Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Слова, протилежні за значенням. Поділ слів на групи за родовими і видовими ознаками. (2 клас, укр.м.)
Укр.м. Дата ________________________
Вчитель Бондар Т.М.
Тема: Слова, протилежні за значенням. Поділ слів на групи за видовими й родовими ознаками.
Мета: ознайомити зі словами, протилежними за значенням; навчати учнів групувати предмети за родовими та видовими ознаками, добирати слова до питань, змінювати словосполучення за зразком; розвивати зв'язне мовлення; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати пізнавальний інтерес.
ХІД УРОКУ
І. Організація класу
ІІ. АОЗ
1. Перевірка д/з
2. С.р.
Картка
3. Каліграфічна хвилинка
Яка сьогодні погода? (Холодно)
Запишіть каліграфічно це слово.
4. Словникова робота
Доберіть споріднені слова (Холодець, прохолода)
Ой, ця зима… Холодно й холодно. Брррр
А як влітку? (Тепло) Зовсім навпаки )))

ІІІ. Повідомлення теми
Як ви гадаєте, що ми сьогодні будемо робити на уроці?
Мікрофон
- Так, ми будемо ………….. Потрапимо в КРАЇНУ НАВПАКИ
Визначення мети й завдань уроку
Таблички ЗНАТИ ВМІТИ
ІV. Вивчення нової теми
1. Фантастична ситуація
У країні Навпаки все ……. (відповіді дітей)
Вправа 2, с. 62
Прочитайте текст вправи.
Знайдіть підкреслені слова. Запишіть їх в один стовпчик.
А як буде навпаки?
Відлітати – прилітати; чужі – рідні; далекі – близькі (звернути увагу на написання слова); теплі – холодні; рано – пізно. (Запишіть)

Фізкультхвилинка
Вправи навпаки

Ой і цікаво у цій країна, але час повертатись до нашої країни.
2. Виховний момент
Як називається наша країна? Що цікавого ви знаєте про Україну?
Ви пишаєтесь, що ви українці?
3. Добір слів за видовими й родовими ознаками
Вправа 2, с 62
Прочитайте останнє речення.
- Що посріблить перша паморозь? Як можна одним словом записати виділені слова?
V. Закріплення матеріалу
1. С.р.
Вправа 3, с.63
Перевірка
2. Гра «Добери питання»
Герой, диктант, бур’ян (орфограма в слові?), килим, лелека, понеділок, жовтий.
3. Гра «Розумний м’яч»
Вчитель називає слово, учні антонім (без вживання терміну)
Черствий – свіжий, мокрий – сухий, довгий – короткий, світло – темно, працюю – відпочиваю, мовчу – розмовляю, збирала – розкидала.
4. Робота в групах
Повторити правила роботи в групах
Картка
Перевірка
А цікаво кит – це риба чи тварина? Погугліть .

VІ. Підсумок уроку
Повертаємося до табличок ЗНАТИ ВМІТИ
Ми виконали поставлену мету?
В житті нам знадобляться набуті знання? Де? Як?
Гра «Знайди помилку»

VІІ. Д/з
Завдання диференційовані.
Дітям запропонувати на вибір (без рівнів, рівні знаю лише я)

Дякую за урок!
Категорія: Уроки | Додав: adelina (14.11.2016) | Автор: Тетяна Миколаївна W
Переглядів: 1729 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!