Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Урок - тренінг "Україна – європейська держава" для учнів 3 класу

Урок - тренінг "Україна – європейська держава"

для учнів 3 класу
 

3 клас

Навчальний предмет «Я у світі»

Тема. Україна – європейська держава.

Мета: формування ключових компетентностей:

  •  вміння вчитися  - самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії  з іншими учасниками навчально-виховного процесу;
  • громадянської компетентностізастосовувати процедури й технології захисту власних інтересів, прав і свобод громадян, виконання громадянських обов'язків у межах держави; орієнтуватися в проблемах сучасного суспільно-політичного життя в Україні;
  • соціальної компетентності – проектувати стратегії своєї поведінки з урахуванням інтересів та потреб інших; продуктивно співпрацювати з партнерами у команді (групі), проявляти ініціативу;    

Формування предметних компетентностей:

  •  ознайомити учнів із становленням України як європейської держави, збагатити, поглибити, закріпити знання історії  своєї  Батьківщини, розкрити особливості діяльності європейських регіональних організацій та участі у них нашої держави;
  •  розвивати логічне мислення, вміння аналізувати, співставляти, робити висновки, послідовно і тактовно висловлювати власну думку;
  •  виховувати громадянські та патріотичні якості особистості, почуття гордості за власну державу, її здобутки, відповідальності та обов'язку;

спрямовувати пізнавальну активність учнів на самовдосконалення.

Обладнання уроку: комп’ютер (презентація Power Point «Європейський Союз»), кросворд, географічна карта Світу, глобус, калейдоскоп прислів’їв про Україну (на окремих аркушах паперу), мікрофон, тлумачний словник.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Особливості проведення уроку: урок розроблено відповідно до Державного стандарту початкової загальної освіти з використанням інтерактивних технологій навчання, мультимедійної презентації, що дає змогу учням показати та усвідомити важливе значення громадянської та патріотичної позиції до своєї Батьківщини та культурної спадщини українського народу.

Використана література.

  1. Навчальні програми для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням українською мовою. 1- 4 класи. – К.: Видавничий дім «Освіта», 2011. С.42-45.
  2. Тагліна О.В., Іванова Г.Ж. «Я у світі» Підручник для учнів третього класу – Х.: Видавництво «Ранок», 2014.
  3. Володарська М.О. «Я у світі» Навчально – методичний посібник – Х.: Видавнича група «Основа», 2014. С.61-62.
  4. Використаний матеріал  Інтернет – ресурсу // Режим доступу:  https://ru.wikipedia.org/

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Психологічний настрій на початку уроку.

Блакить неба,

Золотавий цвіт соняшників…

Це – наша черкаська земля,

Це – наша Україна.

Любіть і бережіть її…

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Читання акровірша. 
  •  Діти, прочитайте уважно вірш і зверніть увагу на першу букву кожного рядка.

У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай.

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без батьківщини.

  • Яке слово ви утворили? (Україна)
  1. Мозкова атака. Вправа «Асоціативний кущ» (Додаток 1)
  •  А зараз ми з вами сплетемо «словникову павутинку»  до слова Україна. (Рідний край, рідна земля, Батьківщина, тато, мама, Дніпро, Карпати, життя, краса, люба, неозора, моя держава).

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.

  • Ви вже здогадалися, що сьогодні ми з вами будемо говорити про Україну.
  • Прочитайте тему уроку. (Україна – європейська держава.)

Вправа «Очікувані результати»

  • Діти, а що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? (Дізнатися, чому Україну називають європейською державою, що таке Європа,  хто такі європейці, що таке «Євросоюз»).
  • Діти, дійсно, сьогодні ви дізнаєтеся, чому Україну називають європейською державою, що таке географічний центр Європи, де саме він знаходиться. Ми з вами ознайомимося з таким поняттям як «Євросоюз»,  ви будете знати, які країни входять до Євросоюзу, коли відзначають День Європи.
  •  Девізом нашого уроку будуть звучати такі рядки.

Девіз уроку:   «Працюй наполегливо, швидко, старанно,

                          Щоб жодна хвилина не втратилась марно.»

ІV. Вивчення нового матеріалу.

  1. Вправа «Мікрофон»

- Діти, в руках я тримаю «чарівний» мікрофон. Він допоможе нам пригадати, що ми знаємо про Україну.

- Що таке держава? (країна , в якій ми живемо)

- У якій державі ми живемо? (в Україні)

- Хто ми за національністю? (українці)

- Яка наша держава ? (незалежна, самостійна, правова.)

- Хто є господарем нашої країни ? (народ)

- Хто є главою держави ? (президент)

- Про що говорить дата 24 серпня 1991р.? (проголошено незалежність України)

- Які державні символи України ви знаєте? (Державний  Прапор, Державний  Герб, Державний Гімн )

- Державною мовою України є … ? (українська мова)

- Столицею України є …? (місто Київ)

2. Робота з географічною картою та глобусом. (Додаток 2)

- Діти, давайте попрацюємо з географічною картою. На карті позначено частини світу.

- Знайдіть частину світу під назвою Євразія. До цієї частини світу належить Європа.

- Тепер знайдіть на глобусі Європу.

   3. Робота з довідковою літературою.

- Група дітей «Дослідники»  з’ясують значення слова «Європа».

Європа (грецьке Europe, від ассир.(Ассірія) ереб — захід, західна частина материка Євразія.

  1. Розповідь вчителя з елементами бесіди.

Європа – це частина найбільшого материка Землі – Євразії. У Європі налічується 50 незалежних держав, серед яких за наша Україна.

  • Знайдіть на глобусі нашу державу Україну.

Вона є одна із найбільших за територією країн Європи. Поступається площею лише Росії. Україна межує із сімома країнами: Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, Молдовою, Росією, Білорусією.

  • Діти, давайте ці країни розглянемо на глобусі.

Ще у 19 столітті вчені довели, що центр Європи знаходиться саме в Україні поблизу села Ділове Рахівського району Закарпатської області. Отже, за своїм розташуванням Україна є європейською державою. Жителів Європи називають європейцями.

Фізкультхвилинка.

(Учні стають в коло і виконують рухи під вірш А. Камінчука «Україна»)

Україна (розводять руки в сторони)

Рідний край (піднімають руки догори)

Поле, річка, (нахили  вправо - вліво)

Синій гай. (присідають)

Любо стежкою іти (ходьба на місці)

Тут живемо я і ти. (беруться за руки)

(Фізкультхвилинку можна повторити кілька разів.)

  1. Перегляд презентації «Європейський Союз»
  • Трішки ми з вами відпочили і продовжуємо працювати. Ми переглянемо

Презентацію «Європейський Союз», де ви дізнаєтеся, як утворився «Євросоюз».

V.    Закріплення  і систематизація вивчених знань.

1.  Робота з підручником.

а) читання методом «Передай іншому».

  • Діти, тепер ми працюватимемо із підручником.  Зараз ми  читатимемо  текст на сторінці 111, а читати будемо методом «Передай іншому» (учень починає читати речення, дочитавши його до кінця,називає ім’я учня, який читатиме далі і т. д.)

б) аналіз прочитаного,  розгадування кросворду «Моя Україна »

- Діти, нам потрібно розгадати кросворд. Якщо ви уважно читали текст у підручнику, то впевнено і швидко зможете його розгадати і прочитати ключове слово. (Додаток 3)

- Яке ключове слово ви прочитали? (Україна)

  1.  Робота в групах ( Інтерактивні вправи «сенкан», «гронування»,  «реклама»).
  • Молодці! Я задоволена вашою роботою.  Тепер ви попрацюєте у групах. Кожна з груп отримує  своє завдання.

1 група.  Скласти  «сенкан» до слова Україна. (Додаток 4)

               1. Тема (іменник).
               2. Опис (два прикметники).
               3. Дія (три слова).
               4. Ставлення (фраза – чотири слова).
               5. Перефразування сутності ( одне слово).

2 група.  Дібрати  якнайбільше ознак до слова Україна. (Додаток 5)

3 група.  Скласти «рекламу» до слова Україна. (Додаток 6)

Фізкультхвилинка.

(Учні утворюють коло, тримаючись за руки, говорять такі слова.)

Хай сьогодні нам щастить (підстрибнути  три  рази на правій нозі)

Хай і завтра пощастить (підстрибнути  три  рази на лівій нозі)

Хай усім завжди щастить (підстрибнути  три рази на обох ногах)

  1. Робота в парах.
  • Діти, наш український народ, який надзвичайно любить, шанує, оберігає свою Батьківщину, склав  багато прислів’їв і приказок про Україну, адже за незалежність нашої держави боролися наші батьки, діди та прадіди. В наш час також точаться складні бої на Сході України. Боротьба триває саме за незалежність та цілісність неньки – України.
  •  Ми будемо працювати в парах. Вам потрібно буде з поданих частин утворити прислів’я.

Наша слава –                              умій за неї постояти!

Батьківщина-мати,                   віддамо життя і долю.       

За народ і волю                          українська держава.

( Наша слава – українська держава.)

( Батьківщина-мати,  умій за неї постояти!)

(За народ і волю віддамо життя і долю. )

VІ.  Підсумок уроку.

- Чи виправдалися ваші очікування від уроку?

Вправа «Продовж  речення»

  • Сьогодні на уроці я … (дізнався, що таке Європа).
  • Цей урок допоміг мені … (розібратися, що означає поняття «Євросоюз»).
  • На уроці я навчився … (розрізняти два поняття: Європейський Союз і країни Європи за територією).
  • Цей урок допоміг мені зрозуміти,  …(чому Україну називають європейською державою).
  • Найбільш цікавим було …(розгадувати кросворд).
  • Мій успіх на уроці – це …(розуміння хто такі європейці).
  • Тепер я знаю … (де знаходиться географічний центр Європи.)
  •  Яким був сьогоднішній урок?  
    VІІ.  Домашнє завдання.
  •  Дібрати і записати декілька українських прислів’їв, у яких ідеться про моральні цінності народу.
  •  Опрацювати статтю підручника «Україна – європейська держава » (ст.110- 113)
  • Урок закінчений. Дякую за співпрацю.


Скачати урок з додатками 

Скачати презентацію



Джерело: https://education.microsoft.com/Story/Lesson?token=BCQFu
Категорія: Уроки | Додав: (30.07.2017) | Автор: Alla Prishlyuk
Переглядів: 3394 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!