Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Продовження роботи над звуком К буквами К к

Тема.Продовження роботи над звуком К буквами К к
Мета. Закріплювати знання учнів про букву «Ка»та її звукове значення ;
уміння учнів читати слова, речення з новою буквою;формувати навички свідомого та правильного читання; навчити артикулювати звуки ; розвивати логічне мислення, зв’язне мовлення; вміння робити звуко-буквений та звуко-складовий аналіз слів; складати звукові моделі слів, схеми до речень і речення за схемами; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати спостережливість, інтерес до навчання; виховувати бережливе ставлення до природи.
Обладнання. Буквар,предметні малюнки, звуко - складові моделі та фішки до них, піраміди слів, складова таблиця, зошит «Супутник Букваря»,таблиця з текстом, скоромовка, грона калини, мікрофон,
сюжетний малюнок із зображенням дівчинки Килинки та куща калини, емблеми із зображеннямкетяг калини.
Тип уроку: комбінований
                                                                               Хід уроку
Ⅰ. Організація класу.
Стали , дітки, підтягнулись.
Одне одному всміхнулись.
Сіли всі рівненько,
Попрацюємо гарненько.
-Повернемось, посміхнемось до гостей і радісно промовимо: «Добрий день!»
Ⅱ. Актуалізація опорних знань.
1.Бесіда.

- Діти, з якою буквою ми познайомились на попередньому уроці?
- З буквою »Ка».
- На якій вулиці живе «Ка» у місті Букварія ?
- Правильно, на вулиціПриголосних.
- Які звуки вона позначає?
2 .Артикуляційна зарядка ( чистомовка )
- Щоб ваша мова була виразною, правильно промовимо чистомовку:
Ко – ко – ко - вип’єм молоко.
Ок – ок – ок - маленький жучок.
Ку – ку – ку - знаєм пісеньку дзвінку.
Ки - ки - ки - смішні малюнки.
3. Аналіз графічної будови букви «Ка»
Ⅲ. Мотивація навчальної діяльності.
- Чи зможемо ми жити в майбутньому, не вміючи читати?
- А що потрібно робити, щоб навчитися читати?
- Так, потрібно вивчити звуки і букви.
- Чим відрізняється буква від звука?
- Букву ми бачимо і пишемо.
- Звук ми чуємо і вимовляємо.
Ⅳ. Повідомлення теми і завдань уроку.
1.Бесіда.

- Сьогодні на уроці ми закріпимо знання про букву «Ка» та звуки .
Сьогодні на урок до нас завітала дівчинка Килинка не сама, а з подарунком. З яким
саме ви здогадаєтесь, коли відгадаєте загадку.
2.Загадка.
У віночку зеленолистім,
У червоному намисті,
Видивляється у воду,
На свою зелену воду.
3.Продовження бесіди.
- А що таке калина?
- Це - рослина.
- Що вам відомо про цю рослину?
Калина - це кущова рослина з білими невеликими квіточками та гіркими чи кисло – солодкими ягодами, зібраними в кетяги, а також – це ягоди цієї рослини. Калина має лікувальне значення. З неї готують чай, який лікує застуду.
Полюбляють калину і пташки.
На нашому кущику калини чогось не вистачає. Чого саме?
- Листочків.
- А з’являтимуться вони тоді, коли ми будемо виконувати завдання, які принесла
нам дівчинка Килинка. То ж давайте будемо уважними, щоб прикрасити наш
чарівний кущик.
Ⅴ. Повторення матеріалу.
1. Звуко – складовий аналіз слова.

КА-ЛИ-НА -о Ⅰ –о Ⅰ –о( слово викладається фішками на дошці)
2.Складання речення з даним словом (калина ).
Коло вікна росте калина..
- Напишіть схему до цього речення ( на дошці ).
- Що стоїть в кінці речення ?
- Крапка. Ми його говоримо спокійно.
- Перебудуйте речення так, щоб в кінці стояв знак питання?
- Що росте коло вікна?
- Де росте калина?
2. Читання вірша вчителем.
Буква «Ка» казки складає,
А тому у вас питає:
Розкажіть, в яких казках
Є герої з букви «Ка»?
- Які казки дружать з буквою «Ка» ?
- Назвіть тих героїв, ім’я яких починається звуком , або закінчується ним. (
«Котигорошко», «Коза - дереза», «Круть і Верть», «Колосок», «Колобок», «Котик і
півник», «Кіт у чоботях»).
3. Гра «Впіймай звук .
Зебра, білка, котик, ведмідь, кіт, вовк, акула, олень, слон, коза.
4. Робота за таблицею. ( читання складів , слів, речень ).
КА-КО-КУ-КИ-КІ
АК-ОК-УК-ИК-ІК
СА
2.КО ЛО
МА
НІ
3.клас-Клава-клав
квас - Максим-Миколка
Ⅵ. Закріплення знань.
1. Гра «Мікрофон по колу».
( учні добирають слова із звуками та вказують на їх місцезнаходження,
твердість, м’якість ).
2. Робота за букварем.
Розгортайте свій Буквар
І знаходьте новий дар.
Букву «Ка» цікаву,
Нову і незнану.
1. Читання слів: вінок, віник, вікно. Щоб пояснити значення цих слів, зазирнемо
до нашого «словничка - сундучка»(демонстрування предметів).
* Вінок – квіти, листя, сплетені в коло, якими найчастіше прикрашають
голови , ще покладають на могили до пам’ятників.
* Віник – зв’язаний жмуток стеблин, лозин, гілок для підмітання домівки,
підлоги, обмітання чого - небудь .
* Вікно – отвір у стіні приміщення для світла й повітря, а також рама з
шибками, яка закриває цей отвір.
2. Розвиток зв’язного мовлення.
Скласти речення з даними словами:
1 ряд - вінок
2 ряд - віник
3 ряд-вікно
3. Читання речень з букваря на стор. 48
Коло малини Микола
У Килини маки.
- Назвіть слова із звуком , вкажіть його місцезнаходження в словах.
- Назвіть слова , які написані з великої букви . Чому?
- Імена людей пишуться з великої букви.
- 4.Опрацювання тексту «Калина» ( с. 49)
а) перегляд тексту «Калина»
- Прочитайте назву тексту.
- Як ви гадаєте, про що йдеться в ньому?
- Скільки речень в тексті?
- Чому ви так думаєте?
б) читання тексту(1 речення – учитель, 2 речення – учні,3 речення – учні )
в) робота над змістом
- Що коло вікна?
- Що на калині?
- У кого вінок?
5. Зіставлення звукових моделей та малюнків.
- Назвіть предмети , зображені на
малюнках.(калина, вінок,Оксанка,
ромашка ).
-З’єднайте схеми з даними словами
( робота в парах за партами на
картках)
Ⅶ. Узагальнення знань.
1. Скоромовка ( повторення )
Каже Килинка
- Калинка не малинка
- Так, так, Килинко,
Гірка калинка.
-У вас на партах ягідки калини , скуштуйте їх.
- Які вони на смак?
- Терпкуваті, гіркуваті, але дуже корисні.
Ⅷ. Підсумок уроку. «Мікрофон по колу».
- З якою буквою були пов’язані всі завдання, отримані від Килинка ?
- Якими звуками вони позначаються?
- Що вам сподобалось на уроці?Що ви запам’ятали про калину?
Килинка дякує вам за ваші чудові відповіді, задоволена тим, що наш кущик
став дуже гарним, справді чарівним. На згадку про сьогоднішній урок вона дарує
вам ось такі подарунки із зображенням грони калини.
Головченко Л.О.,учитель ЗОШ № 19
вінок — o ― o
Оксанка = o ― o —
маки o ― ― o — ― o

Категорія: Уроки | Додав: (18.08.2015) | Автор: Головченко Л.О.
Переглядів: 1259 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!