Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Природознавство [ Додати статтю ]

Природа навколо нас. Жива і нежива природа

Тема. Природа навколо нас. У природі все пов’язане. Ланцюжки живлення.

Мета: продовжити формувати в учнів поняття «природа», «жива природа», «нежива природа», «плід праці людини»; встановити відмінність між живою і неживою природою та їх взаємозв’язок; навчити складати ланцюжки живлення;

- розвивати увагу, мислення, уміння аналізувати, виділяти головне і робити певні висновки; виховувати активність на уроці, уміння працювати в групах, любов до природи та бажання її охороняти.

Обладнання: слайди з ілюстраціями об’єктів живої і неживої природи; мікрофон, конверти з малюнками об’єктів живої і неживої природи.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Сьогодні працюватимемо під девізом: (Слайд 1)

ІІ. Актуалізація опорних знань.

·        Презентація учнями проекту «Народний календар»

·        Аналіз та узагальнення роботи учнів.

ІІІ. Ознайомлення з темою уроку.

Запропонувати учням прочитати тему уроку на екрані.(Слайд 2)

ІV. Мотивація навчальної діяльності.

Ми живемо на чудовій, квітучій планеті, ім’я якої – Земля. Її освітлює і обігріває Сонце. Завдяки світлу і теплу, повітрю і воді, ґрунту і поживним речовинам живуть рослини, тварини і люди. Це все – природа. Знання про природу дають людям змогу використовувати її багатства для поліпшення умов свого життя.

V. Робота над темою уроку.

·        Розповідь учителя, що супроводжуєть ілюстративним матеріалом.

         Отже, все, що нас оточує, крім того, що людина створила своєю працею, і є природа. Природа буває нежива і жива.

Сонце, зорі, місяць, вода і повітря, гори, гірські породи, ґрунт - це нежива природа.(Слайд 3)

         Дерева, кущі, трави, тварини, гриби, люди – це жива природа.(Слайд 4)

Об’єкти живої природи, на відміну від неживої, дихають, живляться, ростуть, розмножуються і вмирають.

У природі все пов’язане. Жива природа не може існувати без неживої: сонячне тепло і світло, вода і повітря, поживні речовини необхідні всьому живому.

·        Аналіз результатів попередніх дослідів про вплив неживої природи на рослини:

-       зерно, посіяне в сухий ґрунт, не дало сходів;

-       сходи, позбавлені сонячного світла, мають жовте забарвлення;

-       зерно, посіяне у сухий ґрунт збіднений на поживні речовини, дало кволі сходи;

-       зерно, посіяне в чорнозем збагачений перегноєм, не обділене теплом, вологою і світлом, дало міцні зелені сходи.

Жива природа впливає на неживу: рослини очищають повітря, насичують його киснем, тварини збагачують ґрунт перегноєм, підвищують його родючість.

Рослини і тварини пов’язані між собою: рослини – корм для тварин.(Слайд 5)

Тварини допомагають рослинам розповсюджуватися .

·        Робота з підручником

-       Розглянути ілюстрації на 22 сторінці підручника.

-       Опрацювати статтю «Ланцюжки живлення» на ст.23 та дати відповідь на запитання до статті.

·         Колективне складання ланцюжка живлення за малюнками на слайді.(Слайд 6)

VI. Фізкультхвилинка.

VII. Закріплення вивченого матеріалу.

·        Робота в малих групах (4-5 уч.) з використанням інтерактивної технології «Мікрофон»

-       З дидактичного матеріалу, що знаходиться в коробочках, визначити об’єкти живої, неживої природи та плоди праці людини. (Доповідають спікери груп).

-       Використовуючи малюнки, що знаходяться в конвертах, скласти ланцюжки живлення. (Доповідають віце-спікери).

VIIІ. Підсумок уроку.

·        Підсумкова бесіда.

-       Яка буває природа?

-       Чим жива природа відрізняються від неживої?

-       Крім природи, що ще оточує людину?

ІХ. Домашнє завдання.

-       Опрацювати матеріал на 21-23 сторінках підручника.

-       Опрацювати завдання на 44 сторінці зошита з друкованою основою.

-       Скласти нові ланцюжки живлення.



Джерело: http://docme.ru/xSk
Категорія: Природознавство | Додав: Natali (29.05.2011)
Переглядів: 35149 | Рейтинг: 3.4/9
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!