Тема: Звук [ Р], [ р’ ], позначення його буквою «ер».
Мета:- Ознайомити учнів з буквою р (« ер»), її звуковим значенням, вчити читати склади, слова з новою буквою;
- розвивати мовлення, мислення учнів, пам’ять, вміння будувати звукові моделі;
- виховувати чуйне, турботливе ставлення до рідних людей.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Обладнання: ноутбук, презентація, лото букв, картинки, малюнки
Хід уроку
І. Організаційний момент
Домовляймось — не шуміти,
Руку гарно піднімати,
Чітко, в лад відповідати,
На уроці не дрімати,
Краще знання здобувати.
Ми сьогодні на уроці будемо подорожувати. А мандрувати ми будемо не самі, а з ким саме ми відгадаємо.
Має хвіст,
та не літає,
має рот — не розмовляє.
Можеш вудкою спіймати і загадку відгадати. (Риба)
Наша рибка перетворилася на Золоту рибку і готова з нами подорожувати. Вона теж хоче дізнатися багато незвіданого і непізнаного . Будемо мандрувати в країну Знань.
Гра «Щоб ротик був слухняним»
—Рибка пропонує вам вирушити у подорож, закриємо оченята і уявимо як ми подорожуємо на пароплаві .
— Ось ми доплили до пристані і кажемо: У-У-У-У.
— А тепер пересядемо на потяг і поїдемо: ЧУХ, ЧУХ, ЧУХ.
— Пересядемо на мотоцикл і поїдемо далі: Р-Р-Р-Р.
— Дуже захотілося ще й на конику поскакати: ЦОК-ЦОК-ЦОК.
— Потім пересіли на велосипеди: ДІНЬ-ДІНЬ-ДІН
Відкриваємо оченята. Ми з вами їхали різними видами транспорту і нарешті потрапили у країну Знань
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
1 Зупинка «Пригадайка»
1. Повторення вивчених букв і звуків, їх характеристика
– Назвіть голосні;
– Як поділяються приголосні звуки;
Поділ слів на склади (за малюнками)
– Проспівування складів.
2. Гра з м’ячем «Назви склад» (Вчитель кидає м’яч і говорить М і А –учень називає склад МА)
ІІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.
2 Зупинка «Пізнавальна»
Діти, на цьому уроці
Звук [ р] ми будемо вивчати
Його згадаємо не раз.
І букву, що його позначає,
Враз запам’ятає увесь клас.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
- А хто мені може нагадати яке ім’я у героїні казки , яка з нами подорожує?
- Риба. Який перший звук? Р
- Саме цей звук ми сьогодні будемо вивчати. Давайте ще раз повторимо
- Р
- Звук р позначається буквою ер.
- Які ви знаєте слова що починаються зі звука Р
(рак, риба, річка, равлик, ручка, рука, рушник, …)
1. Гра « Спіймай звук»
- Діти, а чи любити грати?
- Зараз ми з вами пограємо в цікаву гру, яка називається « Спіймай звук». Якщо ви чуєте у слові звук р, то ви плескаєте в долоньки. А якщо у слові не має звука р, тоді тихесенько сидіть.
- Приготуйте долоньки.
- Готові грати. Тоді розпочинаймо.
- Ручка, пірат, сонце, рушник, парта, капелюх, крупа, відро.
- Молодці, які ви всі уважні.
2. Скоромовка
Золота рибка просить допомогти їй вивчити скоромовку
Рогата корова реве. Романко травичку рве.
А тепер хором .
4.Фізкультхвилинка
5. Загадка
Не кінь, а біжить,
Не ліс, а шумить,
Не кріт, а землю риє. (Річка)
Має клешні й довгі вуса.
Я і сам його боюся:
Він щипає, мов гусак,
Ну, а звуть щипаку…. (рак)
6. Звуковий аналіз
А зараз ми зробимо звуковий аналіз слова річка =0—0- рак –0 –
3 Запинка Поетична
Скласти речення про рибку до схем
(мал.риби)----- -- ------.
––––––(мал.риби) –––––––––––––– ––––––––––.
––– ––––––––––– ––––– (мал.риби) –––––––––- .
9. Вправа для очей
ІV. Робота за букварем.
Складання складів з Р РА РО РУ РІ РИ АР ОР УР ИУ ІР
Перед вами відкритий Букварик на сторінці 86-87
Знайдіть стовпчики зі складами. Читаємо ланцюжком.
1. Читання складів.
2. Читання слів поданих у складовій формі. Читаємо ланцюжком..
Опрацювання тексту
1. Назвіть головних героїв.
2. Яке свято розпочалося у лісі?
3. Хто запросив на танець?
4. Чому зраділа мишка?
VІІ. Підсумок уроку.
- Яку букву вивчали на уроці?
- Які звуки вона позначає? Р твердий і р м’який.
- От і закінчилась наша подорож. Усі завдання, які підготувала РИБКА ми виконали. І вона вам за це дуже вдячна . На згадку про нашу цікаву подорож підготувала вам невеличкі подаруночки. (мал.рибки)
- Оцініть роботу свого товариша
|