Каталог статей

Головна » Статті » Презентації та відео матеріали » Читання [ Додати статтю ]

Тітонька Сова нам розкаже про дива. Казка «Колобок»(ознайомлення)
Урок 2
Тема. Тітонька Сова нам розкаже про дива. Казка «Колобок»(ознайомлення)
Мета. Розвивати зв’язне мовлення шляхом вивчення нових слів, загадок та
скоромовок. Вчити уважно слухати казку, вміти відповідати на
запитання. Виховувати повагу один до одного, любов до тварин.
Обладнання. Казкова книга, ключ, чарівні ворота, казка «Колобок»,
Казковий герой Колобок, картка із завданням.
Тип уроку. Урок засвоєння нових знань, умінь та навичок.

Хід уроку

І. Організаційний момент.
Дзвоник всім нам дав наказ:
"До роботи, швидше в клас!"
І щоб день пройшов не марно,
Будем вчитися старанно.

ІІ. Актуалізація опорних знань.
— Що ми робили на минулому уроці?
— Так, ми з вами подорожували.
— А на чому? Куди? Що митам знайшли?
— Дійсно, ми знайшли ключ. А що ним можна відкрити? Як ви гадаєте?

ІІІ. Повідомлення теми уроку.
На дошці прикріплені великі паперові двері. На яких висить замок

Я казку хочу розказати вам,
Є двері золоті, чарівні
Далеко десь на світі.
Якщо ті двері чарівні
Ми зможемо відкрити,
В країні Ввічливій тоді
Залишимося жити.
А перш за все, я від душі
Скажу слова вам щирі:
На цілім світі треба жить
У дружбі, щасті. Мирі!

— Спробуємо відкрити? (Не відчиняються)
— Мабуть, ще щось щоб їх відкрити. (Дати називають слова на
зразокАбра-кадабра», «Сезам відчинись» тощо.
— А які ще ви знаєте чарівні слова? (відповіді дітей)
— Давайте скажемо чарівні слова разом:
— Двері, відчиніться будь ласка! ( За дверима стоїть книга казоктітонькиСови)

ІV. Робота над темою уроку
1. Бесіда про книжку.

Люблять їх читати
І дорослі, й діти.
Якщо ваша ласка,
Скажіть, що це? ...(Казка ).

— Вчитель. Діти, подивіться яка гарна ця книга казок. А ви хочете
довідатись, що в середині цієї книжки, які казочки там живуть?
— А чи знаєте ви як потрібно ставитись до книжок? (Відповіді дітей).
— Але не всі дітки знають як потрібно відноситись до книжок. Я хочу
щоб ви послухали історія про одну книжку.
Книжка скаржилась Мар’яні

Я у тебе не в пошані.
Звідкіля це на мені
Плями сині та масні?
Подивися, от сторінка:
Намальована хатинка,
Під хатинкою маля
І написано: «Це я».
А за дві сторінки далі
Різні звірі небувалі:
Сині, жовті та рябі,
Що й не снилися тобі!
Люди кажуть…
Ой, чи я ти?
Як тебе тепер читати?
Скільки ми читали книг,
А не бачили таких!
Гей, Книжко, тікай ти подалі,
Бо будеш у маслі та салі,
І в сажі чорніше горшка!
Постій і пробач!
Я вже не така!
Підклею листки,
Обгорну в обнову,
І, ніби новенька,
Станеш ти знову!

— Чи хороша господиня була у книжки?
— Молодці! Гадаю тепер татонька Сова, яка оберігає казки дозволить нам заглянути в середину.
5. Фізкультхвилинка.
— Але спершу трішечки відпочинемо.

Щось не хочеться сидіти,
Треба трішки відпочити...
Руки вгору, руки вниз,
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки
І зроби чотири кроки.
Руки вище підніміть
І спокійно опустіть.
Плесніть, діти, кілька раз...
За роботу, все гаразд.

2. Робота над казкою «Колобок»
— Сьогодні ми з вами розпочнемо подорож країною казок і познайомимося з першою казкою. А от про кого вона… відгадайте загадку.
Хто тікав від діда й баби,
Не сидів він на вікні,
Азустрівся з зайченятком
Й ну співать йому пісні?
(Колобок)
3. Бесіда за змістом казки
— Так наша перша казка про Колобка.
— Хто з вас вже знає цю казку?
— Ми на уроках читання вже навчились ділити слова на склади. Скільки складів у слові Колобок?


— Сьогодні до нас на урок завітав Колобок.( на дошці висить малюнок Колобка) Йому дуже сумно, нема зким погратись.
— А ви любите гратись?
1. Гра «На що схожий Колобок?»
— Дітки, а який наш колобок? (круглий, жовтий, веселий, добрий, неслухняний…)
— А на що він схожий? Пофантазуйте. Давайте ми з вами намалюємо на що схожий колобок, у що може перетворитися. (у дітей на партах знаходяться картки з кругами до яких потрібно домалювати елементи, щоб вийшов новий малюнок)

Картка 1
— На що схожий Колобок?
☺☼○ ○
○ ○○ ○
Діти виконують завдання, після чого показують свої роботи і розповідають на що схожий Колобок і чому.
— Молодці. Тепер ви знаєте скільки багато предметів мають в своїй основі круг.
5. Прослуховування казки «Колобок»
— Ви були дуже уважними на цьому у році і гарно працювали.
— Зараз я вам прочитаю казочку про нашого гостя, а ви уважно слухайте і запам’ятовуйте. Але спершу мені хочеться щоб ви запам’ятали пісеньку Колобка. Гаразд?
Я по засіках метений,
Я на яйцях спечений,
Я від діда втік,
Я від баби втік,
І від тебе втечу.
Вчитель читає казку. Діти уважно слухають і разом з ним промовляють слова пісеньки.
6. Складання речень за схемами.
— Ви вже багато знаєте про Колобка. Я хочу перевірити, чи вмієте ви складати речення?
На дошці схеми речень. Діти до них складають речення про Колобка.

7. Письмова робота.
— А зараз вам потрібно виконати завдання на листочках.
1. Обведи і замалюй зайчика.

2. Обведи фігури і продовж рядок.

V. Підсумок уроку.
— Вам сподобалася казка?
— А сьогоднішній урок?
— А що ми з вами сьогодні робили? А чому навчилися?
— Хто завітав до нас у гості?
— Чи хочете ви, ще раз із ним зустрітись на наступному уроці? Тоді до зустрічі!

Додатковий матеріал
1. Обведи і замалюй зайчика.

3. Обведи фігури і продовж рядок.
1. Обведи і замалюй зайчика.

4. Обведи фігури і продовж рядок.


Урок можна скачати із сайта 
http://www.docme.ru/doc/111516/Урок_2



Джерело: http://www.docme.ru/doc/111516/Урок_2
Категорія: Читання | Додав: notika09 (24.01.2013) | Автор: Касарда Наталія Іванівна E
Переглядів: 2349 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!