Школи відзначать річницю завершення Другої світової - Я - класний керівник - Вчитель вчителю - Каталог статей - Вчитель вчителю, учням та батькам

Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Я - класний керівник [ Додати статтю ]

Школи відзначать річницю завершення Другої світової

Школи відзначать річницю завершення Другої світової

Міністерством освіти надіслано рекомендації до відзначення 70-ї річниці завершення Другої світової війни, яких мають додержуватися загальноосвітні навчальні заклади. Рекомендації надано відповідно до указу Президента України від 24 березня 2015 р. № 169.

Відзначення річниці завершення Другої світової війни відбуватиметься 2 вересня, у день, коли разом із підписанням Акту капітуляції Японії було офіційно закінчено світову війну.

У рекомендаціях, що розроблені Українським інститутом національної пам’яті, зазначається, що ця дата дає можливість оцінити внесок Українського народу в її перебіг і завершення війни, підсумувати її наслідки для України, а також винести життєво важливі уроки для нашої держави сьогодні.

Метою проведення заходів, присвячених 70-й річниці завершення Другої світової війни, є висвітлення для учнівського загалу наслідків війни та трагедію бездержавності Українського народу, наголошення на внеску України в перемогу Об’єднаних Націй над нацистською Німеччиною та її союзниками, звернення уваги учнів на участь українців у арміях і військових формуваннях інших країн.

Також рекомендується акцентувати увагу учнів на участі України в повоєнному облаштуванні світу, зауважити на визнанні України світом як повноправного представника світового співтовариства та суб’єкту міжнародного права.

У виборі календарної дати проведення заходів рекомендується 2 вересня, що пов’язане з підписанням Акту про беззастережну капітуляцію Японії у 1945 році.

Також методичні рекомендації можуть бути використані для вивчення теми “Україна в роки Другої світової війни (1939–1945 рр.)”.

У документі зазначається, що обираючи місце, форми, методи та прийоми проведення заходу, учителям варто враховувати вікові особливості учнів та забезпечення класу або школи технічними засобами навчання.

Заходи, присвячені 70-й річниці завершення Другої світової війни, можуть бути проведені на рівні навчального закладу, кількох паралельних класів або на рівні класу.

Учителі можуть проводити зазначені заходи у вигляді лекцій, екскурсій, уроків-презентацій, круглих столів, семінарів, відео-уроків тощо.

Рекомендації до відзначення 70-ї річниці завершення Другої світової війни також містять орієнтовну тематику заходів, перелік художніх і документальних фільмів, добірку українських пісень про мужність українців і трагедію війни, корисні інтернет-посилання, а також символіку, яку можуть використовувати учителі для проведення зазначених заходів.Джерело: http://osvita.ua/school/47725/
Категорія: Я - класний керівник | Додав: Avgustin (31.08.2015) | Автор: Osvita.ua
Переглядів: 517 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!