Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Новини [ Додати статтю ]

Українські школи мають один комп’ютер на 27 учнів

Українські школи мають один комп’ютер на 27 учнів
 

Показник забезпечення комп’ютерами українських шкіл дорівнює одному комп’ютеру на 27 учнів. При цьому аналогічний показник в Європі дорівнює 5:1. Про це йдеться у презентації доповіді заступника міністра Олега Дерев’янка «ІКТ в освіті. Стратегія і пріоритети», яку він представив під час парламентських слухань «Реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій та розвиток інформаційного простору України».

Відповідно презентованих ним статистичних даних щодо ІКТ в освіті, в Україні 87% шкіл підключено до інтернет, 96% шкіл оснащено ПК, збільшено кількість годин на інформатику в 5-9 класах, а також навчено 360 тис. вчителів за останні 15 років.

Разом з тим, 40% комп’ютерної техніки в школах є застарілою, 13% комп’ютерної техніки є несправною, використовується неліцензоване програмне забезпечення, ПК переважно використовується лише на уроках інформатики або стоїть у керівництва.

Кажучи про стратегію Міністерства освіти щодо реформи галузі інформаційно-комунікаційних технологій в освіті, Дерев’янко зазначив, що перед МОН стоїть завдання розробити концепцію розвитку ІКТ в освіті.

Він також повідомив, що з метою розвитку ІКТ в освіті міністерство почало впроваджувати два важливі проекти.

«Поки ми будемо реалізовувати системні зміни, перевчати 500 тисяч вчителів і викладачів, оснащати наші школи, нам потрібно реалізувати проекти, якими сьогодні вже займається Інститут модернізації змісту освіти», - зазначив заступник міністра.

Перший проект – це «Академія навичок», що був розроблений в громадському середовищі та фінансується фондом Вишеградської четвірки. Цей проект спрямований на неформальну освіту, зокрема, навчання студентів і дорослих. Він містить вже близько 150 лекцій, півтори тисячі тестів від 40 відомих експертів з різних напрямків освіти і надалі буде розвиватися.

Другий проект, над яким працює Інститут модернізації змісту освіти МОН, це створення сучасної онлайн-платформи для дистанційної освіти школярів та обміну досвідом для вчителів.

«Ця платформа дасть можливість навчати дітей з Криму або дітей, які залишаються на не контрольованих територіях, а також рівний доступ до найкращого освітнього контенту в Україні», - підкреслив чиновник.

Окрім того, за словами Дерев’янко, Міносвіти пропонує внести зміни до постанови КМУ № 65 від 01.03.2014, що дозволять відновити державно-цільові програми в галузі ІКТ в освіті і закупівлі навчальними закладами сучасної комп’ютерної техніки, обладнання і програмного забезпечення.

Презентація доповіді заступника міністра http://mon.gov.ua/content/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/2016/02/04/04-prezentacziya-mon.pdf



Джерело: http://osvita.ua/school/49783/
Категорія: Новини | Додав: (04.02.2016) | Автор: Оsvita.ua
Переглядів: 611 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!