир»?
  • Поясніть назву. Як ви гадаєте, про що йтиметься у цьому тексті?
  • Робота за малюнком.

— Кого ви бачите на малюнку?

— Що роблять діти?

  • Словникова робота. Слайди 27-28

Сад

Садили

Посадимо

Садівник  (Яка спільна частинка у цих словах?)

Даринка

Дмитрик

Вадим

 Денис

  • Чому ці слова пишуться з великої букви?

Липи   (співвіднести малюнки дерев і їх назви) Слайди 29-32

Тополі

Клени

  • Робота над текстом.

1) Виразне читання тексту вчителем.

  • Що вирішили зробити діти?
  • Хто їм допомагав посадити парк?

2) Читання хором за вчителем.

Наступний вагон привіз  Фізкультхвилинку  для  очей.   

3) Вибіркове читання.

  • Де знаходиться пустир?
  • Що надумали зробити діти на пустирі?
  • Хто садив парк?
  • Що робили Дмитрик, Вадим і Дениско?

4)  Знайти у тексті речення до поданої  схеми.

5)  Я почну читати речення, а ви знайдіть і зачитайте його продовження.

6) Запропонуйте свою назву тексту. (Висаджування дерев)

7) Підсумок

  • Чому вчить  цей текст? (робити нашу землю зеленою, любити природу, берегти її, садити дерева, щоб було чистим повітря…).

Будьте чуйними, добрими, милосердними, бережіть природу, посадіть весною хоча б одне деревце у дворі, чи на дачі, чи у бабусі з дідусем, чи у шкільному дворі. Благодійність завжди була традицією нашого народу.  І тоді наша планета буде мати чисте повітря, гарний, зелений вигляд.

8) Читання тексту, поданого рукописним шрифтом. Слайд 33

Клен, сосна і липа — дерева. А крокуси, іриси і канни?

VІ. Підсумок уроку. Рефлексія діяльності

Гра «Закінчи речення: Слайди 34-36

«Сьогодні на уроці я вчився (вчилась)…»

«Я запам’ятав (запам’ятала) …»

«В житті мені знадобиться …»

  • Чи справдилися ваші очікування?
  • Чи задоволені ви своєю діяльністю на уроці?

Якщо задоволені, поплескайте собі в долоньки і промовте: «Я сьогодні молодець!»

Сьогодні ви багато працювали. Дякую вам за гарну роботу! А тепер візьміться за руки. Відчуваєте тепло долоньок одне одного? Посміхніться одне одному і скажіть: «Дякую за співпрацю!

Презентація знаходиться тут:



Джерело: http://www.docme.ru/afF5
Категорія: Читання | Додав: [ADM]Irina (30.11.2015) | Автор: Галина Олива
Переглядів: 1559 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!