Вправи на застосування переставної властивості додавання. Задачі на знаходження навідомого доданка, на збільшення (зменшення) - Уроки - Вчитель вчителю - Каталог статей - Вчитель вчителю, учням та батькам

Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Вправи на застосування переставної властивості додавання. Задачі на знаходження навідомого доданка, на збільшення (зменшення)

Тема: Вправи на застосування переставної властивості додавання. Задачі на знаходження навідомого доданка, на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць.
Мета: закріпити, узагальнити вивчений матеріал; перевірити рівень умінь і навичок учнів.
Обладнання: предметні малюнки, таблиці додавання і віднімання чисел першого десятка, листи для гри.

Хід уроку:

І. Актуалізація знань учнів.
1. Гра «Футбол»

Змагаються дві команди. Рахують знизу до гори. Яка команда перша порахує правильно усі приклади, та й забила гол. Можна робити кілька матчів.
           3+3+3          1+6+2
           2+6-4                10-5-2
           1+3+4               3+4+1
2. Змагання «Відправ листа за адресою».    
Порахувавши приклади ви взнаєте я кому будинку належить лист.
Листи:
Номери будинків:

ІІ. Розвиток знань учнів.
1. Розв’язання прикладів (записуються на дошці)

        2 + 6 +1 = 1 + 6 =                                    1 + 2 + 6 = 6 + 1 =
- В якому із прикладів зручніше виконати дію додавання?
2. Складання і розв’язання прикладів за числовою прямою.
1). 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
3 + 1 + 3 = 7

2). 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
2 + 5 + 1 = 8


3). 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
10 – 5 – 3 – 2 = 0

2. Гра «Зайченята- стрибунята ».
2  5 = 7              4  4 = 0                3  4 = 7
8 – 2            4 + 2         3 + 2                6 – 3
10 – 3 + 1 =                              9 + 1 – 7 = 
Зайченята- стрибунята хочуть, діти, з вами гратись. Ось у прикладах на дошці стрибунята сіли. Відгадайте, які знаки (цифри) собою закрили.
4. Фізкультхвилинка.
1 – 2 – 3 – 4 – 5, - почергово діти загинають пальчики,
починаючи з великого
Будем весело ми грать,
Бджоли в поле полетіли, - плещуть в долоні
Загули і задзвеніли, - біжать по колу
Зу- зу- зу! Зу- зу- зу! - бігаючи дзижчать
Покружляли, полетіли - кружляють
І на квіточки всі сіли. - сідають.

ІІІ. Контроль знань учнів.
1. Математичний диктант
• 10 – 8 = ;
• Записати сусідів числа 6;
• 3 > 1 на ;
• Збільшити на 3 кожне число: 2, 4, 6, 7, 3;
• Зменшити на два кожне число: 3, 2, 9, 7;
• 6 + 0 = ;
• 10 – 6 = ;
• 7 – 7 = .

2. Розв’язання прикладів.
І варіант
5 + 2 – 1 = 10 – 2 + 1 =
8 + 2 – 3 = 7 – 2 – 1 =

6__4 = 10
9__7 = 2

ІІ варіант
8 + 2 – 3 = 10 – 3 + 1 =
9 – 3 + 2 = 6 – 2 – 1 =

5__3 = 2
8__1 = 9

3. Задача.
І варіант
Тарас зловив 6 окунів, а Коля- на 2 окуні менше. Скільки окунів зловив Коля?

ІІ варіант
У хлопчика було 5 цукерок, а у дівчинки на 3 цукерки більше. Скільки цукерок у дівчинки?

ІV. Підсумки уроку.

Категорія: Уроки | Додав: Tasya2488 (28.09.2015) | Автор: Шип Таїсія Олегівна E
Переглядів: 595 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 1

Добавил: [ADM]Irina
0

Дякуємо за урок, пані Таїсіє! Цікавий, змістовний, насичений!
Дата публикации: 28.09.2015 в 19:19
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!