Тема. Урок
розвитку зв’язного мовлення. Складання і запис речень, пов’язаних за змістом,
на основі власних спостережень.
Мета: вчити учнів
розрізняти тексти за стильовими ознаками; формувати вміння учнів складати і
писати тексти; закріплювати знання про будову тексту; розвивати зв'язне
мовлення, вміння зіставляти, аналізувати, виховувати любов до природи.
ХІД УРОКУ
І. Організація
класу до уроку
ІІ.Актуалізація
опорних знань
1. Фронтальне
опитування
Що називається
текстом? З яких частин складається текст?
Як виділяються ці
частини на письмі?
2.Перевірка
домашнього завдання
Під якою назвою ви
склали текст за малюнками?
ІІІ. Вивчення нового
матеріалу
1. Проблемна
ситуація
Послухайте тексти і
скажіть, що вони мають спільного і чим різняться.
1)— Ой, Сергію,
дивись, яке дерево.
Це не дерево,
Оленко, а кущ.
Як він називається?
Калина.
Які красиві на ній
квіти!
Так, калина дуже
красива. І восени, й навесні...
2)КАЛИНА ЗВИЧАЙНА
Належить до родини
жимолостевих. Це високий, з сильно розвиненим галуззям кущ. Попони вкриті сірою
корою з позвдошніми тріщинами. Листя трилопатове, темнозелене, округлене або
зворотнояйцеподібне, знизу опущене, сірувато-зелене. Квіти білі, зібрані в
плескаті зонтикоподібні суцвіття. Червоні, соковиті, круглі плоди дозрівають
восени.
3) КАЛИНА
Стоїть при дорозі
калина. І хто йде, той милується нею. Гарна вона будь-якої пори року. Навесні
вбирається калина у смарагдові шати листя, біле мереживо квіток. Духмяні,
запашні, сніжно- білі, милують вони око невимовною красою. Згодом з'являються
на місці ніжних суцвіть важкі кетяги, наливатимуться терпким соком,
рум'янітимуть.
А прийде осінь — не
мине й калини, прибереже для неї найчарівніші барви. І стоїть чепуруха у новому
вбранні.
Що спільного мають
ці тексти? Чим різняться?
Як ви думаєте, чому
про одне й те саме розповідається по- різному?
ІV. Оголошення теми
й мети уроку
Сьогодні ми
складатимемо і записуватимемо реченя, пов’язаних за змістом, на основі власних
спостережень.
V .Пояснення нового
матеріалу
1. Побудова реченя
2. Робота з
ілюстрацією.
3. Словникова
робота
4. Колективна
робота
5. Запис тексту
6. Перевірка
VІ Рефлексія Дайте
оцінку уроку, відповівши на такі запитання: 1. Що на уроці було головним? 2. Що
було цікавим? 3. Про що нове дізналися?
VІІ. Підсумок уроку
З досвіду роботи вчителя
Ломиноги О.С. Золочівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3
|