Виконавці алгоритмів - Уроки - Вчитель вчителю - Каталог статей - Вчитель вчителю, учням та батькам

Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Виконавці алгоритмів
Тема : Виконавці алгоритмів
Мета : «закріпити поняття алгоритм» . «команда »,вчити працювати на комп’ютері ,складати алгоритми для конкретного виконавця , розвивати просторову уяву , логічне мислення , виховувати інтерес до ІКТ.
Тип уроку : комбінований
Обладнання : презентація , програмне забезпечення G Compris , друкований зошит до курсу «Сходинки до інформатики», «Комп’ютерна підтримка навчально- методичного комплексу » (пробна версія )
Очікувані результати : діти навчаться розрізняти поняття «виконавець», «середовище виконавця»

Хід уроку

І. Організація класу (2 хв)
1. Привітання гостей
2.Налаштування на працю

Щоб урок пройшов не марно,
Треба сісти рівно , гарно ,
А щоб знання здобути ,
Слід уважним бути .

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку (1 хв)
В нас робота є цікава,
Попрацюємо на славу !
Все про алгоритм з’ясуємо ,
За комп’ютерами попрацюємо.

ІІІ. Актуалізація опорних знань(3-5 хв)
1. Розвивальні вправи(презентація )
2. Узагальнююча бесіда

Що ми називаємо алгоритмом?
Хто може виконати алгоритм ?
Якими повинні бути команди алгоритму?

ІV. Робота над темою уроку (20хв)
1. Вступна бесіда

Сьогодні ми розберемося в поняттях «виконавець алгоритму » , «середовище виконавця »
(Робота за картками : сині – виконавці , рожеві – середовище )
Викладіть картки на яких записані особи , що можуть бути виконавцями , а під ними картки з назвами імовірного місця виконання алгоритму . Це місце називають середовищем виконавця, атого ,хто виконує команди алгоритму виконавцем.
2. Первинне закріплення
Робота за підручником с. 81

V. Фізкультпауза (2хв)
Працювали ми трудились
Так, що трішки вже й стомились.
Встаньмо, руки догори,
Помахали – раз ,два , три .
Вліво , вправо нахилились ,
На сусіда подивились,
Все в порядку ? Потягайтесь
І за парти повертайтесь .
3. Удосконалення умінь та навичок (3хв)
1. Робота в друкованому зошиті с. 40 (1 , 2 завдання )
2. Офтальмологічна пауза
3. Робота з диском «Комп’ютерна підтримка навчально- методичного комплексу » (пробна версія )
-3 завдання
-4 завдання

VІ. Робота за комп’ютером (7-10хв)
1. Повторення правил поведінки і безпеки життєдіяльності.

Гра «Правильно- неправильно»
(Якщо вислів правильний – діти сплескують у долоньки ,якщо ні – тупають ногами)
Ви всі витерли взуття ,
Щоб не нести в клас сміття . (Долоньки)
А щоб сіли ми за парту ,
Вчитель нам дає команду . (Долоньки)
Ти підсунь дисплей близенько ,
І дроти поправ хутенько ! (Ніжки )
Від екрана ти відсядь
На сантиметрів 50 ! (Долоньки )
Хоч стомились в мене очі ,
Та все ж граюся охоче ! (Ніжки )
Я дротів не зачіпаю,
Правило це добре знаю ! (Долоньки)
Час ціную , не марную---
Із комп’ютером працюю,
Думав ,що на 2 хвилини ,
А програв аж 3 години . (ніжки )
2. Робота з програмним забезпеченням G Compris (Головоломки . Побудуй вежу )
- інструктаж вчителя ;
- самостійна робота дітей з програмою.

VІІ. Підсумок уроку (1хв)
Вправа « Мікрофон «
Виконавець – це той , хто розуміє і ....
Середовище виконавця – це місце..
Система команд –це список команд , які ......

VІІІ . Домашнє завлання с. 41 № 4 (2)
(Пояснення д/з)
Категорія: Уроки | Додав: (02.02.2014) | Автор: Скрипник Людмила Сергіївна
Переглядів: 1067 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 1

Добавил: [ADM]Irina
0

Шановна Людмило Сергіївно, дуже хороший урок, зручно, що з хронометражем.
Дата публикации: 02.02.2014 в 11:23 Спам
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!