Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Основи здоров'я [ Додати статтю ]

Безпека у школі
Основи здоров’я. 3 клас
Тема: «Безпека у школі»
Мета: розширювати знання о правилах поведінки у школі; формувати навички безпечної поведінки в спортивному залі, їдальні, на східцях, під час проведення рухливих ігор на перервах, в позаурочний час; виховувати відповідальність за свою поведінку.
Обладнання: плакати з прислів’ями, зупинки – подорож по школі, малюнки з різними ситуаціями, малюнок – таблиця «Школа без травм». 
       
Хід уроку

І. Організація класу
Гра "Правила для учнів". (Учитель читає вірш С. Маршака, а діти виконують відповідні рухи.)
Заходить вчитель — треба встати. (Встають.)
Коли дозволить, тихо сядь. (Сідають.)
Спитати хочеш — не гукай, (Сваряться пальчиком.)
А тільки руку піднімай. (Піднімають руку.)
У школі парту бережи. ("Витирають" кришку парти.)
І на парті не лежи. (Схиляються на парти.)
Щоб урок минув не марно, треба сісти рівно, гарно. (Випрямляються, кладуть руки на парту.)
Не скрекочи на уроках, (Зображують телепання язиком.)
Як папуга чи сорока. (Махають руками, ніби птахи.)
Девіз уроку:
Не просто слухати, а чути
Не просто дивитися, а бачити,
Не просто відповідати, а міркувати
Дружно й плідно працювати
 
ІІ.Перевірка д.з.
Гра «Продовжіть речення»
1.Перш ніж увімкнути електричний прилад, пильно огляньте його.
2.Порушення правил користування електричними прилада¬ми може викликати коротке замикання, пошкодження електроприладів,пожежу.
3.Не можна одночасно вмикати багато електроприладів в одну розетку.
4.Якщо в квартирі чути запах диму, є іскри, полум'я, потрібно негайно повідомити про це дорослих.
5.Ніколи не гасити електричні прилади водою.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
1.Відгадайте загадку
Стоїть вулик придорожній,
Уночі завжди порожній.
( Школа)
2.Бесіда
- Подобається вам навчатися у школі?
-Є у вас в класі друзі?
- Чи з задоволенням ви приходите до школи?
 
ІV. Оголошення теми та завдань уроку
Сьогодні на уроці йтиме мова про школу. Школа — це не тільки приміщення, а й велика Країна Знань. А знання потрібні в житті кожної людини, зокрема і знання про особисту безпеку. На жаль, учні не завжди дотримуються правил безпечної поведінки в школі.
— А чи додержуєтесь ви правил поведінки в школі?
Безпека у школі
Ми будемо визначати небезпечні та безпечні ситуації, які можуть трапитися. Навчимося правильно поводити себе у школі.
V. Работа над матеріалом уроку
1. Робота з тлумачним словничком.
Дитина зачитує тлумачення слова( небезпека)
Небезпека – це коли людині хтось, або щось загрожує.
- Отже рушаймо в подорож рідною школою. А куди саме ви дізнаєтесь, коли виконаєте наступне завдання.
1) Розшифруйте слово
І зупинка дїяьалн ( їдальня)
2.Міні – сценка (читає вчитель)
Їдальня.
Три хлопчика їдять булочки і п’ють чай.
Перший хлопчик:
- Я вчора почув такий цікавий анекдот! Слухайте!
- Прийшов дядька до доктора та каже:
- Докторе, в мене у вухах дзвоники роздаються.
- А ви на них не відповідайте, слухалку не знімайте.
Діти починають сміятися. Другий хлопчик поперхається. Діти починають стурбовано стукати його по спині.
3) Обговорення.
- Які правила поведінки в їдальні порушили діти?
- Чим може закінчитися ця історія?
- Які прислів’я про прийняття їжі ви знаєте?
Діти читають правила поведінки в їдальні.
Правила поведінки в їдальні.
• У їдальню не забігай, а заходь спокійно.
• Сядь за стіл і побажай друзям: "Смачного!".
• За столом сиди прямо, не клади лікті на стіл, ногу на ногу.
• Не їж поспіхом, пережовуй ретельно їжу, не плямкай.
• Не розмовляй, не смійся.
• Не грайся хлібом, не розкидай його.
• Подякуй кухарям і черговим за смачний обід.

4.Друга зупинка
А щоб дізнатись як вона називається послухайте: там ми полюбляєм грати у ігри ,виконувати різні вправи – це спортзал
2) Інсценізація. (Зачитує вчитель)
Спортзал.
Вчителька
:
- Зараз ми з вами діти пограємо в гру «Струмочок».
Діти шикуються по два.
Розпочинається гра. Один із хлопчиків ставить дівчинці підніжку. Вона падає, починає плакати.
Вчителька:
- Що сталося, Оленко?
- Мені підставив підніжку Павло. Мені дуже боляче.
Павло схвильовано:
- Вибач!
3) Обговорення ситуації.
- Яку травму може отримати дівчинка?
- Які правила безпеки порушив хлопчик?
Діти читають правила поведінки в спортивному залі.
Правила поведінки у спортивному залі.
• На уроки фізкультури приходь у спортивній формі.
• Без дозволу вчителя не вилазь на спортивні знаряддя.
• Будь уважним, чітко виконуй вказівки вчителя.
• На уроках фізкультури отримуй задоволення від руху.

4)Правила поведінки у вестибюлі та коридорі
Пролунав веселий дзвоник.
Відпочити час настав.
На перерву хлопчик Петрик
Вибігає швидко сам.

Не дивіться, що маленький
Невгамовний він у нас.
Зносить Петрик на перерві
І дівчаток, і хлоп’ят.

Все встигає він зробити:
І по східцях походити,
І дівчаток подражнити,
Розштовхати всіх навколо.
Він – загроза для всієї школи.

Знов лунає шкільний дзвоник,
Кличе всіх нас на урок.
Входять дітлахи похмурі.
Петрик ззаду, як в’юнок.

Вчителька здивовано питає:
- Що сталося, малі?
- Нас Петрик ображав,
- Бив, дражнив, штовхав.
А хлопчик на це відповідає:
Такого просто не буває.
Я ж нікого не чіпав,
Спокійнісінько стояв.
3) Бесіда за змістом вірша.
- Що ви можете сказати про Петрика?
- Чи безпечна його поведінка?
- Чим може вона закінчитися?
- Які поради ви дали б хлопчику?
Діти читають правила поведінки на коридорі і вестибюлі.
Правила поведінки в коридорі та вестибюлі
• По коридору не бігай.
• Не штовхай присутніх.
• Не сміти.
• Розмовляй спокійним голосом, не кричи.
• Не кидайся сторонніми предметами.
• Не грайся біля вікна.
• Не стрибай по сходах.
Наступна зупинка
 Правила поведінки на уроках трудового навчання.
• Роботу розпочинай лише з дозволу вчителя.
• Використовуй інструменти лише за призначенням.
• Користуйся прийомами роботи з інструментами, які показав учитель.
• У процесі роботи не розмовляй, будь уважним.
• Під час роботи тримай своє робоче місце в належному порядку, а після роботи акуратно прибери його.
….. Вчитель за допомогою інших дітей доповнює відповіді.
( Обов’язково треба нагадати, як поводити себе з голкою, ножицями,циркулем.)
2)Робота з прислів’ями
Обачність – половина порятунку.
Бережися лиха – поки тихо.
 
VI. Узагальнення та систематизація знань.
1. Розповідь вчителя про травматизм у школі.
По даним МОЗ України більше 30 % травм діти отримують в шкільний період на уроках та в позаурочний час. Незважаючи на те, що своєчасно проводяться різноманітні заходи, кількість травм продовжує збільшуватися. Наслідки неправильної поведінки дітей у школі бувають дуже жахливі.
3.Складання асоціативного куща. 
                    злоба                   синці погіршення стосунків 
 
                      біль              неможливістьприходити на заняття
 
                                          
                                   Травма  

                        погане самопочуття
4.Складання правил поведінки в школі без травм.
Вчитель чіпляє на дошку малюнок – таблицю «Школа без травм»

Школа без травм
1.Доброзичливе ставлення до однолітків.
2. Дотримання правил поведінки під час уроку, на перерві.
3.Обачність.
4.Обережність.

VI. Підсумок уроку
1.Бесіда.

- Діти, скажіть будь ласка,якщо кожна дитина буде дотримуватись записаних правил, чи будуть травми?
Напевне кожна дитина буде з задоволенням приходити до школи. На обличчях будуть лунати посмішки.
Давайте нашу школу перетворимо в «Школу без травм», діти в якій завжди будуть здоровими і щасливими.

VII. Домашнє завдання
Скласти пам’ятку для першокласників «Правила поведінки у школі», яку ви зможете подарувати першокласникам

Зайчук Тетяна Іванівна, учитель початкових класів, Старокостянтинівська гімназія Хмельницької обл. 
За матеріалами: Освіта.ua


Джерело: http://docme.ru/QZk
Категорія: Основи здоров'я | Додав: Natali (17.07.2011) | Автор: Зайчук Т.І.
Переглядів: 21734 | Рейтинг: 4.6/10
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!