Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Інформатика [ Додати статтю ]

Підготовка комп'ютера до роботи. Робочий стіл. Піктограми. Запуск програми на виконання. Робота з мишею: подвійне клацання.

Бойченко Людмила Миколаївна

вчитель початкових класів

Першої міської гімназії

Черкаської міської ради

Черкаської області

Смірнова Ірина Анатоліївна

вчитель початкових класів

Уманської загальноосвітньої школи

 І-ІІІ ступенів№5 ім. В.І.Чуйкова

Уманської міської ради

Черкаської області

 

Урок 6

Тема. Підготовка комп'ютера до роботи. Робочий стіл. Піктограми. Запуск програми на виконання. Робота з мишею: подвійне клацання.

Мета. Формування ключових компетентностей:

         вміння вчитися - організовувати своє робоче місце,виконувати завдання за зразком, логічне групування об'єктів, співпрацювати в парі;

         здоров'язбережувальної дотримуватись правил техніки безпеки ;

         формування предметної компетентності: закріпити знання назв пристроїв та їх дій; формувати поняття завантаження комп'ютера, уміння правильно вмикати його; ознайомити з поняттями «програма», «робочий стіл», «піктограма»; відпрацьовувати уміння запускати програму на виконання та виконувати подвійне клацання лівої кнопки миші; розвивати уважність, пам'ять, мовлення, логічне мислення, навички самостійної роботи на комп'ютері; виховувати відповідальність, самостійність,пізнавальний інтерес.

Особливості проведення уроку. Урок розроблений з використанням мультимедійної презентації,тестів, інтерактивних технологій.

Обладнання: підручник Г.В. Ломаковської, Г.О.Проценко, Й.Я.Ривкінда,

Ф.М.Рівкінд «Сходинки до інформатики 2 клас», робочий зошит Г.В.Ломаковської, Г.О.Проценко, Й.Я. Ривкінда, Ф.М.Рівкінд «Сходинки до інформатики 2 клас», дошка,мультимедійна дошка, комп'ютери, картки для індивідуального опитування.

Програмне забезпечення: програмний засіб « Сходинки до інформатики

2 клас»,GСompris, програма MytestX .

Хід уроку

І. Організаційний етап.

( Діти проговорюють вірш-установку)

Пролунав гучний дзвінок-

Час почати наш урок.

Слушні вушка все почують,

Руки вправно попрацюють,

Очі ясні все побачать-

Не страшна мені задача!

До ладу все буде в нас-                                                                             

Ми - старанний,дружний клас!

ІІ. Повторення правил техніки безпеки.

Інтерактивна гра « Порушення правил»

  • Діти, я прочитаю історію про одного героя. Ви уважно послухайте і визначте, чи порушував правила техніки безпеки користування комп'ютером герой . Якщо так,назвіть,які саме.

«Повернувся Тимко зі школи додому. Батьки були ще на роботі. Хлопчик вирішив пограти в улюблену комп'ютерну гру. Швиденько сам натиснув кнопку на системному блоці, відшукав гру « Пошук скарбів» та так захопився пошуками, що аж присунувся впритул до екрана монітора і став водити пальцем по екрану. А коли зголоднів, приніс з кухні чашку з чаєм, бутерброд і вправно продовжував грати, жуючи та попиваючи чай. Не помітив Тимко, як чашка з чаєм перехилилась на клавіатуру. Чим ця історія могла б закінчитися, я не знаю. На щастя, батьки повернулися з роботи додому і застерегли можливу біду та стали повчати свого сина».

- Чи були порушення? Які?

(Варіанти відповідей дітей: без дозволу батьків ввімкнув комп'ютер і почав працювати за ним, торкався екрану руками,знаходився на відстані, меншій, ніж  50 см від екрану монітора,  їв за комп'ютерним столом,а це небезпечно, бо коли проливається рідина, може бути замикання,працював більше, ніж 15хв.)

( Як варіант, можна поставити запитання: « Як ви думаєте, чому саме повчали батьки свого сина?»)

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»

Дайте узагальнену назву цим пристроям. (Слайд 2 - 3)

(Мишка, клавіатура, сканер - пристрої введення інформації)

 (Монітор, колонки, принтер – пристрої виведення інформації)

2) Завдання на індивідуальних картках: «Встановити відповідність між назвами пристроїв та діями, які вони виконують»

 

Монітор                              зберігає інформацію, з якого працює комп'ютер

Клавіатура                          відображає інформацію, з якого працює комп'ютер

Процесор                            використовується для введення інформації у комп'ютер

Пам'ять                               керує роботою всіх пристроїв комп'ютера

(Діти працюють самостійно, міняються картками в парі для взаємоперевірки.(Слайд 4)

ІV. Повідомлення завдань уроку.

( На дошці написаний план вивчення теми)

  1. Кнопки ввімкнення монітора та системного блока.
  2. Поняття завантаження комп'ютера.
  3. Робочий стіл, піктограми.
  4. Запускання програми, подвійне клацання лівої кнопки миші.
  5. Коректне завершення роботи з комп'ютером.

( Учитель зачитує план і запитує, які слова їм незнайомі, підкреслює їх).

V. Вивчення нового матеріалу.

1. Пояснення вчителя з використанням презентації.

- Щоб підготувати комп'ютер до роботи, потрібно:

1) знайти на моніторі кнопку включення і натиснути її (Слайд 5);

2) знайти на системному блоці кнопку включення і натиснути її .

Комп'ютер починає працювати. На екрані монітора з'являються певні написи. Відбувається завантаження комп'ютера – він готовий до роботи.

(Зворотній зв'язок)

- Як ви зрозуміли,що потрібно зробити, щоб відбулося завантаження комп'ютера?

Дякую, ви дуже уважні.

2. Проблемно-пошукове завдання.

- Відгадайте загадку: «В лісі народився,в майстерні робився,а в домі пригодився. Що це?» (Стіл).

- Які бувають столи?(Кухонні,журнальні,хірургічні,робочі) ( Діти називають, вчитель демонструє слайд6 із зображенням різних видів столів ,серед яких є робочий стіл комп'ютера.) (Слайд7)

- А це що за стіл?( Можливо,хтось із дітей назве вірно. Якщо ні, то вчитель знайомить дітей із поняттям Робочого столу комп'ютера).

- Саме він з'являється на екрані монітора одразу після завантаження комп'ютера. Це означає, що комп'ютер готовий до роботи. Робочий стіл може виглядати так(Слайд  8).

Дослідження « Що спільного між цими Робочими столами?»

( На них є якісь значки, маленькі картинки)

- Так,вірно, діти, на Робочому столі розташовані маленькі картинки - значки, або піктограми. Під кожним значком знаходиться його ім'я. Коли підвести вказівник до значка на Робочому столі і двічі клацнути ліву кнопку миші, то комп'ютер відразу відреагує - почне працювати програма, якій відповідає цей значок.

( Учитель демонструє слайд9 із зображенням піктограм, діти читають їх назви)

(Зворотній зв'язок)

  • Щоб запустити програму на виконання,треба…(Діти продовжують речення: двічі клацнути ліву кнопку миші)
  • Що відбувається, коли двічі клацнути ліву кнопку миші на значок? (Запустили  програму на виконання)
  • Добре, ви готові до виконання практичних завдань.  Варто хвилинку відпочити.

Фізкультхвилинка

Буратіно потягнувся, раз нагнувся, два нагнувся.

Руки в сторони розвів, мабуть, ключик загубив.

А щоб ключик відшукати, треба нам навшпиньки стати.

VІ. Практична робота.

(Вчитель ділить групу на дві підгрупи)

І група – Робота з комп'ютером

1. Інструктаж до роботи. ( Пояснює вчитель з опорою на підручник ст.34)

Завдання

  1. Запустити програму GСompris.
  2. На малюнку прибрати аркуші,що заважають зображенню подвійним клацанням лівої кнопки миші.
  3. Коректно завершити роботу з програмою.
  4. Запустити програму MytestX.
  5. Дати відповіді на запитання тесту.

ІІ група – Робота в робочому зошиті(ст.12-13)

Завдання 1-4 – самостійно, 5 – в парі.

Для тих, хто швидше виконає завдання, можна запропонувати завдання з підручника ст.35 «Для допитливих».

Вправи для очей

Полетів метелик вгору, полетів метелик вниз.

Клас він облетів по колу, сів на парту, сів на ніс.

В інший бік летів по колу,- і геть від нас.

Хай літає він на волі. До уроку вже нам час!

Обмін підгруп завданнями.

VІІ. Узагальнення та систематизація знань.

  • Яким новим практичним діям навчились на уроці?
  • Що сподобалось?
  • Які труднощі виникали?
  • Над чим ще потрібно попрацювати?
  • Подивіться уважно на екран і встановіть послідовність дій роботи за комп'ютером(Слайд  10-11)( монітор, системний блок,  Робочий стіл, піктограма, вказівник і миша, значок, що повідомляє завершення роботи)

( Можна запропонувати попрацювати в групі або в парі, кому важко встановити послідовність).

  • Молодці, ви чудово справились із завданням! Дякую всім за співпрацю. Слайд  12

 

Список використаних джерел:

  1. Білецька О.Л. Інформатика.2клас.-Х.: Вид.група «Основа»,2013-с.15-16
  2. Інформатика в початковій школі. – К.: Редакції газет з дошкільної та початкової освіти, 2013 – с.27
  3. Сходинки до інформатики. Робочий зошит: навч. посіб. для 2кл. /Г.В. Ломаковська, Г.О. Проценко,Й. Я. Ривкінд, Ф. М. Рівкінд. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2013-  с.12-13
  4. Сходинки до інформатики. Підруч. для 2кл.  загальноосвіт.навч.закладів /Г.В. Ломаковська, Г.О. Проценко,Й. Я. Ривкінд, Ф. М. Рівкінд. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2012 -  с.32-35

Презентацію можна скачати за посиланням нижче:



Джерело: http://docme.ru/dzB2
Категорія: Інформатика | Додав: [ADM]Irina (21.08.2014) | Автор: Бойченко Л.М., Смірнова І.А.
Переглядів: 3074 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!