Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Задачі на знаходження суми і остачі. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання. Розпізнавання геометрич

Тема. Задачі на знаходження суми і остачі. Вправи на
засвоєння таблиць додавання і віднімання. Розпізнавання геометричних фігур.
Мета уроку: вчити складати і розв’язувати задачі на знаходження суми і остачі, формувати обчислювальні навички дода-вання і віднімання чисел, вправляти в засвоєнні табличних випадків додавання і віднімання чисел 1, 2, 3, 4; розвивати уміння розпізнавати геометричні фігури ; виховувати почуття відповідальності, уміння прийти на допомогу , співпереживати.
Тип уроку: гра-подорож.
Обладнання: Математика. 1 клас. М.В. Богданович, ро-бочий зошит із друкованою основою; предметні малюнки: Дід Мороз, сніжинки, потяг, нумерація зупинок, сніговички, квитки, картки з індивідуальними завданнями; модель будинку Злої Чаклунки; телеграма, сніжинки із записами: “Молодець!”, “Рада за тебе!”, “Вірю в тебе!”; використання ТЗН.

                                                                        Хід уроку
 

І. Організація класу до уроку.
Діти, в народі кажуть, що добрий гість – дому радість. Сподіваюсь, що ви, як і я, раді нашим гостям. Давайте з ними привітаємось. (Вітаються, повернувшись до присутніх).
Всі сідайте тихо, діти, домовляємося не шуміти, руку гарно підіймати, на уроці не дрімати, а знання мерщій хапати. То ж гаразд, часу не гаєм і урок вже починаємо. (Чути стукіт у двері, принесли телеграму).
Сьогодні у нас незвичайний урок. А знаєте чому? До нас прийшла телеграма. Ось послухайте:
Любі діти!
Незабаром свято зустрічі Нового року. Знаю, ви всі чекаєте подарунків, але їх може не бути. Зла Чаклунка зачарувала мене і я загубився.
Допоможіть, я буду дуже-дуже радий.

Що ж будемо робити? Допоможемо дідусеві? Тоді потрібно вирушати.

Сьогодні поїдемо ми в ліс за знаннями,
Кмітливість візьмемо в дорогу із нами,
Фантазія теж нам у лісі згодиться.
Отож вирушаємо до залізниці.

Але мандрівка буде нелегка. Важкий шлях здолаємо, виконавши наступні завдання:
- ? + - обчисли ;

< ? > - порівняй;
=
??? - розв’яжи задачу;

- робота з геометричним матеріалом .

ІІ. Закріплення вивченого матеріалу.

- Виручати Діда Мороза вирушимо на цьому потязі. Підготовкою до мандрівки буде усна лічба:

• назвати числа в порядку зростання;
• назвати числа в порядку спадання;
• назвати сусідів чисел 5, 8, 4;
• назвати склад числа 5, 10;
• 4 збільшити на 1 ;
• перший доданок 5, другий – 2, знайти суму;
• 4 зменшити на 4;

- Для того, щоб потяг відправився , нам потрібно придбати квитки. Провідник роздає квитки ( хтось із дітей ).
- Бачите, це квитки не звичайні: на кожному з них записані два числа, Порівняйте їх.


2 5 ; 4 4 ; 9 10 ; 5 8 ; 9 3 ; 6 7 ; 8 3 ; 4 7 ; 1 6.

Покажіть квитки!
Ну, що рушаємо! (звук відправлення потяга).

Зупинка № 1 - Щоб цифри правильно писати, хвилинку каліграфії треба почати.
- Цифри пишу рівнесенько,
Щоб були гарнесенькі,
Щоб залюбки дивився я,
Вчитель наш і вся моя сім’я.


Пишемо рядочок цифри 4.

Подорожуємо далі! (звук відправлення потяга).

Зупинка № 2 Але довго ніколи стояти,
Слід Діда Мороза визволяти.
Посміхнеться вам удача,
Як розв’яжеться задача.

Гляньте, білочка одна
Визирає із дупла.
Ще одна стрибнула з гілки,
А за нею ще три білки.
Прошу вас, діти милі,
Щоб всіх білок полічили.(1+1+3=5)

В чепурненькій годівничці
Горобці сидять ,синиці.
Шість горобчиків завзято
Узялись зерно клювати.
На мотузці куснем сала
Дві синички ласували.
Як порахуєте пташки ці,
Будете в мене молодці.(6+2=8)

Дев’ять ягід горобини
Горобець дзьобнув і скинув.
З гілки у глибокий сніг,
Та одну склювати встиг,
Три з замету зміг дістать,
У снігу зосталось ...(9-1-3=5)

- Запишіть у зошити відповідь
Отже, їдемо далі.( Звук відправленого потягу)

Розгорніть зошити з друкованої основи на с.36. Виконаємо завдання № 1.
Погляньте, які сніжинки кружляють. Це знак того , що до нас завітала яка пора року? (Зима).Ще більше їх кружляє навколо нас. Зверніть увагу вони незвичайні .Подув сильний вітер, сніжинки поділилися на дві групки. Назвемо цифри першої з них.( 2,4, 6, ) Це парні чи непарні цифри? Яких не вистачає?(8, 10) Запишіть. Називаємо цифри другої групи(1, 3, 5). Які це цифри? А яких тут не вистачає?(7, 9) Запишіть. Молодці!

Подорож продовжується. Поспішаймо ж визволяти Діда Мороза.
А щоб швидше це зробити
Слід нам, друзі, відпочити!


Фізкультхвилинка (“Вчать у школі”)

ІІІ. Розвиток математичних знань.

Зупинка № 3
- Завдання розміщені у підручнику “Математика,1 клас, М.В.Богданович”
1, 2, 4 – фронтальна робота, а 3 - індивідуально на дошці.

1. Було – 9 іграшок, розбилось – 3, Стало - ?
Скільки залишилось?
9 – 3 = 6(іграшок)
Відповідь: залишилось 6 іграшок.

Було – 10 коп., витратили – 2 коп. і ще 2 коп.
Скільки копійок залишилось ?
10 – 2 – 2 = 6(коп.)
Відповідь: залишилось 6 коп.

3.Було – 3 клоуни, прийшло – ще 3, стало -?
Скільки стало клоунів ?
3 + 3 = 6
Відповідь: стало 6 клоунів.

Вирушаємо далі! ( звук відправлення потяга).

Зупинка № 4 Об’єднання в групи за геометричними фігурами : (Трикутник, Квадрат, прямокутник).

Завдання: обчислити приклади : 3 – 2 4 + 4 6 - 1
8 +3 5 – 5 1 + 4
7 +2 3 + 4 9 - 4
7 - 2 6 – 2 3 + 3

- Молодці! Ми, мабуть, все ближче під’їджаємо до замку Злої Чаклунки.
Від нього віє холодом. Так можна і замерзнути . Давайте погріємось!

Фізкультхвилинка ( “Я малюю зайчика для вас “)

Ось і остання зупинка №5

З яких геометричних фігур побудований замок Злої Чаклунки?
(квадрат (вікно), чотирикутник (двері), трикутник (дах), квадрат (стіна будинку).
Молодці, діти, ви працювали гарно! Тепер всі чари зникли.
А ось і Дід Мороз! Він вам щиро вдячний і прийміть на згадку від нього такі сніговички.(Дарую сніговички)

ІV. Підсумок уроку.
Дітки, сподобався вам урок? А що найбільше запам’яталось? Яке завдання було цікаве? Хотіли б ви зустрітись із Дідом Морозом? (Відповіді дітей).

Урок наш закінчився, діти.
Бажаю кожному із них радіти.
Вітаю гостей і своїх малят:
Веселих новорічних свят!

Категорія: Уроки | Додав: galina (07.09.2009) | Автор: Гайдай Галина Володимирівна E
Переглядів: 4819 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 1

Добавил: Юля18
0

Гарний урок! Дякую!
Дата публикации: 20.12.2015 в 17:13 Спам[Материал]

 

ble>

 

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!