Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Слова ввічливості. Засвоєння етикетних форм спілкування

Тема. Слова ввічливості. Засвоєння етикетних форм спілкування
Мета. Ознайомити учнів з етикетними формами спілкування, вчити вживати слова ввічливості в різних мовленнєвих ситуаціях; поглиблювати уявлення дітей про культуру усного та писемного мовлення; розширити словниковий запас учнів словами ввічливості, розвивати комунікативні вміння і навички, діалогічне мовлення; виховувати культуру спілкування.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку
Треба дружно привітатись «добрий день»
Дружно й голосно сказати «добрий день»
Вліво-вправо поверніться, сюди-туди посміхніться «добрий день»

II. Актуалізація опорних знань учнів
1. Бесіда за змістом домашньої вправи (201)
- Прочитайте записані речення
- Куди їздили діти? (До Києва)
- Що ви можете сказати про Київ? (столиця нашої держави)
- Що сказано про Хрещатик?
- Як називається місто в якому ви живете?
- Що ви знаєте про своє місто?

III. Повідомлення теми і завдань уроку
У нашому мовленні є багато слів. Є слова важливі – це Батьківщина, україна, мир. Є рідні та близькі – тато, мама, бабуся, дідусь. А ще є ввічливі слова, які називаються чарівними. І на сьогоднішньому уроці ми поговоримо про такі чарівні слова.

IV. Вивчення нового матеріалу.
1. Бесіда за запитаннями

- які слова ввічливості ви знаєте?
- Що таке ввічливість?
- як бути ввічливим?
Бути ввічливим – значить вміти себе поводити та мати гарні наміри. Бути люб'язним і привітним, поводитись з людьми так, щоб вони відчували, що про них дбають, їх цінують. Бути ввічливим необхідно бути завжди і з усіма – з друзями, в сім'ї, а не тільки на людях.

V. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу
1. Попрацюймо разом (вправа 202)
- читання і бесіда за змістом вправи
- виконання граматичного завдання
2. Розвиваємо культуру спілкування (вправа 203)
- прочитайте подані слова і фрази і дайте відповіді на запитання:
- які з цих слів служать для привітання?
- Які слова прощання із поданих ви використовуєте у своєму мовленні?
- Які з цих слів висловлюють прохання? А які запрошення?
- випишіть слова, які ми використовуємо під час вітання.

VI. Фізкультхвилинка «Сонячне привітання»

VII. Вирішення ситуацій морального змісту
1. Ти сидиш в автобусі і на зупинці заходить старий чоловік. Якщо ти ввічливий, то як ти вчиниш?
2. На шкільному коридорі стоять вчителі. Підходить учень і вітається тільки зі своєю вчителькою. Чи ввічливо він вчинив?

VIII. Узагальнення і систематизація знань учнів
1. Гра «Встав чарівне слово»

- якщо ти їсти вже не в силах, то скажеш мамі що? …(Спасибі)
- Розтопить серце всякого чарівне слово … («Дякую»)
Зазеленіє древній пень, коли почує … («Добрий день»).
Коли згасає сонце у росі, й зоря лягає лагідно на плечі,
Серед знайомих, рідних голосів ми чуємо привітне … («Добрий вечір»).
Щоб знов зустрітись у годину призначену,
Кажу щиро завжди я всім … («До побачення»).
2. Гра «Мікрофон»
В мікрофон діти називають слова ввічливості

IX. Підсумок уроку
- Якими словами ввічливості ви користуєтесь у своєму мовленні?
- чи можна культурну і виховану людину впізнати за її мовленням? Доведіть.
Побажання дітям:
Слова необхідні й корисні у мові,
Приємно їх чути і вдома і в школі,
Від мами, від вчителя й просто знайомих.
Тож раджу частіше їх, друзі, вживати
І кожен свій день із них починати.

Категорія: Уроки | Додав: валя1529 (05.12.2015) | Автор: Філіпчук Жанна Іванівна E
Переглядів: 2227 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1

Добавил: [ADM]Irina
0

Дуже хороший, насичений урок! Дякуємо!
Дата публикации: 05.12.2015 в 16:03 [Материал]

 

ble>

 

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!