За 5 хвилин мама випікає 10 млинців, а син Сашко може з'їсти аж 20 млинців.
* * *
20 дітей виступали в шкільному хорі. Троє з них мовчали, як риба, Шестеро широко розтуляли роти просто так, вдаючи, ніби співають, а ще четверо ледь ворушили губами.
Скільки дітей співали у шкільному хорі по-справжньому?
* * *
Кіт завітав у бібліотеку і побачив там Мишку, яка за 2 хвилини перечитувала 1 сторінку з книжки, що складалася з 12 аркушів. Він підійшов до бібліотекарки, попросив собі книжку і сів за стіл поряд з Мишкою. Як не спішив котик, але прочитати сторінку з 16 аркушів швидше ніж за 5 хвилин йому ніяк не вдавалося.
Як ти гадаєш, за який час книжку прочитає Мишка і чи дочитає Кіт свою книжку до кінця?
* * *
Вдома Оленка розв'язує задачку за 15 хвилин, а її сусіда по парті, Євгенко, цю саму задачку списує за 60 секунд до початку уроку. Хто з них швидше виконує домашнє завдання?
* * *
Петрикова команда програла футбольний матч з рахунком 5:7.
З яким результатом могла б вона перемогти суперника, якби Петрик не забив у власні ворота З голи.
* * *
Шкільна прибиральниця після уроків вимела з класу 13 ґудзиків, 7 «блискавок» від пальт і курток, 3 рукави, 5 вух від шапок, 4 комірці і 8 кишеньок від сорочок.
Підрахуй, скільки матеріальних втрат зазнали учні під час одного навчального дня?
* * *
Перший парашутист вистрибнув з літака з парашутом і приземлився за 6 хвилин польоту, а другий парашутист дуже поспішав додому, тому полетів униз без парашута і опинився на землі за 2 хвилини польоту.
На скільки хвилин швидше приземлився другий парашутист? І чи потрапив він додому?
* * *
Оксанка протягом року використовує 12 зубних щіток, а її брат Антон – лише дві.
На скільки зубних щіток більше «економить» на зубах Антон у порівнянні з Оксанкою?
* * *
Марійка вирішила полічити на небі зорі. За підрахунками їх виявилося лише 77 штук. З них 13 зірок зо сміху упали на землю і розлетілися на іскри.
Скільки Марійчиних зірок світить нам з того часу?
* * *
13 дівчаток і 6 хлопчиків перетягували каната. Раптом канат посередині перервався.
Скільки хлопчиків і дівчаток попадало на траву?
***
У групі подовженого дня 20 дітей і лише 12 іграшок.
Увагу скількох дітей потрібно відвернути вихователеві, аби вони не бешкетували і не відбирали один в одного іграшок?
* * *
Мама купила Вадимові черевики. Коли хлопчик їх узяв, то лівий черевик виявився 30 розміру, а правий – 36 розміру.
На скільки розмірів правий черевик старший за лівого?
* * *
Восени у вирій відлетіло 35 чорногузів. А навесні з вирію повернулося 27 лелек.
Скільки чорногузів повернулося до рідного краю?
* * *
На кожній твоїй руці по три грамотних пальці, які вміють писати і перегортати сторінки під час читання книжок.
Скільки пальців на обох твоїх руках, що не навчилися цього робити?
* * *
Петрикові мама купила 7 цукерок. Він щедро поділився ними зі своїми чотириногими друзями: 3 цукерки віддав котику, а чотири песику.
Скількома цукерками поласував Петрик?
* * *
На уроці вчитель назвав 14 видів птахів. Усі вони залетіли Миколці в ліве вухо, а вранці з правого вуха вилетіло 9 видів птахів.
Скільки видів пташок залишилося в Миколчиній голові?
* * *
З дому до школи Сергійко добирається за 21 хвилину, тож завжди запізнюється на перший урок. Коли ж за ним погнався розлючений пес, хлопчик потрапив до школи за 6 хвилин.
На скільки хвилин швидше Сергійко долає відстань з дому до школи за допомогою чотириногого друга?
* * *
Як відомо, канікули в учнів тривають приблизно 130 днів на рік, а в Романка – аж 173 дні.
На скільки довше за товаришів зміцнює своє здоров'я Романко?
* * *
Край берега річки на одній нозі стояли 4 чаплі, а поряд 6 лебедів на двох ногах.
Скільки всього ніг у цих птахів?
* * *
Чергова по школі, тітка Варвара, була колись невиправною двієчницею. Вона дуже співчуває теперішнім однодвієчникам, тож дає дзвінок на урок двома хвилинами пізніше, а з уроку на три хвилини раніше.
Скільки хвилин заощаджує учням добродушна тітка Варвара протягом уроку? А протягом 5 уроків?
* * *
У зубному кабінеті працює двоє лікарів. Один з них вириває за день 17 зубів, а другий вставляє 12 зубів.
На скільки швидше працює перший лікар?
* * *
В українській абетці 33 букви. 4 з них Валерко не вимовляє, тому слово «зуб» у нього звучить як «суп», «рис» як «лис», «жук» як «сук», «діло» як «тіло».
Скількома буквами абетки послуговується Валерко у спілкуванні?
* * *
На хлібозаводі спекли батон. Дід різав – не врізав, дві баба гризла – не вгризла, тато кусав – не відкусив, мама їла – не з'їла, дядько і тітка жували – не розжували, троє дітей ламали – не відламали. – Це не батон, а залізобетон! – сказала засмучена мама і заходилася пекти пиріжки.
Скільки членів родини намагалися з'їсти батон?
* * *
У мішку хлопчик ніс кота, чотирьох мишок і 17 пшеничних зернин. Коли він повернувся додому, розв'язав мішок і зазирнув у нього, то побачив у ньому самого лише кота.
Скільки одиниць вантажу ніс хлопчик і куди поділися зернята та мишки?
* * *
Доки Кирило бігав на уроці фізкультури, шкільні миші влаштували в його рюкзаку справжній бенкет. За 45 хвилин уроку вони з апетитом з'їли 3 сосиски, 2 булочки, 4 печива, 2 тістечка і 1 плитку шоколаду.
Яких кількісних втрат зазнав від мишачого набігу голодний Кирило?
* * *
Тарасик на перекладині підтягується 15 разів, Юрко на 5 разів більше, а Сергійко з допомогою брата стільки, скільки Тарасик і Юрко разом.
Скільки разів підтягується на перекладині Сергійко?
* * *
Дитсадківська футбольна команда "Бешкетник" зустрілася з п'ятикласниками дитячої спортивної школи імені черепахи Тортіли. Дитсадківці виграли матч з рахунком 13:4.
На скільки більше голів забили юні «бешкетники» майбутнім майстрам спорту шкіряного м'яча?
* * *
Марійка дуже любить розмовляти по телефону. Після школи вона, мов сорока, скрекотіла 17 хвилин з Людою, 13 хвилин з Лесею, 11 хвилин з Тетянкою.
Скільки часу "висіла на дроті" балакуча Марійка?