Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Уроки [ Додати статтю ]

Письмо великої букви "Й", речення
Вчитель початкових класів
Стецюра Н.М.
Вільшанської спеціальної загальноосвітньої
школи-інтернату

Тема: Письмо великої букви «Й», речення.

Мета:Навчити учнів писати велику букву «Й», слова з нею.
Розвивати фонематичний слух, звуко-буквений аналіз, пам’ять.
Коригувати мову. Виховувати охайність при письмі,любов до природи.

Обладнання: предметні малюнки, друковані букви, зразок писаної великої
букви «Й», каси, гра «Сніжинки», білка, зайчик, роздатковий матеріал
(горішки,морква, калина), снігур, ілюстрації «Зимовий ліс», «Гай»,
малюнки «Дівчина Зима», «Завірюха», мікрофон.

Хід уроку

І.Загальнокорекційна частина.

1.-Дзенить дзвінок, починається урок.
Будемо старанно працювати, щоб мову рідну гарно знати.

2.-Послухайте вірш і скажіть, про яку пору року він.

Сніг вкриває всі шляхи, йому раді дітлахи,
Чується веселий сміх, ой який пухнастий сніг!
( Н. Замрія)
-Так, про зиму. Ось вона завітала до нас на урок (малюнок «Дівчини Зими») і принесла з собою… Що? ( малюнок «Завірюхи»).
- Що таке завірюха? (Сильний вітер із снігом.)
-Ось падають сніжинки і вони накрили букви. Зараз погуляємо у гру «Буква сховалася».
(Частинка букви виглядає із-під сніжинки і діти відгадують її.)
С Л І
-Діти, складіть слово з цих букв (ліс).

ІІ. Основна частина.

1.Вступна бесіда.
Ми з вами підемо на прогулянку в зимовий ліс (ілюстрація «Зимовий ліс») і зустрінемо там деяких тварин.
Вони вам підготували завдання. І за кожне виконане завдання ви отримаєте від них гостинчик. То ж, давайте, дуже старайтеся.
А зараз відгадайте загадку і ви дізнаєтеся, кого ми зустрінемо першим.

-Сама мала, шубка пухка,
З гілки на гілку стрибає,
Шишки, горішки збирає. (Білка.) (Малюнок білки)

-Що вона їсть взимку?
-Ось у неї в кошику горішки, якими вона хоче вас пригостити.

2.Робота за малюнками.
-Назвіть слова зі звуком [й], а я вам допоможу малюнками (чайник, айстра).
Діти визначають місце даного звука у слові. (Горішок від білочки прикріплюється на дошці.)

3. Каліграфічна хвилинка.
- Урок продовжим без зупинки
З каліграфічної хвилинки.
Яку букву навчилися писати на попередньому уроці? (Зразок на дошці-маленька буква «й»)

4.Відгадування загадки і визначення місця звука[й] у слові-відгадці.
Загадка.
В нас узимку білим цвітом
Сад зацвів, неначе літом. (Іній.)
-То що на деревах взимку буває?
- Ось , бачите, на малюнку дерева теж вкриті інієм.

5. Гра «Підпиши малюнок»
- А тепер хто з вас напише слово «іній» під малюнком?

6. Письмо в зошитах:
а) списують з дошки слово «іній»;
б)пишуть самостійно з картки «малий»;
в) за малюнком «мийка» ;
г) під диктовку «рій».
(Вчитель перевіряє написане. Іще один горішок від білочки.)

7. Слово вчителя.
- А зараз ми зустрінемо ще одного звірка.
Загадка.
У біленькім кожушку,
Непомітний на сніжку,
Тільки вухами пряде,
Чи де хижий вовк не йде? (Зайчик.) (Малюнок зайчика)

-У слові «зайчик» є звук [й]? Де він знаходиться?
-Що зайчик любить їсти?
-Його пригостили морквою і він з вами поділиться, якщо ви і далі будете старатися.

8. Повідомлення теми уроку і мотивація.

9. Знайомство з писаною великою буквою «Й».
Порівняння з друкованою.

- На яку букву вона схожа? (Ш)
- Коли ми пишемо слово з великої букви?

10.Показ і пояснення письма букви «Й» вчителем.

11. Письмо учнями:
а) біля дошки;
б) в повітрі;
в)в зошитах.

12. Фізкультхвилинка.

Щось не хочеться сидіти,
Треба трохи відпочити.
- А як зайчику взимку, ми розкажемо провівши фізкультхвилинку.
Зимно зайчику стояти,
Треба трішки поскакати,
Скік-скік, скік-скік,
Треба трішки поскакати.

Після фізкультхвилинки діти продовжують писати.

13. Робота з касами.
- Діти, ми сьогодні на уроці читання працювали над текстом «Три товариші».
Як звали хлопчика, ім’я якого починається буквою «Й»? (Йосип)

Звуко-буквений аналіз слова «Йосип». Викладання в касах.
(Прикріплюється на дошці морквинка від зайчика за виконану роботу.)

14. Пояснення написання даного слова вчителем біля дошки.

15. Письмо учнями в зошитах.

16. Пальчикова гімнастика.
- Діти, ви писали, ви трудились,
ваші пальчики стомились.
- Проведемо пальчикову гімнастику.
Зима
Один, два, три, чотири, п’ять (загинають пальчики по одному)
Ми у двір пішли гулять. (розгинають пальчики)
Бабу снігову ліпили, (імітують ліплення сніжних кульок)
Пташок крихтами годували. (імітують кришіння хліба)
З гірки потім каталися, (ведуть долонькою правої руки по долоні лівої руки)
А ще в снігу валялися. (кладуть долоньки на стіл то однією, то іншою стороною)

Діти продовжують писати в зошитах.

17.Слово вчителя.
–А що це за пташка хоче до нас залетіти?
Загадка.
Одягли собі пташки
Червоненькі фартушки.
Значить сніг і холоди
Наближаються сюди.
Подивіться у дворі
В чорних шапках…(снігурі). (Малюнок снігура)

-Що ж вони їдять взимку? (горобину, калину)
-Ось кетяги калини від снігура за виконане наступне завдання.

18.Гра «Склади речення» (за малюнком)
-З чого складається речення?
- Як пишуться слова в реченні?
Діти викладають графічну схему. (Ліс взимку гарний.)

19. Робота з підручником, с. 93.
Аналіз речення «Йосип у гайку.» (Показ малюнка «Гай»)
Списування даного речення. (Кетяг калини від снігура прикріплюється на дошці.)

20. Підсумок уроку. Гра «Мікрофон».
-Наша мандрівка наближається до кінця.
- Яких тварин зустріли в лісі?
-За що отримали від них гостинці?
- Що навчилися?
- Які слова пишемо з великої букви?

21. Аналіз знань учнів.

ІІІ.Заключна частина.
-З чого утворюється сніжний покрив? (Із сніжинок.)
-Пограємо у гру «Сніжинка». (Вставити пропущену букву.)
Зим* лі*
Категорія: Уроки | Додав: (03.12.2016) | Автор: Стецюра Надія Миколаївна E
Переглядів: 2228 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1

Добавил: adelina
0

Методично!
Дата публикации: 07.12.2016 в 16:44 Спам[Материал]

 

ble>

 

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!