Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Складання опису першої весняної квітки. Підсніжник

Тема: Опис підсніжника.
Мета: вчити учнів самостійно складати текст – опис за поданими запитаннями, малюнком та власним спостереженням; збагачувати словниковий запас учнів; розвивати зв’язне мовлення, спостережливість, мислення; виховувати бережне ставлення до квітів.
Обладнання: малюнки весняних квітів, плакат з питаннями.


                                                                                Хід уроку

І. Організація класу.
1. - Привітання.

Ми вас вітаємо, ми вас вітаємо !
Весь клас наш щиро промовля.
Ми вас вітаємо, ми вас вітаємо !-
Бажаєм щастя і добра !
2.Хвилинка психологічного настрою.
Учениця : - Я всміхаюсь сонечку !
Всі : - Здрастуй, золоте !
Учениця : - Я всміхаюсь квіточці !
Всі : - Хай вона росте !
Учениця : - Я всміхаюсь дощику !
Всі : - Лийся, мов з відра !
Учениця : - Друзям усміхаюся !
Всі : - Зичу всім добра !
А тепер усміхніться один одному й подаруйте чудовий настрій.
Щоб наш урок був цікавим, змістовним, я бажаю вам бути : ( на дошці )
У важними
Р озумними
О рганізованими
К мітливими
Зачитування плану уроку

План
1. Прогулянка до лісу.
2. Загадкова хвилинка.
3. Робота над темою уроку.
а) Ігрова хвилинка.
б) У світі казки.
в) Скарбничка слів.
г) Галявинка відпочинку.
г) Опис підсніжника.
д) Я – юний автор.
е) Конкурс юного автора.
4. Я – юний природолюб.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
(Звучить музика природи ).
Діти, що ви уявили слухаючи музику?

Прогулянка до лісу.
Діти, до нас на урок завітала чарівна гостя.
Учениця. Я пробуджую поля.
Небеса і ручаї
Та заквітчую гаї.
І усякий мене зна.
Відгадали? Я ... ( Весна ).
Діти, яка пора року настала ?
Які зміни відбуваються у природі навесні?
Отже, з приходом весни все в природі пробуджується.

Загадкова хвилинка.
Загадки про весняні квіти.
На лісовій галявині
Погляньте, любі діти,
Мов зірочка блакитна
Розквітла гарна квітка. ( Пролісок ).

Я гордо голову тримаю
І перед вітром не схиляю.
Я жовтий, білий, полум’яний
І наче яблуко, рум’яний.
В саду я квітну навесні.
Скажіть, яке ім’я моє. ( Тюльпан ).

Я дуже ніжна квітка.
Струнка, як кипарис,
Чудовий запах маю,
А звуть мене- .... ( Нарцис ).

Квіти постійні супутники нашого життя. Вони і в лісі, і в полі, і в кімнаті. Про них складали вірші, пісні, загадки, оповідання, музику.

ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Ігрова хвилинка.

А зараз ми з вами пограємо у гру “Знайди слово без пари”. ( робота по групах ).

олівець, книжка, на лісовій, пенал, книжка, пенал, олівець.
галявині, телефон, кішка, пальто, кішка, пальто, телефон.
сніг, зима, перша, дерево, зима, сніг, дерево.
зошит, склянка, м’яч, склянка, м’яч, зошит, з’явилася.
листок, троянда, квіточка, соняшник, троянда, соняшник, листок.
весни, осінь, лінійка, гумка, лінійка, осінь, гумка.
Кожна групка знайшла своє слово. Із цих слів ми зараз побудуємо речення.
( розставимо слова в певній послідовності ).
На лісовій галявині з’явилася перша квіточка весни . ( Підсніжник ).

На уроці ми сьогодні
Скласти текст – опис повинні.
Тільки опис непростий
А напевно чарівний,
Бо про квітку непросту,
А про квітку весняну.

Отже,діти, який текст ми з вами будемо сьогодні складати?
Діти, а які ще види текстів ви знаєте ?
А зараз ви прослухаєте казку і скажете який саме цей текст.

У світі казки.
Інсценізація казки “Підсніжник і Краплинка”.
То який це текст ? ( розповідь ). Чому ?
А чи почули ви опис квіточки ?
Отже, ми з вами сьогодні будемо складати текст – опис.
Щоб опис був гарним, нам діти, потрібно поповнити свій словничок красивими словами.

Скарбничка слів.
Розгляд підсніжника. ( Робота в парах ).
Кожній парі необхідно вибрати найбільш вдалі слова, щоб описати стебельце,листочки і пелюсточки квіточки.
Стебельце - ...........
Листочки - .............
Пелюсточки - ...........
(підбір прикметників ).

Галявинка відпочинку.
Встало вранці ясне сонце,
Зазирнуло у віконце.
Ми до нього потяглися,
За промінчики взялися.
Будем дружно присідати,
Сонечко розвеселяти.
Встали – сіли, встали – сіли.
Бачте, як розвеселили.

Складання опису підсніжника за запитаннями.
А зараз уявіть, що ми будемо писати замітку до газети “Долонька”
“Перша квіточка весни”. Спробуємо з вами описати підсніжник так, щоб читачі зрозуміли, про яку квіточку йдеться. А допоможуть вам у цьому запитання і словничок.
- Де і коли виріс підсніжник?
- Стебельце ? ( Яке? )
- Листочки ? ( Які ? )
- Пелюстки ? ( Які ? )
- Чи подобається тобі підсніжник ?

Я – юний автор.
А зараз ми спробуємо себе в ролі справжніх письменників і хтось опише нам підсніжник за допомогою словничка і запитань.
А перед тим, як складете ви текст – опис, давайте пригадаємо, з яких частин складається текст. ( Зачин, основна частина, кінцівка ).
( Текст – опис складають 3 учні ).
(Зачитування зразка твору складеного вчителем. )

Чи впізнали ви з мого опису про яку квіточку йде мова в тексті?

А тепер спробуйте скласти такий текст – опис, щоб читачі газети зрозуміли про яку квіточку ви хотіли розповісти.
(Самостійна робота ).
Конкурс юного автора.
Зачитування написаних творів. (2 – 3 учн.).
А про що ми ще можемо розповісти у газеті про підсніжник нам повідомить довідкове бюро.

Я - юний природолюб.
Підсніжник занесений до Червоної книги України. Охороняється в заповідниках, у національних природних парках. Торгівля підсніжником в останні роки набула загрозливих масштабів. Кожному з нас треба пам’ятати, що коли ми збираємо, продаємо або купуємо ці рослини, то наближаємо їх загибель. Їхня доля залежить безпосередньо від кожного з нас.
Я вважаю, що ви всі будете оберігати не тільки підсніжники, але й усі квіти.

Катрич О.В., вчитель початкових класів НВО № 31 м.Хмельницький

Категорія: Уроки | Додав: katrich_olga (29.02.2016) | Автор: Катрич Ольга Володимирівна E
Переглядів: 2746 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 1

Добавил: [ADM]Irina
0

Дякую за чудовий урок і весняний настрій!
Дата публикации: 29.02.2016 в 14:57 [Материал]

 

ble>

 

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!