Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Українська мова [ Додати статтю ]

Складання казки за уявою на тему "Як подорожує краплинка води"

Тема. Складання казки за уявою на тему "Як подорожує краплинка води"

Мета: навчити учнів складати казку, передаючи діалоги дійових осіб; збагачувати словниковий запас, розвивати уяву, вмінні фантазувати; виховувати любов до природи.

Завдання уроку:

  1. Пояснювати орфограми
  2. Відгадувати загадки
  3. Працювати в групах
  4. Розвивати мовлення, складати загадку, діалог, аналізувати текст.

Хід уроку

І. Організація класу

ІІ. Актуалізація «Мозковий штурм»

  • Що називається текстом?
  • Яка ознака тексту?
  • Які типи текстів ви знаєте?
  • Який текст називається текстом-розповіддю?
  • Текст-опис?
  • Текст-міркування?

 

  • А зараз я пропоную вам розшифрувати прислів’я.

вчить, як, світі, на, жить

Казка вчить, як на світі жить.

  • Поясніть орфограму

(казка-казочка). (правило).

 

Запишіть дату, класна робота.

Класна хвилинка

Казка вчить, як на світі жить.

 

3. Бесіда.

- які типи казок ви знаєте? (народні, літературні, чарівні, побутові, про тварин).

- До   якого типу тексту належить казка? (розповіді)

- Чому ви так вважаєте?

- Чим казка відрізняється від оповідання?

- Чого нас казка навчає?

- Так, казка нас навчає розуму, виховує в нас найкращі почуття, вчить любити і поважати старших, цінити дружбу.

Без казки не буває дитинства: веселого, доброго, грайливого.

  • Послухайте загадку і скажіть, що допомагатиме нам сьогодні на уроці.  (Слайд з загадкою)
  • Звичайно це вода.
  • А хто з вас, можливо, ще знає загадку про воду? (Загадки дітей)
  • А чи замислювалися ви над тим, що було б на землі без води? ( Відповіді дітей)

Довідка

¾ поверхні планети займає вода. 80% нашого організму становить вода.

У давнину коли довго не було дощу,  вода не поливала землю, люди виходили на подвір’я і закликали дощ.

Промовляли закличку:

Іди, іди дощику

Зварим тобі борщику

У зеленім горщику

Мені - каша

Тобі – борщ

Хай рясніший іде дощ.

Я хочу запропонувати вам попрацювати в групах, згадати тему з природознавства « Вода та її властивості» і виконати таке завдання:

Навести приклади властивостей води, щоб можна було сказати про воду що:

1 група – (дівчатка) чарівниця

2 група – (хлопчики) трудівниця.

( Працюють 2 хвилини)

Відповіді.

ІІІ. Оголошення теми і мети.

Тема нашого уроку присвячена воді та казці, і звучить вона так: «Складання казки за уявою на тему «Як подорожує краплинка води»

  • Що ви очікуєте від уроку? ( Розвивати мовлення, вчитися складати казку, розвивати фантазію, дізнатися щось нове…)
  • А я очікую, що ви будете активно працювати, розвивати мовлення,  уяву)

 

Отож до роботи

  • Що ви уявляєте, почувши слово вода?



Хмара                           Море



Вода

Річка                             Дощ

2. Бесіда про дощові крапельки

Учитель «ловить» краплинку води

  • Що у мене в руці? (краплинка)
  • Звідки вода впала? (з неба)
  • Де вона народилася? (У хмаринці)
  • Чому ви так вважаєте? (Бо хмаринки дощ приносять)
  • Чи всі хмарки приносять дощ? (Ні, тільки темні)
  • А які є ще хмаринки? (білі, сірі)
  • А білі приносять дощ? (Ні, вони плавають у небі як лебеді)
  • Чи можна полічити краплинки, які падають з неба, з хмарок?

 

«Мікрофон»

  • Чи загинуть краплинки, які впадуть на землю? (Відповіді)
  • Як падають краплинки? (Вони ніби танцюють, підстрибують, неначе змагаються хто вище; кружляють у повітрі)

Фізкультхвилинка

V Робота над складанням казки.

  • Уявіть, що ви спіймали краплинку.
  • Яку казку вона вам може розповісти?
  • Пофантазуйте, яка розмова може відбутися у казці? (Складають діалог у парі)  (Відповіді дітей)
  • Я хочу запропонувати казку, яку мені розказав коник стрибунець.
  • Ось так скінчилася подорож краплинки.
  • Ну а зараз, давайте згадаємо будову тексту.
  • Як записується діалог?
  • З якої букви ми будемо писати назви головних героїв?
  • Що ми будемо використовувати в тексті, щоб не було повторень? (Синоніми)

Підбір синонімів.

Краплинка – вона, маленька красуня.

Дії краплинки – падала, танцювала,кружляла, поливала

Записуємо заголовок казки «Подорож краплинки»

Бажаю успіхів!

Самостійна робота.

Перевірка написання, аналіз за карткою

Результати очікувань

Чи здійснились ваші очікування?

Оцінювання за карткою.

Підсумок.

Презентація



Джерело: http://docme.ru/PII6
Категорія: Українська мова | Додав: [ADM]Irina (07.03.2017) | Автор: Лісіна В.Д.
Переглядів: 1906 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!