Закріплення знань, умінь і навичок з теми Іменник. Складові здорового способу життя 3 клас - Українська мова - Презентації та відео матеріали - Каталог статей - Вчитель вчителю, учням та батькам

Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Українська мова [ Додати статтю ]

Закріплення знань, умінь і навичок з теми Іменник. Складові здорового способу життя 3 клас
Тема уроку. Закріплення знань, умінь і навичок з теми "Іменник”. Складові здорового способу життя.
Мета уроку. Шляхом виконання вправ поглибити і закріпити, узагальнити і систематизувати знання учнів про іменник, розрізняти власні і загальні іменники, визначати рід, число іменника; активізувати словниковий запас учнів, добирати спільнокореневі слова, визначати головні та другорядні члени речення
Показати учням, що дотримання всіх складових здорового способу життя - провідна умова збереження і зміцнення здоров’я.
Розвивати орфографічну правильність, каліграфію, усну і писемну мову учнів ,
пам'ять, розвивати бажання добре вчитися, уміння доводити правиль¬ність думки; розвивати образне мислення, аналітико-синтетичні вміння, творчі здібності;
Виховувати самостійність, цілеспрямованість, старанність і наполегливість у навчанні, старанність у виконанні основних правил збереження здоров’я.
Методи: ілюстративний, проблемно-пошуковий, словесний, критичного мислення, самостійної роботи, практичний.
Тип уроку : урок закріплення знань,умінь та навичок.
Обладнання. Підсумкові таблиці "Іменник”, "Здоровий спосіб життя,” малюнки продуктів їжі, картки з віршем, прислів’ями.
Вид уроку. Бінарний урок української мови (Узагальнення знань про іменник) з міжпредметними зв’язками предмету "Основи здоров’я” (Складові здорового способу життя).

Хід уроку

I. Актуалізація знань учнів.
1. Організація уроку. Оголошення теми.

Ось дзвіночок нам дав сигнал –
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок мови починаймо.
Сьогодні ми з вами, діти, на уроці рідної мови згадаємо все про іменник, поглибимо, свої знання про нього. Іменник – це перша частина мови, яка з’являється в мовленні дітей. Їх оточує світ речей, і вони прагнуть дати назву всьому, що бачать. Це найсамостійніша частина мови.
А ще до нас на урок завітав Лікар Айболить (малюнок). Як ви думаєте, про що він нам нагадає? (припущення дітей).
Відгадайте загадку і дізнайтесь, про що будемо говорити.
Що людина не може купити за будь - які гроші? (Здоров’я)
2.Каліграфічна хвилинка.
- Розгорніть зошити,запишіть дату і вид роботи. Зверніть увагу на завдання для каліграфічного письма
Зд ор в’я здоров’я
- Що означає слово здоров’я ? Здоров'я - стан організму, при якому нормально функціонують усі його органи.
3.Орфографічна розминка:
а) Записати звукову модель слова, позначити кількість звуків і букв.
Здоров’я [з д о р о в й а] – 7 букв, 8 звуків, 3 склади.
б) Утворити із словом групу споріднених слів, розібрати їх за будовою.
Здоров’я, здоров’ячко, здоровий, здоровенний, здороватись.
в) дібрати антонім до слова Здоров’я - Хвороба
4.Фронтальна бесіда.
- Якою частиною мови є слово "здоров’я”?
- Що ви можете розповісти про іменник, як частину мови?
5. Складання асоціативного куща.
                                числo   Іменник      
                                        рід      чоловічий      жіночий
                      однина          множина               середній
                                         власні і загальні
                    (Хто?) (Що?) змінюється головний або
                   за питаннями другорядний член речення

- Ось ми з Вами і пригадали все, що знаємо про іменник, а зараз напишемо словниковий диктант, а наш гість поспостерігає, як Ви засвоїли написання словникових слів, написання яких Ви маєте запам’ятати у 3 класі. Один учень виконує на дошці.
6. Словниковий диктант.
 Запишіть з продиктованих словосполучень лише іменники.
Смачний абрикос, лежить апельсин, пустельний верблюд, солодка кукурудза, очерет шумить, достигла пшениця, старанний учень, біла черемха, висока черешня, хитра лисиця.
- Над кожним словом надпишіть чи це істота чи неістота.

II Закріплення вивченого про іменник.
1. Робота в групах.

- Лікар Айболить приніс нам Книгу Здоров’я, ми з Вами дізнаємося як стати здоровими і що нам потрібно зробити, щоб зберегти здоров’я. Щоб її прочитати, ми повинні виконати різні завдання.
Відкриємо першу сторінку.
Зрозуміло, всім відомо,
Що приємно буть здоровим
Тільки треба знати,
Як здоровим стати.
 Кожна група отримала малюнки продуктів харчування.
Слова: молоко, фрукти, тістечка, вода, морква, м’ясо, ковбаса, морозиво, кефір, сосиски, цукерки,риба, чіпси, гарбуз, сир, капуста, яйця, овочі, горіхи.
Перевірка завдання.
Висновок: одна із складових здоров’я – правильне харчування.
- Пограємо у гру. Впізнайте, про кого я буду говорити. І проаналізуйте ці слова , як частину мови.
2. Гра «Впізнай іменники»
рідна,лагідна,найдорожча….
яскраве,тепле,лагідне…..
прозора,холодна,джерельна…..
Схема аналізу іменника, як частини мови.
1. Аналізоване слово.
2. На яке питання відповідає?
3. Частина мови.
4. Власна чи загальна назва.
5. Назва істоти чи неістоти.
6. Рід.
7. Число.
3. Поширте прикметниками подані іменники (один учень біля дошки записує, а всі решту у зошитах.)
Вода, повітря, спорт.
Висновок: щоб бути здоровим, треба займатись фізичною культурою, спортом і загартовуватись.
4. Фізкультхвилинка.
- А ось ще одне завдання для вас. Здоров’я людини залежить від індивідуального розвитку. А щоб розвиватись треба рухатись.
Щоб ніколи не хворіти,
Треба вправи вам робити.
Із-за парт швиденько встали,
Спинки гарно розрівняли,
На носочки піднялись
І до сонця потяглись.
Руки разом опустили
І швидесенько присіли.
Потім встали, руки в боки,
Всі красиво робим скоки
Назад – вперед прогнулись
Хвороби в нас не буде.
5. Самостійна робота.
(У кожного учня картка. В іменниках, що є в тексті, пропущені закінчення).
Завдання: відновити вірш, дописати закінчення, визначити число і рід цих іменників, в яких дописувались закінчення.
Друже, щоб здоровим бути,
Треба навички здобути,
Про здоров’_ піклуватись:
Перш за все не лінуватись,
І здружитися із спорт_ ,
Рідко ласувати торт _ ,
Щоб знешкодити мікроб_ ,
Рук _ мий щоразу чисто,
Не забудь щоденно їсти
Овоч_ і фрукт_ різні –
Всі вони тобі корисні.
Вранці й ввечері, мій любий
Завжди – завжди чисти зуб_ .
6. Робота з підручником. Вправа 79
7. Гра ”Так чи ні”.

- А зараз довідаємося, чи дотримуєтесь ви режиму дня. Пограємо у гру на уважність. Відповідаємо "так" або "ні"
Кожного ранку встаю о 7 (так)
Вставши, швиденько вдягаюсь (так)
Потім вмиватись я забуваю,
Так і до школи іду. (ні)
Зубки чищу я щодня (так)
Милом личко я вмиваю (так)
Та брудною ганчіркою
Очі протираю. (ні)
Вранці снідати не люблю (ні)
Із мікробами дружу (ні)
З вітамінами дружу
Щоб здоровим бути.(так)
Висновок: здоровий спосіб життя – дотримання режиму й особиста гігієна.
8. Робота в парах з прислів’ями і приказками.
Завдання: до частини прислів’я у першому стовпчику дібрати кінцівку з другого стовпчика. Назвати і підкреслити іменники. Розповісти, як зрозуміли зміст другого прислів’я.
1. Будь сильний духом, буде життя довше.
2. Праця – здоров’я, а не новим кожухом.
3. Працюй більше, лінь – хвороба.
9. Колективне виконання завдання
- Людина, яка багато працює повинна і добре відпочивати. Уявіть, що Ви прийшли у зимовий засніжений ліс. А що ми там побачимо? Виконаємо наступну вправу і дізнаємося, що пропонує нам Лікар Айболить.
Ваше завдання списати текст, надписати над кожним словом, яка це частина мови і визначити його основу – підкресливши головні члени речення.
(по черзі виходять до дошки.)
Спить зимовий ліс. Застигли могутні дуби. Липи розкинули тонкі гілки. Дрімають шумливі сосни.
Висновок: здоровий спосіб життя – це праця і відпочинок.
10. Узагальнення вивченого.
Отож, ми повторили все, що вивчили про іменник. А тепер давайте перевіримо свої знання за допомогою тесту.
Тест
Слова, що є назвами предметів, це – … .
Іменники, що є назвами істот, відповідають на питання … .
З великої букви пишуться … іменники.
Іменники, до яких можна підібрати слова вона, моя – це іменники … роду.
Який з іменників вживається тільки в однині: корова, сир, молоко.
Який іменник вживається тільки в множині: голки, ножиці, нитки.
Запиши антонім до іменника початок.[/hide]
Гра «Знавець іменників».
(Порахувати кількість іменників у вірші ).
В школі затишно, чудово:
Тиша, праця, навчання,
Найпотрібніші основи
Головних наук. Знання!
Коридорами без звуку...
Неповторно, без прикрас,
Ходить панночка Наука
І заходить в кожний клас.
Всім дарує, так старанно,
Дуже цінні відкриття,
Щоб людина бездоганно,
Сміло входила в життя.
III. Підсумки уроку.
1. Отже, діти, підсумуємо:
2. Вирішити проблему здоров’я повинна сама людина. Мало народитися здоровим, треба вміти щодня дбати про своє здоров’я та не давати шкідливим звичкам узяти верх над вашою волею й бажанням бути здоровою людиною.
Зробіть для себе правильний вибір!
3. Вправа «Незакінчене речення»
Лише здорова людина може…
— Яка частина мови є іменником?
— Які граматичні категорії має іменник?
— Яким членом речення є іменник у реченні?
Лікар Айболить залишає нам свою Книгу Здоров’я. Відкриємо останню сторінку цієї книги. І ще раз наголосимо, як же стати здоровим. Як берегти своє здоров’я?
4. ОЦІНЮВАННЯ.
5. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.
- Я Вам роздам для кожного завдання на карточках, але лікар Айболить має до Вас прохання, щоб ви виготовили вдома пам’ятки, що потрібно робити для того, щоб бути здоровим.
Загартовування
Особиста Правильне
гігієна харчування
Здоровий
спосіб
життя

Дотримання Заняття
режиму фізкультурою
і спортом

Праця і відпочинок

http://ifolder.com.ua/t42v6mz5g6bg.html



Джерело: http://docme.ru/YW72
Категорія: Українська мова | Додав: Іваночка (15.03.2014) | Автор: Іванна Михайлівна E
Переглядів: 1338 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!