Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Українська мова [ Додати статтю ]

Звук [о] , буква О. Звуко-буквенний аналіз слів зі звуком[о]. Звукове моделювання.

Тема. Звук [о] , буква О. Звуко-буквенний аналіз   слів зі звуком[о]. Звукове моделювання.

Мета уроку. Ознайомити  учнів з новою буквою О, її звуковим значенням; удосконалювати навички звукового аналізу слів.  Розширювати світогляд учнів. Розвивати пам'ять, зв’язне мовлення, виховувати любов до природи.

Хід уроку

І. Організація класу.

Всі почули ви дзвінок? ( слайд1)

Він покликав на урок.

Кожен з вас вже постарався

До уроку приготувався.

Тож девіз тепер згадаймо

І урок розпочинаймо.

(Красиво читаємо,  чітко розмовляємо, мовлення своє розвиваємо)

ІІ. Повторення вивченого.

  1. Бесіда

Хто це до нас прийшов?

Ану відгадаємо загадку.

У садках , гаях блукає

Жовті шати одягає

Золотисту стелить постіль

 Жде сестрицю білу в гості.

Ось вона , красива , багата  у золотому вінку.

Осінь.  Добрий день , малята. Я дуже рада вас бачити.. Ви так гарно підросли, подорослішали, зміцніли. Тому я вважаю , що справитеся з усіма завданнями , які я для вас підготувала.

  • --- А хто знає , як звати моїх братиків осінніх місяців?

( вересень, жовтень, листопад)

 А чому їх так називають?

Ви гарно справилися з 1 завданням. Нехай осінь відпочине , а ми їй розповімо вірша про нею, та не простого. Це зачарований віршик. А ми зможемо  зняти з нього чари.

(Розказуємо вірш « осінь» )

2.Артикуляційні вправи

Ла-ла-ла- осінь вже прийшла

Са-са-са-навколо краса

Лі-лі-лі- Летять журавлі

Ві-ві-ві-  у теплі краї

А ще осінь почула що ви знаєте багато віршів.  Давайте порадуємо її.

(розказують вірші  за малюнками)

ІІІ.Вивчення нового матеріалу.

  1. Виділення звука( о)  з вірша О. Кононенко

Осел по вулиці  гаса

Осла ужалила оса.

Ой! Боляче! Отож малята

Осу і вам не слід чіпати.

Який звук ви найчастіше чули у вірші?

Які слова запам’ятали?

А тепер поділіть слова   осел та оса на склади.

А який перший склад у слові осел , а у слові оса?

Назвіть послідовно звуки у цих словах.

2.Гра « Склади слова у корзинку»

Нашій гості сподобалось , як ви вмієте називати звуки у словах. Тому вона хоче почути  звук, який  ми чуємо на початку  її  імені.

А тепер вони просить зібрати у корзинку ще слова , які розпочинаються із звука (о).

  • Фізкультхвилинка)

3.Читання вірша « Совині окуляри»

- Що загубила сова?

_ Для чого їй знадобилися окуляри?

-До кого  вона звернулася по допомогу?

- Чому саме до мурашок?

-Яку винагороду вона їм пообіцяла ?

-Вимовте слово окуляри по складах.

Назвіть перший склад. Який це звук?

(голосний) Чому?

А які ще голосні звуки ви знаєте?

4. Робота з сюжетним малюнком (Буквар с.46)

- Де сидить сова ?

-Що вона тримає у руках?

-А який у неї вигляд?

-Чого в неї не вистачає ?

-Кого вона покликала їх шукати?

- Складіть речення за цим малюнком і за схемою.( Гей , комахи, знайдіть окуляри!)

5. Ознайомлення з буквою О.

- Звук (о) на письмі позначається буквою О.

- На що схожа буква О ?

(слайд 2,3,4,5)

6.Гра «Жива буква»

- Хто зможе оживити букву?

7. Звуко- буквенний аналіз слів.

(Оса, сова. Сорока, борсук)

( слайди 6,7)

8. Анаграми

  1.  

2345     26741     567

V.Підсумок уроку

Чи сподобався вам діти урок?

А що саме?

А з якою новою буквою  ми познайомились?

Який звук вона означає?

А на що вона схожа?

А які слова із звуком[ О] ви запам’ятали ?



Джерело: http://docme.ru/Y4D2
Категорія: Українська мова | Додав: Мама5439 (11.09.2014) | Автор: Гордун Тетяна Олександрівна E W
Переглядів: 4657 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!