Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Інформатика [ Додати статтю ]

Вмикаємо комп’ютер. Підготовка комп'ютера до роботи. Робочий стіл. Миша. Наведення вказівника. Коректне завершення роботи

Підготувала і провела

вчитель початкових класів

Єфіменко Олена Олександрівна

Уманський навчально-виховний комплекс

 “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

 ім. Ю.О.Гагаріна – педагогічний ліцей”

Інформатика

2 клас

Урок 7

ТЕМА. Вмикаємо комп’ютер. Підготовка комп'ютера до роботи. Робочий стіл. Миша. Наведення вказівника. Коректне завершення роботи комп'ютера

Мета: формування ключових компетентностейвміння вчитися – сомоорганізовуватись до навчальної діяльності у взаємодії; соціальної - проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших;

            навчальна: ознайомити учнів з правилами підготовки комп'ютера до роботи; повторити правила техніки безпеки та правила поведінки в комп'ютерному кабінеті; формувати навички безпечної роботи з комп'ютером, сформувати навички роботи з мишею;

            розвивальна: розвивати пізнавальні здібності учнів; формувати вміння аналізувати інформацію;

            виховна: виховувати відповідальність за результати своєї роботи, самостійність, віру у власні сили.

            Обладнання: підручник «Сходинки до інформатики» О. В. Коршунова, робочий зошит, презентація, інструкції з ТБ, комп’ютери, навчально-розвивальна програма «Сходинки до інформатики. Комп’ютерна азбука», 2 клас, «Розібрані малюнки», словник .

            Тип уроку: засвоєння нових знань.

            Місце проведення: кабінет інформатики №2.

            План уроку:

І. Організаційний момент.

ІІ. Перевірка домашнього завдання.

ІІІ. Повторення правил техніки безпеки в комп’ютерному класі.

IУ. Повідомлення нової теми

У. Вивчення нового матеріалу.

УІ. Практична робота учнів.

VІІ. Узагальнення набутих знань

VІІІ. Підсумки уроку

ІХ. Домашнє завдання

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Добрий день, діти. Я рада вас бачити на сьогоднішньому уроці.

            В нас робота є цікава,

            Попрацюємо на славу! (Слайд 1)

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ Й АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

— Які комп'ютерні програми ми вивчили на минулому уроці? (Блокнот, Paint, Калькулятор). (Слайд 2,3,4)

— Поміркуйте і закінчіть послідовність:

* листівка — текстовий редактор;

* фотокартка — графічний редактор;

* привітання  — ...

IIІ. ПОВТОРЕННЯ ПРАВИЛ ТБ. (Слайд 5 )

  Гра «Закінчи речення»:

♦ Заходьте до комп’ютерного кабінету тільки... (з дозволу вчителя).

♦ Не вмикайте та не вимикайте комп’ютери без... (дозволу вчителя).

♦ Перш ніж розпочати роботу, розмістіть зошит, ручку, підручник так, щоб вони...   (не лежали на клавіатурі чи моніторі).

♦ Під час роботи будьте дуже... (уважні).

♦ Сидіть прямо, на відстані від екрана щонайменше... (50—60) см.

♦ Працювати на клавіатурі потрібно... (чистими сухими) руками, не натискаючи на клавіші без...             (потреби чи навмання).

♦ Під час роботи не торкайтеся... (з’єднувальних проводів та проводів живлення, задньої стінки             монітора та системного блоку).

♦ (Не вставайте)... , коли до кабінету входить відвідувач.

♦ У разі появи запаху горілого, самовільного вимикання апаратури, незвичних звуків треба... (негайно повідомити про це вчителя).

♦ Працюйте за комп’ютером не більше ніж... (15) хвилин поспіль. Робіть перерви для...   (відпочинку).

IУ. ПОВІДОМЛЕННЯ НОВОЇ ТЕМИ

            — Вам, напевне, вже кортить попрацювати самим за комп’ютером. Сьогодні на уроці Комп'юшко навчить Данилка і вас правильно розпочинати роботу з комп'ютером, коректно її завершувати. А також повторимо вивчені  слова.

V. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

            1. Розповідь учителя з елементами демонстрування або, як варіант, виконання вправи «Крісло автора».

            Організація роботи. Учень, який володіє навичками роботи з комп’ютером, грає роль учителя, пояснюючи решті новий матеріал. Ця вправа стимулює бажання поглиблювати свої знання.

            2. Ввімкнення комп'ютера

            — Спочатку потрібно ввімкнути кнопку Power, яка розміщена на системному блоці. Почекати, поки на екрані з'явиться зображення, що має назву РОБОЧИЙ СТІЛ.

       - Які бувають столи? (Демонстрація різних видів столів: офісні, обідні, письмові, журнальні, операційні, для пеленання малят тощо).  (Слайд  6)

            - У комп’ютера є теж стіл. Його називають робочим і побачити його можна на екрані монітора.  (Слайд 7 )

             Малюнок на екрані користувач вибирає за власним смаком.

            — А ось кнопка Пуск є на кожному робочому столі. На ньому розташовані маленькі картинки — піктограми. Під кожною піктограмою є напис. Якщо підвести курсор до піктограми і клацнути двічі лівою кнопкою миші, то комп'ютер зразу відреагує. Почне працювати програма, якій відповідає ця піктограма. (Слайд 8 )

Пуск 3. Робота з підручником

            — Ознайомтеся з позначкою на екрані, яка називається вказівник. Вказівник може набувати різного вигляду. За його допомогою можна вибрати значки або команди. Натиснення лівої кнопки здійснює вибір команди або значка на екрані монітора. Натиснення правої кнопки викликає список команд.

            4. Вимикання комп'ютера

            Слід пам’ятати, що вмикається комп’ютер зазвичай кнопкою на системному блоці, а от вимикається за допомогою вказівок мишею.

            Розповідь учителя про роботу комп’ютерної миші.

            Ви вже знаєте, що з об’єктами Робочого стола зручно працювати за допомогою комп’ютерної миші.

            - Яку будову має комп’ютерна миша?

У роботі з мишею частіше використовують ліву клавішу. Якщо не вказано, яку клавішу миші потрібно натиснути, то мають на увазі саме ліву клавішу.

            Колесо прокручування миші допомагає швидко переміщуватися по комп’ютерному документу.

            Робота з мишею

Основними прийомами керування об’єктами за допомогою миші є:

затримка — наведення вказівника миші на об’єкт і затримка на деякий час (це може супроводжуватися появою спливаючої підказки про об’єкт, над яким виконана затримка);

клацання — швидке натискання й відпускання лівої кнопки миші;

подвійне клацання — два клацання підряд лівою кнопкою миші;

клацання правою кнопкою;

перетягування.

            Під час виконання кожної дії важливо встановити вказівник миші на потрібному об’єкті.

Клацати слід на значку, а не на назві об’єкта. Якщо клацнути двічі з більшою паузою на назві, то виконується інша дія (перейменування).

Запам'ятайте послідовність безпечного завершення роботи комп'ютера.

1. Навести вказівник на кнопку Пуск і натиснути ліву кнопку миші.

2. Навести вказівник на кнопку Вимкнути і натиснути ліву кнопку миші.

3. Зачекати, поки комп'ютер завершить процес вимкнення.

            5. Робота в зошиті.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Наш комп’ютер притомився ,

Монітор його закрився.

Треба встать, потанцювати

І його розвеселяти.

Сонце  встало, потягнулось.

 

Вліво, вправо повернулись.

Глянуло на землю швидко,

Що між хмарами там видко.

Тихий зробимо ми крок

І продовжимо урок.   (Слайд 9 )

VI. Практична робота учнів.

            Сідаємо за комп’ютери і пам’ятаємо, як треба тримати спину, сидячи за комп'ютером

( рівно).

            Перевіримо чи правильно ми сидимо,  розпочинаємо роботу.

Учні по команді вчителя починають вмикати комп’ютери. Далі по команді вчителя знаходять кнопку Пуск та вимикають комп’ютери.

            ( Вчитель допомагає учням правильно вмикати та вимикати комп’ютери).                  

            Робота в групах

1-ша група — робота за комп'ютерами.  

Правила роботи з програмою «Розібрані малюнки».

            Учень повинен зібрати малюнок з частин, дивлячись на зразок у лівій половині екрана. Він користується знайомим йому прийомом “перетягни й кинь”. Коли учень підводить деталь малюнка до іншої деталі, близько до того місця, де вони можуть бути з’єднані, деталь наче притягається до іншої. Цей ефект “прилипання” показує йому, що тепер можна відпустити кнопку миші. Якщо він зробив це правильно, деталі з’єднуються і промальовуються. В нижній частині екрана текст підказки повідомляє учню, скільки лишилось неприєднаних елементів. Іноді якась деталь може заховатися за іншими. Дивлячись на текст підказки, учень дізнається про це.

            База програми містить 12 малюнків. Починаючи роботу з програмою, вчитель або учень може обрати малюнок зі списку. Після того, як він впорається з завданням, йому пропонується наступний (за списком) малюнок.  (Слайд 10)

2-га група — виконання логічних завдань.

1.Розгадування ребусів. (Слайд 11, 12)

            Встав слово у ромб (дар).                                                   Порахуй кубики (13,10,13)

2.Графічний диктант (за картками)

1.   3 - вгору, 1 - ліворуч, 1 - вниз, 4 - праворуч, 1 - вгору, 1 - ліворуч, 7 - униз,

      1 – праворуч, 2 – вгору, 2 – праворуч, 2 – вниз, 1 – праворуч, 5 – вгору,

      1 – праворуч, 1 – вниз, 7 – ліворуч.

 

2.    1 – вгору, 2 – праворуч, 2 – вгору, 2  - праворуч, 2 – вниз, 2 – праворуч,  1 – вниз,

       2 – ліворуч, 1 – вниз, 1 – праворуч, 1 – вниз, 1 – праворуч, 1 – вниз, 2 – ліворуч,

       1 – вгору, 1 – ліворуч, 2 – вниз, 2 – ліворуч, 1 – вгору, 1 – праворуч, 3 – вгору,

       2 – ліворуч.

1. Під час роботи з комп’ютером руки повинні бути:

            а) мокрими та брудними;

            б) чистими і сухими;

            в) свій варіант.

2. Сидіти потрібно за комп’ютером на відстані:

            а) 50 см;

            б) 20 см;

            в) свій варіант.

3. Принесене шкільне приладдя можна класти:

            а) на клавіатуру;

          б)  на стіл;

            в) свій варіант.

4. Показувати на моніторі потрібно:

            а) указкою;

            б) пальцем;

            в) свій варіант.

Вправи для очей. (Слайд 13)

  1. Швидко поморгати, закрити очі і посидіти спокійно, повільно рахуючи до 5. Повторити 4-5 разів.                                                                                           
  2. Повільно поводіть очима зліва направо і справа наліво, вгору-вниз і   навпаки по 3 рази.

Зміна роботи в групах

VII. УЗАГАЛЬНЕННЯ НАБУТИХ ЗНАНЬ

            — Як називається пристрій, на якому знаходиться кнопка Power?

            — Для чого потрібна ця кнопка?

            — Як комп'ютер повідомляє, що він уже готовий до роботи?

            — Опишіть послідовність дій для ввімкнення комп’ютера.

            — Опишіть послідовність дій для вимкнення комп’ютера.

VIII. ПІДСУМКИ УРОКУ

            - Що нового ви дізналися?

            - Що найбільше сподобалося?

            - Які слова повторили? (Слайд 14)

IX. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

            Завдання за підручником: с. 24, № 4.

— Розглянь уважно зображення робочого столу на інших комп'ютерах (удома, у знайомих чи друзів). Чим вони схожі?

Презентацію переглянути і скачати можна тут:



Джерело: http://www.docme.ru/gOC5
Категорія: Інформатика | Додав: [ADM]Irina (28.10.2015) | Автор: Єфіменко Олена Олександрівна
Переглядів: 2207 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!