В тарифній сітці вчитель дуже низько, — Гриневич - Новини - Вчитель вчителю - Каталог статей - Вчитель вчителю, учням та батькам

Каталог статей

Головна » Статті » Вчитель вчителю » Новини [ Додати статтю ]

В тарифній сітці вчитель дуже низько, — Гриневич

В тарифній сітці вчитель дуже низько, — ГриневичНам гостро необхідна широка дискусія стосовно якості підготовки вчителя і абсолютно демотивуючої соціальної позиції, яку сьогодні має вчитель у суспільстві. На цьому акцентувала увагу в інтерв’ю Українській правді міністр освіти і науки України Ліля Гриневич.

«Візьмемо зарплати вчителя. Вчитель без категорії має середню заробітну плату 3 467 гривень і оплачується в тарифній сітці по 9 тарифному розряду. Вчитель вищої категорії може мати середню по країні 4 438 гривень і 12-й тарифний розряд», — зазначила Ліля Гриневич.

«Тобто вчитель цінується в цій вилці з 9-го по 12-й розряди. А от у вищій школі викладач-асистент, тобто працівник вищої школи найнижчого рівня, має зарплату у 4 737 гривень – і це вже 16 тарифний розряд. Це означає, що в тарифній сітці вчитель позиціонується дуже низько, і це демотивує багатьох людей йти в цю професію», — зазначила міністр освіти.

«Але вже починаючи з бюджету 2017 року, ми маємо хоч трішки просунути зарплату вчителя, при цьому впорядкувавши до нього кваліфікаційні вимоги. Я розумію, що цей бюджет теж буде складний через військові дії. Але освіта – це теж частина безпеки країни», — повідомила міністр освіти.

При цьому Лілія Гриневич повідомила, що якщо зарплата вчителя найближчим часом і буде зростати, то це буде тільки за рахунок «просування по тарифній сітці».

«Нам дуже важливо прийняти новий закон «Про освіту». Він лежить у парламенті, допрацьований до першого читання – проте так і не був винесений на голосування. Закон визначив механізми зростання соціального статусу вчителя і заохочування кращих вчителів, а у прикінцевих положеннях є план просування по тарифній сітці вчителя», - сказала Гриневич.

Вона також нагадала, що у проекті закону описана можливість мотивувати кращих вчителів через проходження ними добровільної зовнішньої сертифікації, за що вчителі, відповідно до закону, мають отримувати 20% доплати.

Також, міністр освіти зазначила, що підвищення на один розряд оплати праці вчителів коштуватиме бюджету 1,56 мільярди гривень на рік.

«Зараз йде формування бюджету. Ми поки що не можемо обговорювати якісь конкретні цифри, бо зараз відбуваються загальні обговорення. Вся освітня субвенція нині на освіту з держбюджету – 44 мільярди гривень. Але вона покриває не лише зарплати вчителям, але й інші видатки – ремонти і утримання шкіл», — підкреслила Гриневич.Джерело: http://osvita.ua/school/51974/
Категорія: Новини | Додав: (05.08.2016) | Автор: Osvita.ua
Переглядів: 784 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Никнейм Кащенко Ірина Петрівна (ADM[Irina]) зарегистрирован!